dr n. med. Jacek Czelejdr n. med. Jacek Czelej - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9zdjęcie #10

dr n. med. Jacek Czelej

Pediatra

Dr n. med. Jacek Czelej jest absolwentem Oddziału Pediatrycznego Wydziału Lekarskiego AM w Warszawie. Specjalizację z zakresu pediatrii uzyskał w PSK Nr 3, A.M. w Warszawie, pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. M.H. Zapaśnik-Kobierskiej.

Swoją wiedzę lekarską dr Czelej pogłębiał za granicą. Pracował m.in. w wieloprofilowym szpitalu Paardekraal w Krugersdorpie k/Johannesburga w RPA, gdzie uzyskał tytuł G.P. (lekarza ogólnego). Warto dodać, że w tym czasie lekarz posiadający tytuł G.P. w RPA, reprezentował wysoki poziom wiedzy w zakresie interny, pediatrii, laryngologii, położnictwa i ginekologii, chirurgii, geriatrii, a także anestezjologii. Dopiero po opanowaniu ogólnej i na wysokim poziomie wiedzy w zakresie wymienionych dziedzin, lekarz G.P. mógł zawężać obszar swoich zainteresowań zawodowych i podejmować naukę w wąskiej specjalizacji. Taki system opieki zdrowotnej powodował większą przydatność (uniwersalność podejścia) lekarza i zapewniał doskonałą opiekę medyczną, przekładającą się na bezpieczeństwo i satysfakcję pacjenta ze świadczonych usług.

Do RPA dr Czelej trafił mając już specjalizację pediatryczną. Jednak wspaniałe warunki, bardzo wysoki poziom medycyny w tym kraju, olbrzymia życzliwość przełożonych, z którą się spotkał, była dla niego pozytywnym bodźcem do pracy i dalszej nauki. Przebywając w RPA nauczył się wiele z zakresu interny, chirurgii, ginekologii i anestezjologii, a także pediatrii. Właśnie tam po raz pierwszy zetknął się z terapią homeopatyczną i opanował podstawową wiedzę w zakresie tej wartościowej metody terapeutycznej, którą coraz szerzej zaczął wykorzystywać w swojej praktyce lekarskiej.

Po powrocie z RPA dr Czelej podjął pracę w CMKP w Warszawie, gdzie się doktoryzował, po czym wyjechał jako specjalista do pracy w szpitalu misyjnym St. Luke's Hospital Anua-Uyo w Nigerii, gdzie był ordynatorem oddziału noworodkowego i pediatrycznego. Po powrocie do kraju wrócił do pracy naukowej w CMKP w W-wie, wtedy też założył gabinet prywatny, który prowadzi do dzisiaj.

Preparaty naturalnego pochodzenia zawsze interesowały dr Jacka Czeleja. Dzięki pracy poza granicami naszego kraju przekonał się o ich skuteczności i nauczył się je wykorzystywać w codziennej praktyce. Niezwykłe przygody, przedziwne sytuacje i obserwacje, jak można na co dzień wykorzystać produkty naturalnego pochodzenia, a których doktor był świadkiem w czasie pracy początkowo w RPA, a później na tzw. Czarnym Lądzie, ugruntowały w nim przekonanie, że warto sięgać po takie preparaty i wykorzystywać je w praktyce lekarskiej. Te obserwacje i wzrastające doświadczenie umożliwiały mu rozszerzenie terapii o preparaty ziołowe i homeopatyczne, które zaczął coraz częściej i szerzej stosować.

Efektywność i bezpieczeństwo każdej terapii (w tym opierającej się na preparatach z zakresu CAM) jest wprost proporcjonalna i zależy od wiedzy lekarza stosującego takie czy inne metody oraz leki. Warto przypomnieć, że wiele wartościowych substancji leczniczych, wykorzystywanych we współczesnej medycynie, pochodzi z dziewiczych dżungli afrykańskich czy puszczy amazońskiej. Cały czas trwają badania nad takimi leczniczymi substancjami, odkrywane są nowe. Te odkrycia najczęściej mają swój prapoczątek i związane są z wieloletnimi obserwacjami (czasami wielowiekowymi) i praktycznym doświadczeniem, przekładającym się na późniejsze sukcesy medyczne. Ciekawe jest to, że terapie oparte na lekach naturalnego pochodzenia z zakresu CAM, wykorzystywane często z wielkim powodzeniem zarówno przez lekarzy, np. w Europie czy w USA mają swoją genezę i bazują na środkach rodem z dżungli afrykańskiej. Z tego rodzaju środkami leczniczymi dr Czelej zetknął się w czasie swojej pracy i podróży w Nigerii i w sąsiednim Kamerunie (odkrytym przez Polaków). Zdaniem dr Czeleja powinniśmy te doświadczenia w zakresie ziołolecznictwa adaptować i wykorzystywać na naszym gruncie. Oczywiście warunkiem podstawowym jest stwierdzenie rzeczywistej efektywności i bezpieczeństwa takich środków leczniczych. Właśnie ta potrzeba poszukiwania efektywności i bezpieczeństwa środka leczniczego w stosowanej terapii, przekonała doktora do pogłębiania wiedzy w zakresie terapii CAM. W większości społeczeństw, lekarz reprezentujący wysoki poziom w zakresie współczesnej medycyny i jednocześnie posiadający wiedzę w stosowaniu preparatów z zakresu CAM, jest najczęściej zaliczany do elity świata lekarskiego. Czy warto iść w tym kierunku, czy warto starać się opanować w końcu bardzo obszerną wiedzę z zakresu preparatów CAM i tym samym poświęcić wiele lat życia na opanowanie takich terapii ? Zdaniem dr Jacka Czeleja tak, gdyż lekarz posiadający taką wiedzę jest bardziej efektywny w swoich działaniach medycznych.

Po powrocie do kraju i CMKP został uczniem ś.p. dr Jerzego Łozowskiego, jednego z większych autorytetów w zakresie homeopatii w okresie powojennym. Po osiągnięciu odpowiedniego zasobu wiedzy dotyczącej tej terapii, dr Jacek Czelej przekazywał ją innym kolegom lekarzom, angażując się w szkolenia, tłumacząc ciekawe prace z tej dziedziny czy pisząc własne poradniki umożliwiające lekarzom łatwiej opanować tę trudną metodę terapeutyczną. Własne doświadczenie życiowe i lekarskie ugruntowało u dr Czeleja przeświadczenie, że warto dla dobra pacjenta uzupełniać tradycyjną terapię preparatami naturalnego pochodzenia i warto podchodzić do każdego przypadku maksymalnie indywidualnie i w sposób całościowy, a nie schematycznie, wycinkowo. Lekarz w ten sposób praktykujący znajdzie bardzo dużo satysfakcji w swojej pracy a przede wszystkim uznanie u pacjentów.

Publikacje:

1. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Wydawnictwo Ariel W-wa 1991 – wydanie kieszonkowe
2.” Podręczna Materia Medica 186 Leków Homeopatycznych „
J. Czelej , P. Koziej , Homeo-Med W-wa 1992 – opis najbardziej popularnych leków homeopatycznych
3. „Leksykon Leków Homeopatycznych”
B. Wasilewski , J. Czelej , Wydawnictwo Split Trading W-wa 1994 – opis i zastosowania terapeutyczne wszystkich leków homeopatycznych dostępnych w tym czasie na rynku leków w Polsce
4. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny”
J. Czelej , B. Wasilewski Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1995 – pierwsze w Polsce szerokie opracowanie zawierające praktyczny opis zastosowania leków homeopatycznych
5. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1996 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci
6.” Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 1998 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów
7. „Homeopatyczny Poradnik Terapeutyczny Leków firmy Lehning” J.Czelej Wydawnictwo Kengraf 2001 – poradnik terapeutyczny zastosowań homeopatycznych leków kompleksowych
8. „ Praktyczny Poradnik Homeopatyczny”
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Medyk W-wa 2003 – poradnik terapeutyczny przeznaczony dla lekarzy i farmaceutów, opracowanie obejmujące większość dostępnych na rynku w Polsce leków homeopatycznych
9. „Poradnik Homeopatyczny dla Matek „
J. Czelej Oficyna Wydawnicza Oppidium W-wa 2005 – opis praktycznych zastosowań leków homeopatycznych na użytek domowy, w leczeniu najczęstszych stanów chorobowych u dzieci i kobiet

Przestrzegam przed metodami i preparatami stosowanymi przez doktora Czeleja. Oto konkretne moje wątpliwości. Każdy z rodziców, osób czytających zdecyduje samodzielnie, czy pisze się na takie ryzyko: 1. 12-miesięcznemu dziecku przepisuje preparaty Joalis, które zawierają alkohol (!!!). Wiecie zapewne, że jest to absolutnie zabronione, każdy lekarz potwierdzi. Wszystkie lekarstwa, syropy, nawet środki do dezynfekcji dla maluszków są bez alkoholu! 2. Do badania napletka. nie zakłada rękawiczek jednorazowych. Kiedy zwróciłam na to uwagę, doktor zbagatelizował. 3. Dzieci układa na kozetce bez jednorazowej taśmy ochronnej. W każdym innych gabinecie po pacjencie wymienia się ...

3. Dzieci układa na kozetce bez jednorazowej taśmy ochronnej. W każdym innych gabinecie po pacjencie wymienia się podkład. Zatem podstawowe zasady higieny nie są przestrzegane.
To są trzy podstawowe i bardzo poważne zastrzeżenia do metod leczenia p. doktora Czeleja. Umie budować zaufanie, jest bardzo miły i przyjacielski. Niestety na każdej wizycie opowiada to samo. Kilka haseł, typu „znajomi w Instytucie Żywienia”, czy „badania amerykańskie”, na pierwszej wizycie są może i ciekawe, ale za każdy kolejnym razem (w dodatku bez konkretów) stają się irytujące. Wreszcie pani dzwoniąca w celu potwierdzenia wizyty – kiedy poinformowałam, że nie będzie kolejnej wizyty i podałam powody – nagle stała się opryskliwa, rzuciła tekst, że jestem śmieszna, po czym bez słowa rzuciła słuchawką… To już kwestia kultury bądź braku argumentów natomiast sam fakt leczenia homeopatią jest mocno dyskusyjny. Nikt nie potwierdził skuteczności tych kuracji i medycyna nie zabrania, ani też nie potwierdza, że to działa. Na niektórych działa także placebo... Ja nie zauważyłam żadnej poprawy. Strata czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim ryzyko dla dziecka!!!

UWAGA na p. dr Czeleja! Trzymajcie się od niego z daleka, gdyż jego opinie medyczne mogą wyrządzić olbrzymią krzywdę! Tym bardziej jest to człowiek niebezpieczny, iż swoją osobą wzbudza zaufanie (nienaganna prezencja, tytuł doktora nauk medycznych, komunikatywność). Krótka historia mojego doświadczenia z tym człowiekiem: Moja 6-letnia wówczas córka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. W nocy pojawiały się bezdechy - tzn. przez długą chwilę nie mogła złapać powietrza. Byłem z tym problemem u 2 lekarzy. Jeden z nich zaproponował natychmiastową operację: usunięcie 3-go migdałka i podcięcie 2 pozostałych. Pan Czelej zaproponował ...

Krótka historia mojego doświadczenia z tym człowiekiem:
Moja 6-letnia wówczas córka zaczęła mieć problemy z oddychaniem. W nocy pojawiały się bezdechy - tzn. przez długą chwilę nie mogła złapać powietrza. Byłem z tym problemem u 2 lekarzy. Jeden z nich zaproponował natychmiastową operację: usunięcie 3-go migdałka i podcięcie 2 pozostałych. Pan Czelej zaproponował coś zupełnie innego. Według niego bezdechy nie stanowiły wielkiego zagrożenia i był absolutnie przeciwny operacji. Zamiast niej zaproponował drogie leczenie homeopatyczne.
Mając 2 sprzeczne opinie zacząłem szukać pomocy w instytutach zdrowia - zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej i USA. Opinie tam były jednoznaczne: konieczna jest natychmiastowa adenoidektomia i tonsilektomia, gdyż bezdechy są NIEZWYKLE niebezpieczne i mogą prowadzić do: niedotlenienia mózgu, zaburzeń pracy serca, ataków serca, utraty słuchu, olbrzymich problemów z koncentracją i zapamiętywaniem, nadciśnienia tętniczego krwi, upośledzenia rozwoju fizycznego i intelektualnego.
Zdecydowałem się natychmiast na operację w prywatnej klinice. I była to doskonała decyzja. W ciągu prawie 3 lat, jakie upłynęły od operacji, dziecko prawie wcale nie choruje (wcześniej infekcje zdarzały się co 2-4 tygodnie!), jest żywsze, bardzo dobrze się uczy i rozwija.
Tymczasem homeopatia, to swego rodzaju szarlatanizm. Ilość substancji leczniczych w lekach homeopatycznych nie pozwala na uzyskanie jakichkolwiek efektów medycznych. Można uznać, iż (nieliczne) przypadki wyleczenia przy stosowaniu leków homeopatycznych to wyłącznie efekt placebo (pacjent wierzy, iż lek mu pomoże - tymczasem podawana pigułka może być np. zwykłym cukierkiem).
Najgorsze jest jednak to, że p. dr Czelej widząc, jak poważna jest sytuacja - gdzie z radykalną pomocą nie można było zwlekać ani chwili - opowiadał bajki, iż operacja nie jest konieczna i proponował zastosowanie leczenia z pogranicza medycyny i znachorstwa!!!
Ostrzegam zatem mocno - jeśli już zdecydujecie się na wizytę u doktora Czeleja, skonsultujcie się z 2 innymi lekarzami, aby mieć pewność, iż nie wyrządzicie szkody sobie lub swemu dziecku. Najlepiej jednak trzymajcie się od niego po prostu z daleka!

Dr Czelej potrafi uratować dziecko przed podaniem antybiotyku i sterydu, w sytuacjach, które wydają się beznadziejne. Moje dziecko było 2 m-ce temu hospitalizowane z powodu obturacyjnego zapalenia oskrzeli i lekarze po tygodniu leczenia załamali ręce i chcieli podać antybiotyk podejrzewając zapalenie płuc. Skontaktowałam się z dr. Czelejem i zaordynował 'antybiotyk' homeopatyczny, który dał poprawę i następnego dnia na obchodzie już nikt nie wspomniał o podaniu antybiotyku chemicznego, a za 3 dni byliśmy w domu. Teraz leczę drugie dziecko u dra Czeleja na biegunkę, która trwała 5 m-cy i diagnostyka szpitalna nie dała odpowiedzi na jej przyczyny, a dr Czelej na pierwszej wizycie zalecił zestaw leków, który zadziałał po 2 tyg i biegunki już nie ma. Polecam doktora rodzicom wcześniaków z problemami układu oddechowego i pokarmowego.

Moje dzieci miały problem z obniżoną odpornością oraz alergiami. Często chorowały: syn, infekcje bakteryjne, wirusy, córka zapalenie krtani. Oboje są po rocznych wizytach u Pana Doktora. Dziękujemy. Na dziś jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu. Antybiotyki? ostatnie 2 lata temu i to na siłę przez lekarza POZ wciskane. Pan doktor, udziela też konsultacji telefonicznych, gdy pojawiają się jakieś podbramkowe sytuacje. Szczerze polecamy doktora i wiemy, że możemy zawsze liczyć na JEgo wsparcie. Wizyty, też nie należą do najdroższych.

Bardzo dobry fachowiec, wiedza ogromna, doświadczenie, cierpliwość, tłumaczenie choroby - wszystko na plus. Polecam!!!

Doktor Czelej uratował mojego synka!!! Byłam wcześniej u trzech lekarzy, Kacperek miał już od prawie trzech tygodni kaszel na który nie pomagał żaden lek. Dwaj poprzedni „lekarze” osłuchiwali synka i kazali wracać do domu i podawać syrop. Do Doktora Czeleja, trafiłam właściwie przez przypadek i miałam wielkie szczęście, wreszcie ktoś na poważnie i profesjonalnie potraktował nasz problem. Doktor Czelej zlecił prześwietlenie klatki piersiowej i okazało się, ża synek miał wodę w płucach! Trafił na 8 dni do szpitala, nie wiem jakby się to skończyło gdyby nie mój upór, szczęście i dobry lekarz do którego w końcu trafiłam. Odtąd zawsze będę chodzić z Kacperkiem do Doktora i polecam to wszystkim, jest wyjątkowo otwarty, miły i kompetentny.

kompetentny i zaangażowany lekarz ............................................................................................................................................

Dzien dobry, ciesze sie ze znalazlam strone na ktorej moge wyrazac swoje opinie o tak warznych sprawach jak leczenie siebie i swoich bliskich. Jestem osoba mieszkajaca w belgii , Pana Dr Czeleja poznalam rok temu, polecila mi go kolezanka. Bylam zalamana ponieważ od dawna nie mogłam znalezc kompetentnego lekarza.Za każdym razem bedac w Polsce chodzilam na wizyty ze swoimi dziecmi do Dr Czeleja. Moje dzieci mialy problemy z odpornoscia. Dzieki Pan Doktorowi nie pamietam juz co to sa sterydy, co to jest strach przed wys\laniem dzieci do szkoły , Pan Doktor ma swietna opinie w Polsce i Europie. Smialo moge stwierdzic ,ze jest to jeden z najlepszych pediatrow w Polsce. Polecam kazdej matce bo naprawde warto

Też miałam do czynienia z tym lekarzem. Mój synek miał problem z migdałkami, anginę miał aż trzy razy, za drugim razem z ropniem, za trzecim z antybiotykiem dożylnie, kilku lekarzy chciało usunąć mu migdałki, ale Doktor Czelej postanowił nie dać za wygraną. Pracowaliśmy nad odpornością rok i od tamtego czasu wszystko się uspokoiło, polecam gorąco Doktora Czeleja, to doskonały specjalista!

Mam 3 dzieci i każde z nich trafiło do dr Czeleja z innym problemem. Od chorób układu oddechowego na tle alergicznym, przez stany zbliżone do adhd, na obniżonej odporności skończywszy. Kuracje trwały różnie - zależało to na ile trafnie doktor ocenił przyczynę choroby. Czasem celował (dobierał leki) i trzy razy - ale gdy się to udało - efekty zdrowotne przychodziły niemal od razu. Poza tym, stosując kuracje, sama nauczyłam się dobierać leki pierwszej pomocy, np. w ostrych infekcjach. Dzięki temu moje dzieci de facto nie znają antybiotyków. Nie ma mowy ...

Nie ma mowy o efekcie placebo, bo dzieci miały 4-6 lat.
Dr Czelej może nie jest w kontakcie bardzo otwarty i "ciepły", ale myślę, że ważniejsza jest jego niewątpliwa skuteczność - przynajmniej w typowych chorobach wieku dziecięcego.