lekarz Jakub Grudzień

Jestem pielęgniarką, mam 26 lat i od 18 roku życia miałem wieczne problemy z zapaleniami pochwy i pęcherza moczowego . Kolejni ginekolodzy z czołówki rybnickiego rankingu miesiącami i latami faszerowali mnie globulkami i antybiotykami z powodu ciagłych zapaleń szyjki macicy i zapaleń pochwy. Kiedy trafiłam w końcu 2 lata temu do Pana Grudznia jako jedyny wyjaśnił mi, ze problemem jest właśnie nadżerka, która jest wynikiem tych stanów zapalnych . Zaproponował mi leczenie laserowe bo własnie laser najskuteczniej potrafi zniwelować zapalenie szyjki - a w związku z tym że cytologię miałam ...

Zaproponował mi leczenie laserowe bo własnie laser najskuteczniej potrafi zniwelować zapalenie szyjki - a w związku z tym że cytologię miałam pobieraną 1 rok wcześniej (grupa druga - wyniki ważne 3 lata) leczenie przeprowadził od razu.
Goiło sie długo bo prawie miesiąc miałam bóle i upławy ale OD TEGO CZASU MAM SPOKÓJ!!
Rok później zaszłam szczęśliwie w ciążę choć inni ginekolodzy wcześniej nie dawali mi szans.
Ciąże prowadził profesjonalnie, umiał reagować na wszyskie komplikacje, zlecał badania, a dzięki świetnemu USG byłam pewna, że Pan Doktor jest pewien swoich diagnoz.
Po porodzie nadżerka nie nawróciła.

Dlatego nie mogę zgodzić się z wypowiedzią POPRZEDNICZKI. Ten lekarz oprócz tego że stara się zawsze mieć czas dla pacjentek to jego sprzęt pozwala wyleczyć dolegliwości z którymi inni lekarze męczą się miesiącami!!

I to właśnie laser i czas - a nie globulki spowodowały że po tylu latach męki jestem zdrowa.

Według mnie jakość usług Pana Grudnia jest cały czas na najwyższym poziomie .
Po słowach POPRZEDNICZKI zastanowiłam się i wiem , że jestem i będę pacjentką tego Pana doktora. Ijestem pewna, że się nie zawiodę.

Do POPRZEDNICZKI : Zastanów się jeszcze, bo antybiotyki jeszcze bardziej obniżą Twoją odporność a już wcześniej miałaś problemy z krwią - lepiej to sprawdzić. I zastanów się czy na pewno dobrze zrobiłaś, że zaufałaś innym. Ocenisz na zimno za rok ...może dwa .

Do Pana Jakuba chodziłam prywatnie od 17 roku życia, ponieważ miałam problemy z hormonami. Przez wiele lat był dla mnie naprawdę świetnym lekarzem - zawsze wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania, był bardzo profesjonalny. Wyjaśniał wszystkie wyniki badań, uprzedzał możliwych skutkach ubocznych leków - podsumowując był naprawdę wartym polecenia lekarzem (zresztą namówiłam wiele koleżanek, żeby się na niego "przestawić"). Dlatego z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że Pan doktor zaczyna z jakości przechodzić w ilość. Podczas wszystkich tegorocznych wizyt (trzech, bo gdyby to była jedna, uznałabym, ze każdy ma prawo, żeby być ...

Dlatego z ogromną przykrością muszę stwierdzić, że Pan doktor zaczyna z jakości przechodzić w ilość. Podczas wszystkich tegorocznych wizyt (trzech, bo gdyby to była jedna, uznałabym, ze każdy ma prawo, żeby być zmęczonym) czułam, że Pan Jakub bardzo się spieszy i bardzo od tych 6 lat zmieniło się jego nastawienie do pacjentki. Raczej informuje niż rozmawia i zaczyna pacjentki traktować bardzo przedmiotowo. Jako, że regularnie badałam się u niego tak długo, miałam do niego bardzo duże zaufanie. Nie zaniepokoiło mnie, gdy zaproponował usunięcie dużej nadżerki na miejscu bez wcześniejszego wykonania cytologii (od ostatniej minęło 8 miesięcy). Po zabiegu bardzo źle się czułam i zadzwoniłam do Pana doktora, który zasugerował, że przesadzam i że no-spa mi pomoże.
Cioci, która była u niego na swojej wizycie tydzień później i pytała o moje dolegliwości powiedział, że kobiety, które nie rodziły często przesadzają co do swoich odczuć.

I całe szczęście, że pokusiłam się o kontrolę u innego lekarza. Okazało się, że tak duża nadżerka była tylko skutkiem bezobjawowego ostrego zakażenia bakteryjnego szyjki macicy!! Co tłumaczyło moje całoroczne problemy z zapaleniem pęcherza, o których informowałam doktora Jakuba ("to się często zdarza w pani wieku, proszę się ciepło ubierać") oraz problemy z brakiem odporności i złe wyniki badań krwi, przez które zostałam przez lekarza pierwszego kontaktu skierowana na badania na onkologię w Krakowie (o czym również wiedział Pan Jakub). Dodam, że już w zeszłym roku przy grupie II z cytologii nie wykonał Pan doktor posiewu bakteryjnego.

Za dwa lata planujemy z moim przyszłym mężem przyjście na świat dziecka. Gdyby nie miesięczna kuracja antybiotykowa, która "zdążyła na czas".. wolę nie myśleć

Pozostaje mi więc niezwykle duży żal do Pana doktora, który niestety z każdym rokiem obniża jakość swych usług wraz z reklamowaniem coraz to nowszych urządzeń. A to przecież nie sprzęt czyni z lekarza kimś, komu kobieta może ufać. Z doświadczenia koleżanek - Pan doktor jest świetny jeśli jest się zdrowym (dobrze prowadzi ciąże bez powikłań, przepisuje tabletki hormonalne i można razem z nim oglądać wyniki usg nawet, gdy w ciąży się nie jest). Coraz więcej stałych klientek zacznie się wykruszać, jeśli Pan doktor w porę się nie zreflektuje.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę naprawdę dobrych lekarzy. Oraz refleksji nad tymi "swoimi" co jakiś czas.

(pozwoliłam sobie wkleić tutaj swoją opinię z portalu znanylekarz: http://www.znanylekarz.pl/lekarz-17856-jakub-grudzien-ginekolog-rybnik.php)

Chciałbym przeczytać opinie osoby, która miała problemy z ciążą z porodem, i ów lekarz umiał się zachować w sytuacji gdy się coś dzieje. Dla mnie zwykły pionek. Najgorsze, że wzbudza zaufanie. Na wizycie było wszystko ok, a na koniec ciąży chciał w łapę. Za mało czasu było na prowokacje policyjną.

Prowadził moją ciążę bardzo sumiennie, pomocny, łatwy kontakt

Prowadził moją ciążę bardzo sumiennie, pomocny, łatwy kontakt

Najlepszy ginekolog jakiego znam. Dzieku jego pomocy dziś jesteśmy rodzicami dwóch wspaniałych dziewczynek. Polecam bez wahania.

Według mnie lekarz z powołania, poświęca dużo czasu na wizycie , ma dobre usg. Warto polecić

Swietny lekarz, profesjonalista, trafilam do niego po wizycie u kogos innego, kto zbagatelizowal moj stan zdrowia, swietnie przeprowadzony zabieg, pelna komunikacja, godny zaufania i polecenia

Lekarz z powołania!!!Super przeprowadził minie przez ciążę która była pełna komplikacji!!!!

Dr Grudzień prowadził całą moją ciążę, niestety nie mógł porodu odebrać gdyz ten zaczął się bardzo nagle. Z pełną odpowiedzialnością mogę go polecić. Jest sympatyczny, nie wprowadza pacjentek w zakopotanie i jest niesamowicie delikatny podczas badania.

Zdecydowanie - lekarz godny zaufania! Kompetentny, zawsze można liczyć na kompleksową ocenę problemu zdrowotnego, poświęca wiele czasu swoich pacjentkom.