dr n. med. Monika Kantorska-Janiec

Psychiatra

2,5
1,9

Witam. Chciałam wyrazić swoją pozytywną opinię o Pani Dr. M. Kantorskiej jako o naprawdę godnym polecenia lekarzu, który nie tylko skupia się na leczeniu farmakologicznym, ale także zwraca uwagę na decydujący czynnik, jakim jest praca nad samym sobą i umiejętność przezwyciężania swoich słabości. O Pani Doktor dowiedziałam się od pacjentów na poczekalni u poprzedniego lekarza, który - niestety - ograniczał się do rutynowej wizyty polegającej jedynie na wypisaniu recepty. Pod opieką Dr. Kantorskiej jestem już kilku lat, dlatego też moja opinia jest poparta rzetelnością w relacjonowaniu swojego zdania. Przede wszystkim warto podkreślić, że w kontakcie z Panią Doktor zawsze spotykałam się z zainteresowaniem na temat mojego stanu zdrowia (nie tylko psychicznego), problemów rodzinnych, samopoczucia po zażywanych lekach, oraz z wyrozumiałością i otwarciem na pacjenta. Zawsze mogłam liczyć na wysłuchanie i poradę związaną z leczeniem, a także psychologiczne wsparcie motywujące do pracy nad sobą, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na efekty leczenia. Każda wizyta przebiegała i nadal przebiega w spokojnej i życzliwej atmosferze, bez pośpiechu i stresu, jaki towarzyszył mi podczas wizyt u poprzednich lekarzy, a pierwszym pytaniem, jakie zazwyczaj pada od Pani Doktor M. Kantorskiej, jest "Jak się Pani czuje? Czy coś się zmieniło od poprzedniej wizyty?". Nigdy nie mam najmniejszych problemów z wypisaniem recept przez Panią Doktor podczas mojej nieobecności (np. jeśli jestem chora), przełożeniem wizyty na inny termin czy też w sytuacjach wyjątkowych, gdy potrzebuję recepty. Jeszcze nie zdarzyła się taka sytuacja żebym kiedykolwiek została bez leków, jeśli termin wizyty przypada akurat później niż zwykle. Pani Doktor Kantorska jest w mojej ocenie nie tylko świetnym profesjonalistą w swojej dziedzinie, ale także - a może przede wszystkim - wyrozumiałym, życzliwym i zawsze gotowym do pomocy człowiekiem. Lekarz to szlachetny zawód, ale jeśli brak jest powołania, które naprawdę ma moja Pani Doktor, to wówczas pacjent staje się po prostu kolejnym uciążliwym problemem, a nie człowiekiem potrzebującym pomocy. I to właśnie wyróżnia Panią Doktor Kantorską na tle tych lekarzy, których dotychczas znałam i którymi zetknęłam się podczas swojego leczenia. Chciałam tą drogą serdecznie podziękować Pani Doktor za wszystko i pozostaję z nadzieją, że Pani wysiłki i praca przyniosą oczekiwane rezultaty. Wszystkim czytającym niniejszą opinię polecam Panią Dr. M. Kantorską-Janiec, a przed dodaniem negatywnej i bezpodstawnej opinii radziłabym najpierw chociaż spróbować dać szansę wyleczenia się u Pani Doktor i zastosowania się do jej zaleceń, zwłaszcza w zakresie pracy nad samym sobą, a pozytywne efekty staną się rzeczywistością. Jeszcze raz dziękuję za wszystko. Irena P.

Gdybym mogła, to dałabym 0/5. Brak życzliwości, wyrachowanie, protekcjonalne traktowanie pacjenta. Pani "doktor" (chyba minęła się z powołaniem) uznała, po 3 minutach wizyty, że mam być na oddziale zamkniętym, choć skierowanie miałam na dzienny. Nie wyjaśniła dlaczego uważa, że to dla mojego dobra. Nie dała mi wyjaśnić, dlaczego nie mogę. "Lepiej" wie od mojego lekarza prowadzącego, do którego chodzę od 2 lat. Wydała werdykt "moja decyzja jest OSTATECZNA I NIEPODWAŻALNA". Razem z mężem chcieliśmy to wyjaśnić. Uprzejma Pani w recepcji powiadomiła nas, że możemy przyjść następnego dnia na godzinę 10. Przyszliśmy, a ta nieprofesjonalna kobieta odesłała nas, nawet nie przyjęła na 3 minutową rozmowę. Zamiast schować dumę do kieszeni, to musi udowodnić wszystkim że jej decyzje są NIEPODWAŻALNE. Współczuję każdemu, kto ma z nią styczność, a ktoś, kto wystawia jej dobrą opinię to chyba po prostu dobrze jej płacił. Zero empatii z jej strony, zero zainteresowania drugim człowiekiem i przede wszystkim ZERO kompetencji do wykonywania zawodu psychiatry.

O Pani dr. Monice Kantorskiej-Janiec dowiedziałem się od jednego z pacjentów w poczekalni u poprzedniego lekarza. Upłynęło pół roku, odkąd jestem pod jej opieką i chciałbym wszystkim polecić ją jako godnego zaufania, doświadczonego i znakomitego lekarza z powołania. Z całkowitym przekonaniem stwierdzam, że Pani Doktor poświęca każdemu pacjentowi dostateczną ilość czasu, kompleksowo podchodzi do problemu zdrowotnego, pomaga zrozumieć chorobę i radzić sobie z jej objawami, nie tylko za pomocą zaaplikowanej farmakoterapii. Dzięki niej zrozumiałem, jak ważną rolę w leczeniu odgrywa indywidualna praca nad samym sobą, co wpływa na pozytywne efekty terapii. W gabinecie Dr. Kantorskiej zawsze spotykam się z uprzejmością, życzliwością, wyrozumiałością oraz otwarciem na wszystkie pytania i sugestie, które Pani Doktor mi wyjaśnia. Nigdy nie bagatelizuje szkodliwych efektów ubocznych leków na inne narządy, o czym - niestety - zapominali poprzedni lekarze... Nie bez znaczenia jest też podejście do pacjenta - będąc na kolejnych wizytach, mogłem liczyć na cierpliwe wysłuchanie, psychologiczne wsparcie, czy też poradę. Cieszę się, że udało mi się spotkać tak dobrego specjalistę, a zarazem życzliwego i otwartego na pomoc innym człowieka. Polecam wszystkim - proszę się nie wstydzić przyjść po pomoc, a zwłaszcza do dr. Kantorskiej-Janiec.
Jacek P.

Od 10 lat choruje na ChAD. Odwiedziłam wielu specjalistów psychiatrów i psychoterapeutów. Z takim brakiem kompetencji i nazywajmy rzecz po imieniu "chamstwem" nigdy się nie spotkałam. Na co możesz liczyć: 1. Diagnoza jest wystawiana "na oko" w zależności od tego jak wyglądasz, jak jesteś ubrany, itd. Wystarczy skorzystać z darmowej odzieży OPSu, być czystym i w oczach tej pani jesteś zdrowym darmozjadem, który chce od niej receptę, zaświadczenie, itd. za które dodatkowo trzeba zapłacić 20, 30 PLN 2. W tym przypadku nie ma mowy o jakiejkolwiek kompleksowości, czy nawet leczeniu, działa na niekorzyść, szkodę pacjenta, łamiąc przy tym prawo. 3. Tłumaczy jedynie dlaczego 10 innych specjalistów się myliło diagnozując mnie jako os. chorą, patrz 1 pkt. 4. Czas poświęca jedynie sobie i poszukiwaniu argumentów na poparcie swoich racji, przekręca inf. dotyczące twojego życia, oszukuje, kłamie. 5. arogancja, brawura, agresja, poniżanie ludzi 6. Ostrzegam szanuj swoje zdrowie. Podanie złych leków, zła diagnoza, błędne informacje mogą kosztować wiele - utratę zdrowia i życia

Wizyta u tego lekarza to farsa. Po zapoznaniu się z opiniami na tym forum z góry należało przyjąć, że to wysłannik ZUSu i faktycznie w takim charakterze sie spełniła. Po wizycie u niej zarówno moja żona jak i ja odchorowywalismy to nerwowo jeszcze przez kilka jajbliższych dni. Postanowiłem więc zasięgnąć opinii o tej pani u innych specjalistów psychiatrii z miasta Wrocławia, którzy znają ją osobiście. Niestety oprócz negatywnych opinni jako o konsultancie zusu słyszałem drwiące komentarze. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego jeszcze nikt sie nie zabrał za to, przecież ta osoba jest stronnicza i zawsze podważając np. zwolnienia lekarskie albo stwierdzoną chorobę podważa innych specjalistów. Warto byłoby się przyjżeć statystykom tych podważonych zwolnień ale to już chyba sprawa dla odpowiednich organów. Pozostaje mi mieć nadzieję, że ktoś sie tym niebawem zainteresuje. Dodam tylko, że moja żona leczy się psychiatrycznie na silne nerwice od pięciu lat, wielokrotnie wzywalismy pogotowie, a według Kantorskiej jest zdolna do pracy zawodowej. Proszę wystrzegać się tej osoby.

Lekarz, a konkretnie lekarka bardzo dobry, cierpliwie słucha nawet takich upierdliwych pacjentówj jak ja i daje dobre rady. W przeciwieństwie do wielu innych lekarzy nie daje sobie pacjentowi wejść na głowę (jest przykładem zastosowania teorii asertywności w praktyce), nie ulega chorym-wyimaginowanym sugestiom pacjentów i im nie potakuje dlatego przez niektórych z pacjentów pani doktor może być nielubiana. Po długich latach wizyt u pani doktor mój stan znacząco się poprawił bez znaczącego udziału psychologów. Polecam panią doktror wszystkim ludziom chorym i zagubionym potrzebującym pomocy.

Niepunktualna, nieuprzejma urzędniczka ZUS. Zadaje tendencyjne pytania usiłując wtłoczyć pacjenta w swoją hipotezę. Po 10-minutowym wywiadzie wydaje nierzetelną, krzywdzącą i poniżającą opinię. W pisemnej opinii do ZUSu o stanie zdrowia chorego umieszcza jako cytaty wyjęte z kontekstu i / lub przerobione przez siebie wypowiedzi pacjenta, odnoszące się do bardzo osobistych spraw. Gdzie ochrona danych osobowych? Podczas badania przez tą panią czułam się jak na przesłuchaniu, z tym, że w odróżnieniu do osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa nie miałam żadnych praw, a przynajmniej nikt mnie o nich nie raczył poinformować.

Jak ktoś wie jak dobrać się tej babie do tyłka niech pisze. Najwyższy czas żeby sama zajęła miejsce swoich pacjentów. Psychopatyczna suka! Jeśli tylko możesz omijać z daleka. Babsztyl bez kompetencji, sumienia, moralności, czy poczucia winy wyżywa się na najsłabszych i bezbronnych, bo wie że w leczeniu i orzecznictwie w chorobach psychicznych ujdzie jej to płazem-nikt jej niczego nie udowodni.

Trudno powiedzieć coś jednoznacznie o Pani Doktor. Cały czas pisze coś w swoim komputerze i mam wrażenie że jest on dla niej ważniejszy niż pacjent. Absolutnie nie interesuje jej styl życia, możliwe fizyczne przyczyny choroby. Niezbyt miła, ale jako tako może być. Przepisuje leki, zaleca wizytę za około miesiąc i tak jak w błędnym kole, trzeba samemu je przerwać i iść do kogoś w miarę znającego się na rzeczy a najlepiej samemu szukać przyczyn i rozwiązań.