lekarz Ryszard Baranowski

Internista, Gastroenterolog

2,3
1,7
1,8

Przestrzegam przed tym lekarzem, jak i przychodnią która należy do tego Pana. Dużo się w Lesznie mówi o badaniach mammograficznych - przychodnia Ventriculus również przyjmuje Panie, które mogą bezpłatnie w ramach NFZ się tam przebadać. Sama również korzystałam z tej możliwości i co roku od kliku lat w przychodni V.... - zgodnie z zaleceniami dokonywałam takich badań. Z wielkim zdziwieniem okazało się w tym roku, że mam guza przekraczającego wielkość 1 cm. To, że guz rośnie przez kilka wiadomo nie od dziś - ale to, że przez lata nikt tego nie zauważył - to dziwi już wszystkich specjalistów, u których się leczę. Całą historię mogłabym opisać od momentu wykrycia raka do momentu podjęcia leczenia w wykwalifikowanej placówce - jednak podsumuję to jednoznacznie TAM NIE SZANUJE SIĘ LUDZI.

w skrócie: długi czas oczekiwania na informację od momentu wykrycia: czekałam 2 tygodnie, aż łaskawie kierowca z przychodni uda się do lekarza z miasta Kościan odczytującego zdjęcia rentgenowskie - po opis tego zdjęcia - (na podstawie którego można było podjąć decyzję o dalszym leczeniu). Od pielęgniarek usłyszałam, że nie ma pieniędzy na to żeby codziennie jeździć do Kościana i dlatego jeździ się raz na 2 tygodnie.

- informacja o chorobie wypowiedziana Przez Pana "dr" R.B była prosta i dosadna - stwierdził, że na coś każdy musi umrzeć...

- przeprowadził sam bez pytania badanie cytologiczne, którego nie powinien robić - zresztą wynik tego badania był taki, że i tak nie wiadomo było czy guz jest złośliwy czy też nie(można tylko przypuszczać, że mogło to wynikać z błędnego pobrania próbki do badań) Nadmienię, że prawdopodobnie się palił do tego bo za takie badania NFZ płaci dodatkowo. Na podstawie tych badań nie można było mówić o dalszym leczeniu i trzeba było robić powtórne.

Opinia moja jest rzetelna i nie miała na celu nikogo obrazić ani zaszkodzić - co najwyżej przestrzec!

Przyszłam na badanie z bólem, doktor starannie i długo robił usg. Otrzymałam wydruk z wynikiem badania.Więc po co mam jeszcze bajerowć z lekarzem i niepotrzebnie mu zabierac czas?Chorych jest więcej. Jak dla mnie perfecto :)

Lekarz olał kompletnie swoich pacjentów. w godzinach 16-17 mialo odbyć się USG piersi, godzina 16:40 lekarza ni widu ni słychu, panie w rejestracji na pytanie kiedy będzie lekarz powiedzialy tylko: lekarz został poinformowany o wizytach, my nie wiemy gdzie jest. godzina 17 pojawiaja sie pacjenci z umowionych kolejny wizyt, a doktora nadal nie ma. podziekowalam serdecznie i wyszlam. byla to moja ostatnia "wizyta" w tej placówce.

Gbur jakich mało. Kolonoskopia - nie odpowiada na pytania, nie tłumaczy zabiegu, nie omawia jego etapów, a po zakończeniu odwrocony plecami mówi tylko - wyniki za miesiąc.... i jak się zapytałam czy ogólnie mogłabym wiedzieć co i jak to stwierdził, że mam sie nie interesować i po co podsluchiwałam jak rozmawiał w trakcie zabiegu :/ rece opadają. Teraz czeka mnie wojna o wyciagnięcie wyników wczesniej niż na wizycie lekarskiej, która za trzy miesiące dopiero - swoja droga to jest niezgodne z przepisami - mam prawo wiedziec jakie mam wyniki! Dziekuje za to wspanialej pani pielęgniarce, bez której nie wytrzymałabym badania - anioł kobieta!

Cała wizyta trwała moze z 5 min w czasie której lekarz wykonał trzy telefony i rozmawiał omawiając swoje sprawy!!!Usg piersi trwało moze z 2 min i niektóre miejsca pominięte.nawet nie wiem czy doktor patrzył na ekran.usg tarczycy nawet nie 30 sec!doslownie jedno przyłożenie głowicy aparatu.po czym stwierdził jest ok.nieuprzejmy,nastawiony na kase.nie polecam!!!zdecydowanie wybrałabym kogoś kto chociaz skupi sie na pacjencie w czasie wizyty a nie załatwia swoje sprawy i jeszcze kasuje za to pacjenta!kasa,kasa,kasa.Nie odmawiam wiedzy ale zdecydowanie biznes stoi na pierwszym miejscu a pacjent daleko,daaaleeeko w tyle.smutne:-/

Żałuję, że nie trafiłam na ten ranking wcześniej, wówczas przy rejestracji poprosiłabym o zapisanie do innego lekarza. Byłam u doktora na USG piersi. Cała wizyta trwała może pięć minut i skończyłaby się z całą pewnością jeszcze szybciej, gdyby nie moje pytania , na które dość niechętnie i do bólu skrótowo odpowiadał. W zasadzie nie dowiedziałam się nic konkretnego na temat mojego stanu zdrowia. Ogólne wrażenie nieprzyjemne - nie słucha pacjenta, sam nie zadaje pytań, a na te postawione przez pacjenta odpowiada niechętnie. Nie polecam.

Nikomu nigdy nie poleciłabym tego lekarza. Jest arogancki, nieuprzejmy, lekceważący, czasem wręcz kpi. Nie można liczyć na pomoc i rozmowę. Lekarz odnosi się bez szacunku (na "Ty"). Zdecydowanie moja najgorsza wizyta lekarska, z czymś takim się jeszcze nie spotkałam.

Moje doświadczenia z tym panem zdecydowanie negatywne - jak w przypadkach wcześniejszych. Ogólnie pogoń za kasą - ludzie myślą że są dobrze leczeni - a prawda okazuje się inna w momencie, gdy już niekiedy jest za późno. W moim odczuciu wszyscy pracownicy V.... działają na rzecz firmy, zapisywane są leki które akurat nie schodzą im w ich aptece, namawianie na wszystkie możliwe szczepienia płatne, po których nawet nie dadzą dowodu wpłaty. Długi okres oczekiwania na wyniki badań, które często są wysyłane gdzieś poza miasto Leszno i docierają z dużym opóźnieniem. Pan B stwarza tylko wrażenie dobrego specjalisty - wie wszystko zanim jeszcze zbada - czego dowodem są krótkie wizyty, szybkie badania, gdy ktoś chce wiedzieć coś więcej to usłyszy nieprzyjemny spławiający komentarz. Niestety tak to jest jak się ciągle goni za pieniądzem. Ogólnie nie polecam - sparzyłem się i już tam nie wrócę... Nie chciałem go tak bardzo karcić komentarzem - ale naprawdę nie wiem ile mam mu dać punktów - chyba tylko dwa za to że namawiany byłem na szereg płatnych badań i może to było kompleksowym podejściem do problemu zdrowotnego...

Człowiek dojący z ludzi kasę jak rolnik krowę, nic nie powie, arogancko coś odpowie. Pacjent wychodzi jeszcze głupszy niż wszedł tylko kasa i kolejne badania i wizyty by zebrać jak najwięcej kasy od szarego Kowalskiego. Burak jeżdżący mercedesem i później nie ma się co dziwić jak ma taką furę to kasuje. LUDZIE UNIKAJCIE TEGO LEKARZA!!!!! Chyba że wygraliście w totka!!

Trudny prooblem zdrowotny z ktorym nie radzli sobie inni leekarze w leszni.Dostalem bardzoo dobra informacje czuje sie duzo lepiej ,wraca mi wiara w mozliwwosci naszch lekarzy.

Wciąż poszukujesz "Internista Leszno"?

Muśnickiego 4

telefon:655296262