prof. Marek Durlik

Chirurg transplantolog

Pan Profesor obejrzał CT i PET i zdecydował się ratować moje życie za pomocą bardzo trudnej operacji granicznie resekcyjnego raka głowy trzustki. Już po dwóch tygodniach Pan Profesor przeprowadził operację Whippla z rekonstrukcją żyły wrotnej -operacja trwała 4 godziny -udana. Pan Profesor jest bardzo rzeczowy i konkretny , mówi mało ale tylko to co ważne-profesjonalizm widać już na pierwszy rzut oka . Cudowny człowiek . Dziękuje Panie Profesorze za kolejne lata życia.

Dziękuje Panie Profesorze za kolejne lata życia.

Pan Profesor Marek Durlik podjął się wraz z Panią doktor Martą Górską się przeprowadzenia bardzo trudnej operacji usunięcia tętniaka oraz przeszczepienia tętnicy graftu trzustkowego w inne miejsce tętnicy biodrowej .Mimo decyzji o usunięciu trzustki w szpitalu w Bydgoszczy . To w szpitalu MSWiA przy Wołoskiej w Warszawie w okresie pandemii wirusa Pan Profesor podjął wyzwanie uratowanie mojego życia oraz uratowania przeszczepionej trzustki .Dzięki determinacji i bardzo fachowej wiedzy z chirurgii naczyniowej oraz transplantacji , dzisiaj mogę cieszyć się życiem z trzustką ,która dochodzi do siebie po tak trudnych operacjach ( były dwie ). Do końca życia będę bardzo wdzięczny Panu Profesorowi ,Pani Doktor Marcie Górskiej , Paniom pielęgniarkom i całemu personelowi Kliniki Transplantologii . Za profesjonalizm oraz bardzo dobrą opiekę opiekę w czasie mojego pobytu . Panie Profesorze jest Pan bardzo dobrym specjalistą w tym co robi ,życzę wszystkim chorym takich lekarzy .Szkoda ,że takich jest mało . Wdzięczność opisana nie oddaje w pełni moich uczuć w tej sytuacji .

Pragnę serdecznie podziękować Panu Profesorowi Markowi Durlikowi oraz całemu Zespołowi Kliniki MSWiA za przeprowadzenie bardzo ciężkiej i skomplikowanej operacji usunięcia guza trzustki dnia 15.02.2017 r. Operacja się udała jestem bardzo wdzięczna za profesjonalną opiekę oraz danie mi nadziei na życie bez bólu . Pan Profesor Marek Durlik to najwyższej klasy specjalista , wspaniały człowiek i dobry lekarz. Polecam Wszystkim !!!!! Wdzięczna Pacjentka Ewa Mróz

Wdzięczna Pacjentka Ewa Mróz

Ostrowiec św 2301.2016 r. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu profesorowi Markowi Durlkiowi oraz jego zespołowi za przeprowadzenie skomplikowanej i rozległej operacji usunięcia guza trzustki metodą Whipple'a, wszpitalu MSWiA w Warszawie. Operacja się udała, powikłań nie było.Pacjent czuje się dobrze. Jeszcze raz bardzo dziękuję.Profesor Durlik to najwyższej klasy specjalista, wspaniały człowiek i lekarz.Pozdrawiam . Jan. L z Ostrowca św. z rodziną.

Jan. L z Ostrowca św. z rodziną.

Gdy dotarliśmy do Pana Profesora Durlika ,byłam zrozpaczona i bardzo przestraszona.Guz jelita grubego (esicy) męża, brzmiał jak wyrok. Pan Profesor, człowiek wielkiej wiedzy, spokoju i empatii, zareagował błyskawicznie. Operację wykonano następnego dnia, t.j. 14.08.2014r., w szpitalu MSWiA w Warszawie. Dzięki Panu Profesorowi -wielkie ukłony- oraz Pani Dr Derejskiej, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Opieka personelu medycznego i życzliwość lekarzy wspaniała. Panie Profesorze, podziwiamy Pańską ogromną wiedzę. Dziękujemy, że bezinteresownie ratuje Pan zwykłych ludzi.Przeżyłam 63 lata, wiele osób w mojej rodzinie chorowało. Ja również. Dotychczas nie spotkałam się z taką bezinteresownością i ...

Panie Profesorze, podziwiamy Pańską ogromną wiedzę. Dziękujemy, że bezinteresownie ratuje Pan zwykłych ludzi.Przeżyłam 63 lata, wiele osób w mojej rodzinie chorowało. Ja również. Dotychczas nie spotkałam się z taką bezinteresownością i życzliwością w podejściu do pacjenta. Dziękuję za uratowanie mojego męża i ojca moich dzieci- Jerzego Siwek. Jesteśmy wdzięczni i spokojniejsi o przyszłość. Jest Pan Wielkim Człowiekiem Panie Profesorze. Życzę wszystkim pacjentom z prowincji, aby spotykali na swojej drodze równie życzliwych, empatycznych i bezinteresownych lekarzy. Z poważaniem. Regina Siwek.

Dziękuję Panu Profesorowi Markowi Durlikowi za możliwość dalszego życia! Diagnoza guz głowy trzustki, trafiła we mnie jak obuchem, brak szansy na operację w Centrum Onkologii w Bydgoszczy z powodu niewydolności serca. Jestem po ciężkim zawale, mam wszczepiony kardiowerter defibrylator. Trzy konsultacje kardiologiczne i nadal brak nadziei. Dramatyczne poszukiwania mojej córki doprowadziły do oddziału Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacji CSK MSW w Warszawie. Pan Profesor przejrzał dokumentację medyczną i błyskawicznie zdecydował o przyjęciu na oddział. Mimo najwyższego ryzyka Profesor podjął się wycięcia guza głowy trzustki. Moje serce wciąż bije, mam nadzieję, że teraz podołam dalszej walce. Jestem z Bydgoszczy, nie miałem żadnych prywatnych wizyt, zero znajomości, a
jednak to nie było potrzebne. Pan Profesor to lekarz budzący najwyższy podziw i szacunek. Z całego serca dziękuję za zdecydowane leczenie i znakomitą opiekę całemu zespołowi Kliniki pod kierunkiem Pana Profesora.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Zbigniew Ostrowski z Bydgoszczy

Przerażenie, panika, łzy, chichot losu? ciemność, co teraz? tak 2 tygodnie temu wyglądał nasz dzień kiedy to usłyszałyśmy ,, podejrzenie guza głowy trzustki u taty’’. Nasz tata, silny, niestrudzony, który całe życie tylko pracował robiąc wszystko dla nas i dla innych, dawał a nie brał. Co teraz? Okazało się, że guz operacyjny, ale jest ryzyko niepowodzenia przez naciekanie na żyłę. To co mogliśmy zrobić to zmniejszyć ryzyko do minimum. Musimy oddać tatę w ręce doświadczonego chirurga, który jest w stanie przewidzieć ryzyko i zlikwidować ewentualne trudności. Kto? Jak bumerang powracało ...

Nasz tata, silny, niestrudzony, który całe życie tylko pracował robiąc wszystko dla nas i dla innych, dawał a nie brał. Co teraz? Okazało się, że guz operacyjny, ale jest ryzyko niepowodzenia przez naciekanie na żyłę. To co mogliśmy zrobić to zmniejszyć ryzyko do minimum. Musimy oddać tatę w ręce doświadczonego chirurga, który jest w stanie przewidzieć ryzyko i zlikwidować ewentualne trudności. Kto? Jak bumerang powracało do nas nazwisko ,, prof. Durlik’’.
Panie Profesorze, dziękujemy. Dziękujemy za udaną operację Whipple’a, usunięcie guza głowy trzustki z protezowaniem żyły wrotnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ogromnej wiedzy, lekarskiej pasji i opanowaniu prof. Marka Durlika oraz całego zespołu z dr Martą Górską, niełatwa operacja zakończyła się sukcesem, a tego życzy sobie każdy pacjent i chirurg. Dziękujemy za szybką pomoc, chirurgiczną precyzje, za stoicki spokój, rozwagę i pewność siebie, to dało nam tak ważne poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy też dr Marcie Górskiej za cierpliwą opiekę jako lekarza prowadzącego oraz psycholog Dorocie Zielińskiej. Dziękujemy za to, że nie trzeba być Vipem, by móc leczyć się w CSK MSWiA w Warszawie. Wbrew mitowi, jest tu miejsce dla każdego ciężko chorego człowieka, wystarczy skontaktować się z sekretariatem Profesora i dyrektora Marka Durlika Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii w szpitalu MSWiA w Warszawie.
Dalszy proces leczenia przed nami, ale jeśli na tej drodze będziemy spotykać takich lekarzy w ,, służbie’’ zdrowia jak prof. Durlik i dr Górska i z pomocą Bożą to jesteśmy pewne zwycięstwa w tej walce! Wdzięczne córki Wiesława

zdyscyplinowany, zobowiązany,konsekwentny a poza tym konkretny w działaniu, super

Dziękuję serdecznie Panu dr hab. n. med. Markowi Durlikowi prof. PAN, kierownikowi Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK MSWiA w Warszawie za przeprowadzoną u mnie bardzo trudną i skomplikowaną operację wycięcia guza głowy trzustki. Byłam konsultowana przez wielu lekarzy, ale tylko prof. Marek Durlik podjął wysiłek ratowania mojego życia. Potrafił pozytywnie nastawić mnie i moją rodzinę do podjęcia trudu walki z chorobą. Jego ogromna wiedza oraz fachowość połączona z życzliwością i oddaniem spowodowała, że niepokój i lęk odeszły ode mnie. Każdego dnia wspominam oddanie i ciepło płynące od Pana profesora. ...

,,Nieraz spojrzenie lekarza, jego uspokajające słowo, gest, dotknięcie ręki przynoszą ulgę choremu, zmniejszają jego lękowe napięcie, a nawet odczuwanie bólu.’’- Antoni Kępiński ,,Lęk’’
Mój pobyt w szpitalu mimo tak ciężkiej choroby upłynął w ciepłej i rodzinnej atmosferze pod okiem wykwalifikowanej i profesjonalnej obsługi zarówno wszystkich lekarzy jak i personelu szpitala.
Rekomenduję wszystkim potrzebującym Klinikę Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK MSWiA w Warszawie
Dziękuję – Jola z Kalisza

Pragnę serdecznie podziękować p. prof. Markowi Durlikowi - kierownikowi Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacji MSWiA w Warszawie, za profesjonalnie przeprowadzoną w dniu 11.04.2012 operację nieswoistego zapalenia jelit. Dziękuję za pełną troski i poświęcenia opiekę medyczną, życzliwość, ciepłe słowa i nieustający uśmiech, który dawał mi poczucie bezpieczeństwa w czasie pobytu w klinice i wiarę w powrót do zdrowia. Składam również serdeczne podziękowania na ręce p. Profesora dla personelu kliniki za wspaniałą opiekę oraz życzliwe podejście do mojej osoby. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję, życząc wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy. ...

Z wyrazami szacunku - wdzięczny pacjent
Władysław Murzydło z Pacyny