dr n. med. Marek Just

Chirurg ogólny, Endokrynolog

3,7
3,2
3,5

Ukończył Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1994 r. Wiele lat pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu specjalizującej się w leczeniu chirurgicznym chorób tarczycy i przytarczyc. Obecnie jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej w Piekarach Śląskich. Szczególne zainteresowania to chirurgia zmian łagodnych i nowotworów złośliwych gruczołu tarczowego oraz zastosowania małoinwazyjnych technik w chirurgii ogólnej. Uczestniczy czynnie w wielu zjazdach i kursach do...

Bardzo dobry lekarz, z wielkim sercem. Nazwalam Go Aniołem Stróżem mojego zdrowia. Od paru lat jestem pod stałą opieką Pana doktora. Operował mnie już 3 razy. Bez jakichkolwiek powikłań. Przed każdą operacją czułam się spokojnie i bezpiecznie oddając się w jego ręce. Mam do niego ogromne zaufanie. Oddany w pełni pacjentowi, z ogromną wiedzą, a przede wszystkim szczery i uczciwy. Podziwiam Go za to, jaką ma pamięć do swoich pacjentów, a ma ich całe mnóstwo. To człowiek, któremu ogromną satysfakcję daje możliwość pomocy drugiemu człowiekowi zupełnie bezinteresownie.Polecam z czystym sumieniem.

Bardzo dobry lekarz. Od 8 lat leczę się u doktora Justa i nigdy nie zapłaciłam ani złotówki. Operował mnie, potem ratował mojego syna, bo inni lekarze nie potrafili postawić prawidłowej diagnozy, również go operował. Śladów po operacji prawie nie mamy:) Od 4 lat leczę u niego tarczycę, wszelkie biopsje i drobne zabiegi dr Just robi bezboleśnie. Ostatnio moja córka stwierdziła, że mam rację, jak Pan Doktor robi zabieg to nic nie boli. Bardzo polecam!!!

Nie polecam tego lekarza. Przede wszystkim - sposób traktowania pacjenta - to jest lekarz "starej" generacji który czuje się jakby to ująć "nadludziem". Według mnie te czasy już minęły i trzeba się wykazać po prostu wiedzą, holistycznym podejściem do pacjenta i traktować go jeżeli już nie z szacunkiem to chociaż grzecznie. Ja miałam bardzo nieprzyjemną sytuację z tym Panem, innym lekarzem z poradni chirurgicznej Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Merytorycznej wiedzy nie będę oceniać, bo skończyło się na jednej wizycie, natomiast wolę szukać dalej niż być uzależnionym od decyzji i widzimisię tego typu człowieka. Reasumując napiszę tak samo jak wyżej po prostu nie polecam.

Nie jest endokrynologiem! I chociażby wyciął milion tarczyc to nim nie będzie!Jest dobrym chirurgiem, ale dlaczego przypisuje sobie nieprawdziwe specjalności, czyżby dla zwiększenia wpływów na konto ?

Trafiłam do Tego lekarza przypadkiem... w pazdzierniku sie dostalam z wynikami tsh ponad 49 a na dzien dzisiejszy mam juz hormony tsh uregulowane!!! leczenie tarczycy to sztuka i uważam, ze ten lekarz potrafi leczyc. Jesli chodzi o klasyfikacje do operacji, to sie dziwie tym opiniom, bo mnie lekarz nic nie wspomnial, wrecz sama sie dopominalam czy to nie lepszy sposob (co mi odradzil). A kasa?? Kochani dzisiaj wsyzstko jest za pieniadze!!! a zdrowie jest najwzniejsze wiec skoro leczy to i tez trzeba zaplacic!!! ja polecam tego lekarza, wg mnie mily, kompetentny i co najwazniejsze chce pomóc!!!

Zawiodłam się na tym lekarzu, dla niego liczy się pieniądz nie człowiek, tylko by operował nie leczył, ciągle zabiegany. Nie polecam.

Ja trafilam do Pana doktora tylko na konsultacje, jednak po usg od razu wyznaczyl mi termin operacji-3 tyg. bez dodatkowych opłat, moze trudno w to uwierzyć. Faktycznie, swietny chirurg. operacja super, naciecia wogole nie widac. Okazalo sie ze mialam raka wiec jakby na to nie patrzec dr Just w duzej mierze uratowal mi zycie.Lekarz konkretny ale zdarza mu sie brak empatii, niby wszystko tlumaczy ale wydaje mi sie ze niezbyt wnikliwie bada pod katem calego organizmu.Napewno jest dobrym lekarzem, swietnym chirurgiem, ale to chyba wlasnie chirurgia jest jego konikiem, nie endokrynologia

Nie wiem jak wy, ale ja zawsze chce trafić do najlepszego specjalisty. Pech chciał, że mój lekarz rodzinny wysłał mnie na sprawdzenie tarczycy. Moje poszukiwania rozpoczęłam w najbliższym szpitalu, lecz opinie lekarzy nie były im zbyt przychylne, aż tu znajoma poleciła mi doktora Justa, że to niby świetny lekarz, miłe podejście do pacjenta, tłumaczy co leczymy oraz jak długo będzie trwała rehabilitacja po operacji. Wszystkim wiadomo, że znajoma wie co mówi, więc jak najszybciej umówiłam się do doktora. Po pierwszej wizycie wiedziałam, że jak zawsze znajoma miała rację. Polecam wszystkim ...

aż tu znajoma poleciła mi doktora Justa, że to niby świetny lekarz, miłe podejście do pacjenta, tłumaczy co leczymy oraz jak długo będzie trwała rehabilitacja po operacji. Wszystkim wiadomo, że znajoma wie co mówi, więc jak najszybciej umówiłam się do doktora. Po pierwszej wizycie wiedziałam, że jak zawsze znajoma miała rację. Polecam wszystkim Pana doktora i niech żyje jak najdłużej.

Uważam że jest kompetentnym lekarzem leczę sie już u niego chyba 5 lat zawsze jestem załatwiona w sposób profesjonalny , często na telefon kiedy nie może rozmawiać zawsze oddzwania ,pomógł mi nawet przy innych schorzeniach jak tarczyca .Poprostu jest to lekarz bardzo konkretny ,traktuje pacjentów dobrze i zdecydowanie.mogę z całą pewnością stwierdzić że to lekarz z powołania.

Bardzo dobry w swoim fachu, potrafi trafnie zdiagnozować, a w razie większych problemów przeprowadzi kompleksowe badania