dr n. med. Monika Kantorska-Janiec

2,2
1,8
1,8
1,7

Omijać szerokim łukiem ! Takie osoby nie powinny mieć kontaktu z pacjentem, a już tym bardziej z pacjentem z problemami natury psychicznej.

Po wizycie u tej kobiety mam myśli samobójcze i nie mogę dojść do siebie. To nie jest lekarz z powołania. Szkodzi pacjentowi. Nie słucha, przekręca wypowiedzi. Dominuje nad pacjentem i traktuje bardzo lekceważąco. To nie była moja pierwsza wizyta u psychiatry, ale ta była koszmarna. Celem lekarza powinna być pomoc w wyjściu z choroby, a celem tej pani jest pokazanie wyższości i upodlenie chorego człowieka.

Brak słów na zachowanie takiego "KONSULTANTA". Zbierany "wywiad" to raczej jej własna wersja wydarzeń, pytania bez ładu i składu, zadawane tonem pretensji, a co najgorsze deformuje wypowiedzi pacjentów. Nikomu nie życzę spotkać tej kobiety na swojej drodze. Bo lekarzem na pewno jej nie nazwę. Wszystkie zaimki celowo pisane małymi literami-skutecznie pracuje na brak form bardziej grzecznych.

Biorąc pod uwagę charakter wizyty nie spodziewałam się niczego dobrego, ale to, jak zostałam potraktowana przez kogoś, kto śmie zwać się doktorem nauk medycznych, przechodzi ludzkie pojęcie. Osoba ta nie ma sumienia, nie ma empatii, jest uszczypliwa, rani swoim zachowaniem osoby w kryzysie mentalnym. Przerywa, podczas wizyty zerka na telefon, pokazując, jak bardzo przy niej jest się małym robaczkiem. Z każdego problemu, jaki się przedstawia, robi błahy i stara się zrobić z pacjenta lawiranta, oszusta i złodzieja. Doprowadziła mnie do płaczu. Kiedy powiedziałam o problemach w szkole, stwierdziła, że przecież w każdej klasie jest jakaś ofiara losu. Mam nadzieję, że już nigdy nie spotkam tej Pani. Po wyjściu z gabinetu byłam tak roztrzęsiona, że nie mogłam się uspokoić, co w rezultacie skończyło się znowu na myślach samobójczych. Ciekawa jestem, czy pani doktor spałaby spokojnie, gdyby ktoś zrobił jej podczas wizyty to samo. Serdecznie nie pozdrawiam i mam nadzieję, że ta osoba już nikogo więcej nie skrzywdzi.

Skarga do ZUS, Rzecznika praw pacjenta, NFZ i Izby lekarskiej na przebieg wizyty zostały wysłane. Czy przyniosą jakikolwiek skutek? Nie wiem. Ale warto to robić, może im więcej takich skarg dostaną, to ktoś zajmie się Panią Doktor. Tak niekompetentnego lekarza przez 8 lat leczenia zaburzeń nie spotkałam. Arogancka, agresywna, z ogromnym poczuciem wyższości nad pacjentem, brak kultury osobistej, a empatia jest chyba dla tej Pani zjawiskiem kompletnie nieznanym. Wyraźnie daje do zrozumienia, że to ona ma tutaj władzę. Nie wiem jakim cudem taki "lekarz" jest dopuszczony do kontaktu z pacjentami ...

Tak niekompetentnego lekarza przez 8 lat leczenia zaburzeń nie spotkałam. Arogancka, agresywna, z ogromnym poczuciem wyższości nad pacjentem, brak kultury osobistej, a empatia jest chyba dla tej Pani zjawiskiem kompletnie nieznanym. Wyraźnie daje do zrozumienia, że to ona ma tutaj władzę. Nie wiem jakim cudem taki "lekarz" jest dopuszczony do kontaktu z pacjentami psychiatrycznymi i orzekania o ich stanie zdrowia. Po wizycie wyszłam upokorzona, roztrzęsiona, gdyby nie rodzina pogorszenie mojego stanu skończyłoby się bardzo źle.

Dzień dobry, Chciałabym podzielić się krótka opinia o wczorajszej wizycie u Pani „ doktor”Po pierwsze wizyta była opóźniona,lekarz poświecił mi na wydanie decyzji w 15 min. Pani doktor przekroczyła wszelkie moje granice,a co za tym idzie etykę zawodowa.Podczas tak krótkiej wizyty zdepresjonowala mnie moralnie jako osobę chora zmagająca się z depresja.Podejście Pani doktor jest nieludzkie brak epatii i uczuć wyższych. Równie dobrze opinie o moim stanie zdrowia mogła wydać ja bez mojej obecności.ponadto na początku rozmowy była negatywnie nastawiona,przede wszystkim była wroga i atakująca.Postawa pani „ doktor” była bardzo przemocowa.Nie chciałam rozmawiać o temacie,który jest dla mnie trudny newralgiczny,ale panią „ doktor” to nie interesowało.Doprowadziła mnie do łez i stanu z którego nie mogę się podnieść.Człowiek z takim podejściem nie powinien pracować z ludźmi chorymi potrzebującymi wsparcia i pomocy.Może jestem chora,ale nie mam zgody na pomiatanie i przemoc.Niestety musi zająć się tym Rzecznik Praw Pacjenta.

Ta kobieta nie powinna byc lekarzem.mam nadzieje ze w koncu ktos sie tym zajmie.smutne jest to ze jest znana w srodowisku lekarskim a i tak nikt nic z tym nie robi

Gdybym mogła, to dałabym 0/5. Brak życzliwości, wyrachowanie, protekcjonalne traktowanie pacjenta. Pani "doktor" (chyba minęła się z powołaniem) uznała, po 3 minutach wizyty, że mam być na oddziale zamkniętym, choć skierowanie miałam na dzienny. Nie wyjaśniła dlaczego uważa, że to dla mojego dobra. Nie dała mi wyjaśnić, dlaczego nie mogę. "Lepiej" wie od mojego lekarza prowadzącego, do którego chodzę od 2 lat. Wydała werdykt "moja decyzja jest OSTATECZNA I NIEPODWAŻALNA". Razem z mężem chcieliśmy to wyjaśnić. Uprzejma Pani w recepcji powiadomiła nas, że możemy przyjść następnego dnia na godzinę 10. Przyszliśmy, a ta nieprofesjonalna kobieta odesłała nas, nawet nie przyjęła na 3 minutową rozmowę. Zamiast schować dumę do kieszeni, to musi udowodnić wszystkim że jej decyzje są NIEPODWAŻALNE. Współczuję każdemu, kto ma z nią styczność, a ktoś, kto wystawia jej dobrą opinię to chyba po prostu dobrze jej płacił. Zero empatii z jej strony, zero zainteresowania drugim człowiekiem i przede wszystkim ZERO kompetencji do wykonywania zawodu psychiatry.

Witam. Chciałam wyrazić swoją pozytywną opinię o Pani Dr. M. Kantorskiej jako o naprawdę godnym polecenia lekarzu, który nie tylko skupia się na leczeniu farmakologicznym, ale także zwraca uwagę na decydujący czynnik, jakim jest praca nad samym sobą i umiejętność przezwyciężania swoich słabości. O Pani Doktor dowiedziałam się od pacjentów na poczekalni u poprzedniego lekarza, który - niestety - ograniczał się do rutynowej wizyty polegającej jedynie na wypisaniu recepty. Pod opieką Dr. Kantorskiej jestem już kilku lat, dlatego też moja opinia jest poparta rzetelnością w relacjonowaniu swojego zdania. Przede wszystkim warto podkreślić, że w kontakcie z Panią Doktor zawsze spotykałam się z zainteresowaniem na temat mojego stanu zdrowia (nie tylko psychicznego), problemów rodzinnych, samopoczucia po zażywanych lekach, oraz z wyrozumiałością i otwarciem na pacjenta. Zawsze mogłam liczyć na wysłuchanie i poradę związaną z leczeniem, a także psychologiczne wsparcie motywujące do pracy nad sobą, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na efekty leczenia. Każda wizyta przebiegała i nadal przebiega w spokojnej i życzliwej atmosferze, bez pośpiechu i stresu, jaki towarzyszył mi podczas wizyt u poprzednich lekarzy, a pierwszym pytaniem, jakie zazwyczaj pada od Pani Doktor M. Kantorskiej, jest "Jak się Pani czuje? Czy coś się zmieniło od poprzedniej wizyty?". Nigdy nie mam najmniejszych problemów z wypisaniem recept przez Panią Doktor podczas mojej nieobecności (np. jeśli jestem chora), przełożeniem wizyty na inny termin czy też w sytuacjach wyjątkowych, gdy potrzebuję recepty. Jeszcze nie zdarzyła się taka sytuacja żebym kiedykolwiek została bez leków, jeśli termin wizyty przypada akurat później niż zwykle. Pani Doktor Kantorska jest w mojej ocenie nie tylko świetnym profesjonalistą w swojej dziedzinie, ale także - a może przede wszystkim - wyrozumiałym, życzliwym i zawsze gotowym do pomocy człowiekiem. Lekarz to szlachetny zawód, ale jeśli brak jest powołania, które naprawdę ma moja Pani Doktor, to wówczas pacjent staje się po prostu kolejnym uciążliwym problemem, a nie człowiekiem potrzebującym pomocy. I to właśnie wyróżnia Panią Doktor Kantorską na tle tych lekarzy, których dotychczas znałam i którymi zetknęłam się podczas swojego leczenia. Chciałam tą drogą serdecznie podziękować Pani Doktor za wszystko i pozostaję z nadzieją, że Pani wysiłki i praca przyniosą oczekiwane rezultaty. Wszystkim czytającym niniejszą opinię polecam Panią Dr. M. Kantorską-Janiec, a przed dodaniem negatywnej i bezpodstawnej opinii radziłabym najpierw chociaż spróbować dać szansę wyleczenia się u Pani Doktor i zastosowania się do jej zaleceń, zwłaszcza w zakresie pracy nad samym sobą, a pozytywne efekty staną się rzeczywistością. Jeszcze raz dziękuję za wszystko. Irena P.

Od 10 lat choruje na ChAD. Odwiedziłam wielu specjalistów psychiatrów i psychoterapeutów. Z takim brakiem kompetencji i nazywajmy rzecz po imieniu "chamstwem" nigdy się nie spotkałam. Na co możesz liczyć: 1. Diagnoza jest wystawiana "na oko" w zależności od tego jak wyglądasz, jak jesteś ubrany, itd. Wystarczy skorzystać z darmowej odzieży OPSu, być czystym i w oczach tej pani jesteś zdrowym darmozjadem, który chce od niej receptę, zaświadczenie, itd. za które dodatkowo trzeba zapłacić 20, 30 PLN 2. W tym przypadku nie ma mowy o jakiejkolwiek kompleksowości, czy nawet leczeniu, działa na niekorzyść, szkodę pacjenta, łamiąc przy tym prawo. 3. Tłumaczy jedynie dlaczego 10 innych specjalistów się myliło diagnozując mnie jako os. chorą, patrz 1 pkt. 4. Czas poświęca jedynie sobie i poszukiwaniu argumentów na poparcie swoich racji, przekręca inf. dotyczące twojego życia, oszukuje, kłamie. 5. arogancja, brawura, agresja, poniżanie ludzi 6. Ostrzegam szanuj swoje zdrowie. Podanie złych leków, zła diagnoza, błędne informacje mogą kosztować wiele - utratę zdrowia i życia