lekarz Jakub Grudzień

Do Pana Jakuba chodziłam prywatnie od 17 roku życia, ponieważ miałam problemy z hormonami. Przez wiele lat był dla mnie naprawdę świetnym lekarzem - zawsze wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania, był bardzo profesjonalny. Wyjaśniał wszystkie wyniki badań, uprzedzał możliwych skutkach ubocznych leków - podsumowując był naprawdę wartym polecenia lekarzem (zresztą namówiłam wiele koleżanek, żeby się na niego "przestawić"). Dlatego z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że Pan doktor zaczyna z jakości przechodzić w ilość. Podczas wszystkich tegorocznych wizyt (trzech, bo gdyby to była jedna, uznałabym, ze każdy ma prawo, żeby być ...

Dlatego z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że Pan doktor zaczyna z jakości przechodzić w ilość. Podczas wszystkich tegorocznych wizyt (trzech, bo gdyby to była jedna, uznałabym, ze każdy ma prawo, żeby być zmęczonym) czułam, że Pan Jakub bardzo się spieszy i bardzo od tych 6 lat zmieniło się jego nastawienie do pacjentki. Raczej informuje niż rozmawia i zaczyna pacjentki traktować bardzo przedmiotowo. Jako, że regularnie badałam się u niego tak długo, miałam do niego bardzo duże zaufanie. Nie zaniepokoiło mnie, gdy zaproponował usunięcie dużej nadżerki na miejscu bez wcześniejszego wykonania cytologii (od ostatniej minęło 8 miesięcy). Po zabiegu bardzo źle się czułam i zadzwoniłam do Pana doktora, który zasugerował, że przesadzam i że no-spa mi pomoże.
Cioci, która była u niego na swojej wizycie tydzień później i pytała o moje dolegliwości powiedział, że kobiety, które nie rodziły często przesadzają co do swoich odczuć.

I całe szczęście, że pokusiłam się o kontrolę u innego lekarza. Okazało się, że tak duża nadżerka była tylko skutkiem bezobjawowego ostrego zakażenia bakteryjnego szyjki macicy!! Co tłumaczyło moje całoroczne problemy z zapaleniem pęcherza, o których informowałam doktora Jakuba ("to się często zdarza w pani wieku, proszę się ciepło ubierać") oraz problemy z brakiem odporności i złe wyniki badań krwi, przez które zostałam przez lekarza pierwszego kontaktu skierowana na badania na onkologię w Krakowie (o czym również wiedział Pan Jakub). Dodam, że już w zeszłym roku przy grupie II z cytologii nie wykonał Pan doktor posiewu bakteryjnego.

Za dwa lata planujemy z moim przyszłym mężem przyjście na świat dziecka. Gdyby nie miesięczna kuracja antybiotykowa, która "zdążyła na czas".. wolę nie myśleć

Pozostaje mi więc niezwykle duży żal do Pana doktora, który niestety z każdym rokiem obniża jakość swych usług wraz z reklamowaniem coraz to nowszych urządzeń. A to przecież nie sprzęt czyni z lekarza kimś, komu kobieta może ufać. Z doświadczenia koleżanek - Pan doktor jest świetny jeśli jest się zdrowym (dobrze prowadzi ciąże bez powikłań, przepisuje tabletki hormonalne i można razem z nim oglądać wyniki usg nawet, gdy w ciąży się nie jest). Coraz więcej stałych klientek zacznie się wykruszać, jeśli Pan doktor w porę się nie zreflektuje.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę naprawdę dobrych lekarzy. Oraz refleksji nad tymi "swoimi" co jakiś czas.

(pozwoliłam sobie wkleić tutaj swoją opinię z portalu znanylekarz: http://www.znanylekarz.pl/lekarz-17856-jakub-grudzien-ginekolog-rybnik.php)

Jestem pielęgniarką, mam 26 lat i od 18 roku życia miałem wieczne problemy z zapaleniami pochwy i pęcherza moczowego . Kolejni ginekolodzy z czołówki rybnickiego rankingu miesiącami i latami faszerowali mnie globulkami i antybiotykami z powodu ciagłych zapaleń szyjki macicy i zapaleń pochwy. Kiedy trafiłam w końcu 2 lata temu do Pana Grudznia jako jedyny wyjaśnił mi, ze problemem jest właśnie nadżerka, która jest wynikiem tych stanów zapalnych . Zaproponował mi leczenie laserowe bo własnie laser najskuteczniej potrafi zniwelować zapalenie szyjki - a w związku z tym że cytologię miałam ...

Zaproponował mi leczenie laserowe bo własnie laser najskuteczniej potrafi zniwelować zapalenie szyjki - a w związku z tym że cytologię miałam pobieraną 1 rok wcześniej (grupa druga - wyniki ważne 3 lata) leczenie przeprowadził od razu.
Goiło sie długo bo prawie miesiąc miałam bóle i upławy ale OD TEGO CZASU MAM SPOKÓJ!!
Rok później zaszłam szczęśliwie w ciążę choć inni ginekolodzy wcześniej nie dawali mi szans.
Ciąże prowadził profesjonalnie, umiał reagować na wszyskie komplikacje, zlecał badania, a dzięki świetnemu USG byłam pewna, że Pan Doktor jest pewien swoich diagnoz.
Po porodzie nadżerka nie nawróciła.

Dlatego nie mogę zgodzić się z wypowiedzią POPRZEDNICZKI. Ten lekarz oprócz tego że stara się zawsze mieć czas dla pacjentek to jego sprzęt pozwala wyleczyć dolegliwości z którymi inni lekarze męczą się miesiącami!!

I to właśnie laser i czas - a nie globulki spowodowały że po tylu latach męki jestem zdrowa.

Według mnie jakość usług Pana Grudnia jest cały czas na najwyższym poziomie .
Po słowach POPRZEDNICZKI zastanowiłam się i wiem , że jestem i będę pacjentką tego Pana doktora. Ijestem pewna, że się nie zawiodę.

Do POPRZEDNICZKI : Zastanów się jeszcze, bo antybiotyki jeszcze bardziej obniżą Twoją odporność a już wcześniej miałaś problemy z krwią - lepiej to sprawdzić. I zastanów się czy na pewno dobrze zrobiłaś, że zaufałaś innym. Ocenisz na zimno za rok ...może dwa .

Wczesniej byłam pacjentką Dr Grudnia juz kilka lat, w momencie kiedy wybrałam sie na wizytę potwierdzająca ciąze, zostałam bardzo zle potraktowana. Na pytania odpowiadał szybko i krótko bez wyjasnien, a jako młoda mama miałam ich sporo. Nie zbadał, nie zrobił USG, nie zlecił przyjmowania witamin, nie zwrócił uwagi na wysokie TSH, tylko krótko stwierdził ze i tak nic nie bedzie widać, mam przyjsc za tydzien - rozumiem byc moze, ale słowa " To czy dziecko bedzie zdrowe okaze sie w4 mcu" zapadna mi w pamieci na długo. Mysle ze pan doktor jest juz zmeczony i ma za duzo pieniedzy i za duzo pacjentek, albo jedno i drugie. Jedno wiem moja noga w jego gabinecie juz nie postanie.

Byłam pierwszy raz u tego lekarza i muszę przyznać, że jest on mistrzem w swoim zawodzie. Przeprowadził u mnie zabieg laserowej korekcji nietrzymania moczu. Jest już półtorej miesiąca po zabiegu i efekt jest taki jak Pan doktor obiecywał. Wreszcie powróciła moja godność i zdecydowanie poprawił się komfort życia. POlecam zarówno zabieg jak i osobę doktora Grudnia.

2 lata temu byłam w ciąży - zagrożonej . Pierwsze tygodnie ciaży przeleżałam w szpitalu z krawwieniami. Jak czytam te opinie to faktycznie chyba wszystko przez te bolesne badania niektórych lekarzy - a przede wszystkim Ł. - po każdym badaniu chyba rodziłam . Wcześniej byłam tylko raz na wizycie u doktora Grudnia, a to właśnie On podtrzmywał mnie na duchu w szpitalu. Nie rodziłam przy nim bo nie miał dyżuru ale tak naprawde to położna odebrała poród. Smieszy mnie to , że niektórzy maja mu za złe że był przy porodzie a inni że nie obiecywał itd itp. Ja chodzac do niego w ciązy chciałam sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy mimo zagrożenia dziecko rozwijało sie dobrze. Zawsze mogłam liczyć na pomoc w potrzebie, a zdarzało sie niestety często .
Z CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ POLECAM

pierwsze dziecko stracilam chodzac do innego lekarza gdy potem trafilam do niego zrobil wszystkie mozliwe badania aby sytuacja sie nie powturzyla dzis jestem mama dwoch synow jeden ma5 lat drugi4 miesiace nigdy nie zostawil mnie samej sobie odbieral telefony nawet w godzinach nocnych gdy byla taka potrzeba to wspanialy czlowiek i bardzo dodry lekarz na pewno nigdy z niego nie zrezygnuje i polecam serdecznie wszystkim kobietom nigdy mnie nie zawiodl i moge zawsze liczyc na jego pomoc nie znam drugiego takiego lekarza w Rybniku

lekarz jest dobry tak jak piszecie ale na wizytach prywatnych i gdy nie ma zadnych komplikacji jezeli cos sie dzieje podwija ogon i ucieka bylam jego pacjentka 6 lat na wizytach prywatnych super bo placisz przy pierwszym dziecku super szybko sprawnie ale przy drugim szef po cesarce zostawil mi bole mialam prawie rok bylam u niego na 4 wizytach i zawsze to samo wszystko jest ok w szpitalu zostawil mnie bez wod plodowych 62 godz nie chcial mi zrobic cesarki stwierdzil ze urodze silami natury maz pytal sie innych lekarzy bylo to w tym przypadku nie mozliwe i chore po tylu godz po odejsciu wod plodowych dlatego modlcie sie zeby wszystko poszlo samo w razie problemow lekarzem jest daremnym chyba ze dacie mu koperte kolezance zrobil to samo placila byla super w szpitalu ja pani nie znam dla mnie jest palantem i frajerem

Pierwsze co - gratuluje pięknej kliniki. Byłam tam pierwszy raz i standard naprawde europejski. Pan Doktor dokladnie wypytal w czym mam problem,leczenie,usg,leki do domu-szybko i sensownie. Stała pacjentka od 13 lat i nadal nią bede :)

Pierwsze co - gratuluje pięknej kliniki.
Byłam tam pierwszy raz i standard naprawde europejski.
Stała pacjentka od 13 lat i nadal nią bede :)

Kompetentny, wzbudzający zaufanie i bardzo sympatyczny lekarz. Dokładnie tłumaczy co robi, co się dzieje, co dalej itp. Absolutnie nie miałam wrażenia, że mu się spieszy, że nie ma czasu dla pacjentki. Szczerze polecam.

już dodałam ten komentarz ale chyba są dwa profile tego lekarza więc dodaje jeszcze raz :) Kompetentny,każdej pacjentce poświęca odpowiednią ilość czasu. Lekarz z powołania a przy tym bardzo miły i ciepły człowiek. Zresztą terminy by umówić się do pana doktora same potwierdzają że wiele pacjentek darzy go ogromnym zaufaniem!