lekarz Szymon Zimoląg

Pediatra, USG

naprawdę dobry lekarz bardzo go polecam nie znam innego tak dobrego pediatry

naprawdę dobry lekarz bardzo go polecam nie znam innego tak dobrego pediatry

Witam, Jestem dorosła pacjentką doktora Zimologą. Byłam u Niego leczona jako dziecko. Zawdzieczam mu, że zyję.. Na chwilę obecna mam 23 lata, od 14 lat mogłoby mnie tu już nie być. Miałam przewlekłe zapalenie zatok. Moja pani doktor prowadząca nie wiedziała, co mi jest. Wg niej miałam: zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych, trzeci migdał, powiekszone migdały.. nie wiem, co jeszcze.. Pamietam jedynie, że powiedziała, że mam goraczkę (ok. 40 stopni, ból głowy i potworne osłabienie przez to, że rośnie mi ząb madrośći! W wieku 9 lat.. Świetnie. Jednakże, gdy ...

Witam,
Jestem dorosła pacjentką doktora Zimologą. Byłam u Niego leczona jako dziecko. Zawdzieczam mu, że zyję.. Na chwilę obecna mam 23 lata, od 14 lat mogłoby mnie tu już nie być. Miałam przewlekłe zapalenie zatok. Moja pani doktor prowadząca nie wiedziała, co mi jest. Wg niej miałam: zapalenie górnych i dolnych dróg oddechowych, trzeci migdał, powiekszone migdały.. nie wiem, co jeszcze.. Pamietam jedynie, że powiedziała, że mam goraczkę (ok. 40 stopni, ból głowy i potworne osłabienie przez to, że rośnie mi ząb madrośći! W wieku 9 lat.. Świetnie. Jednakże, gdy ząb sie nie pojawiał.. rozłozyła rece i powiedziała, ze nie wie co mi jest. Nie skierowała mnie do szpitala, ani do innego specjalisty. Trafiłam do doktora Zimolaga. Zadał 1000000 pytań. Moja mama tez nienadążała, jednak odpowiadała, w miare możliwości. Zaufała mu. Lekarz zrobił komplet badań.. Przy przyniesieniu wyników powiedział do mamy: "Mogła pani jeszcze z 2 tygodnie poczekać.. NIe byłoby czego ratować." Okazało się, że moja głowa była cała zalana rropą, wszystkie zatoki pozapychane.. Brakowało dosłownie 1 cm, żeby to wszystko dostało sie do mózgu. W sumie samą chorobe mało pamiętam. Cały czas źle sie czułam, mdlałam i miałam ciemno przed oczami.. W ostatniej fazie mało kontaktowałam. Badania miałam prawie co 2 dzień, na okragło. żadnego szpitala, żadnych zastrzyków, których jako dziecko bardzo sie bałam.. Za to leki.. 70 zł za flakonik do psikania do nosa. Starczało to na ok. 2-3 tyg. A to nie były jedyne leki.. Żyję.. i to jest najważniejsze..
Moja kuzynka znowu miała alergię na pyłki, na właściwie później juz wszystko.. Była maleńka, nie miała nawet roku. Ładowali w nią antybiotyki, leki, zastrzyki.. Nic to nie dawało, jelita słabo juz pracowały. Lekarka za to zorientowała sie, ze coś jest nie tak i skierowała do doktora..
Doktor zrobił wywiad, badania.. i kazał sie przygotowac na wszystko..
W tamtym roku, we wrzesniu, moja kuzynka skonczyła 19 lat. Po alergii nie ma sladu. Tyle, co po tej chorobie zostało to nerwowość, bo lekarze, leki i zastrzyki zrobiły swoje. Ale w tym roku zdała maturę i cieszy się zyciem..
To nie jest lekarz po to, aby do niego przyjść, pogadać o pierdołach, polityce i pogodzie. On nie kończył studiów po to, by byc uprzejmym i lizac tyłki rodziców dzieci, aby oni sypali mu kase. On leczy.. Fakt, ze prywatnie też, ale chyba jesli chce się mieć zdrowe dziecko.. pieniadze nie maja znaczenia.. Nie??
Więc jesli ktos doda tu swoja opinię, niech ją wczesniej wnikliwie przemyśli..
a co do poczucia humoru, zawsze miał specyficzne.. i co z tego?? Ma do tego prawo :)
Jest ekspertem.. i ja chyle przed nim czoła..
A wierzcie mi, że doświadczenie z różnego typu lekarzami mam ogromne.. i jedynie o doktorze Zimolągu i doktorze Rajczyku mam takie pozytywne zdanie, bo i jednemu i drugiemu zawdzieczam zycie..

Pozdrawiam, Angelika.

Ten lekarz prowadził moje 2 córki od urodzenia do pełnoletności. Nie znam lepszego pediatry. Jeśli ktoś z rodziców leczonych dzieci ma o Nim złą opinię to współczuję tym dzieciakom. Negatywne opinie wynikają prawdopodobnie z faktu, że rodzice nie mogą sobie pogadać z tym lekarzem o ,,pierdołach". Ten lekarz nie zabawia rodziców rozmową, on tylko skutecznie leczy!

Ten lekarz prowadził moje 2 córki od urodzenia do pełnoletności.

Nasza córeczka urodziła się przedwczesnie,przez pierwsze tygodnie maleństwo było leczone na oddziale wczesniaków na parkitce,później trafiliśmy do dr Zimoląga i choc przy pierwszej wizycie byłam przerazona jego brakiem uprzejmości to juz co do kompetencji nie mogłam mieć żadnych zastrzeżen.Poświecił nam dużo czasu,zrobił obszerny wywiad,BARDZO DOKŁADNIE zbadał dziecko(mam porównanie,ze starrszym dzieckiem chodziliśmy do innego pediatry)zlecił szereg badan i konsultacji które powinny byc zlecone przy wypisie ze szpitala.Ogólnie nasza Oliwka ma juz 5 lat,przez cały ten czas jest prowadzona przez dr Zimoląga,antybiotyk miała podany tylko raz przy zapaleniu płuc,ale obyło sie bez szpitala.Nie wyobrazamy sobie aby nasze dzieci prowadził inny pediatra

Gada prawie godzinę, połowy z jego monologu nie sposób zrozumieć. Robi wnikliwy wywiad (to duży plus) na temat dolegliwości dziecka, zadając lawinę pytań, na które nie zdąża się odpowiedzieć. Skoro on wnikliwie pyta dlaczego nie pozwala udzielić pełnej odpowiedzi? On nie zna mojego dziecka. Nie słucha rodziców do końca. Ma specyficzne "poczucie humoru". Podaje zalecenia w sposób niezrozumiały. Na drugiej wizycie mówił co innego niż na pierwszej, gubił się, nie nadążał sam za sobą! W końcu potraktował nasze dziecko jako ciekawy przypadek medyczny. Bardzo kontrowersyjny lekarz. Nie potrafię powiedzieć czy jest skuteczny, bo nie postawił diagnozy naszemu dziecku.

Dr.Zimoląg to dla mnie lekarz jedyny w swoim rodzaju - taki polski dr.House.Dziwny,ekscentryczny,specyficzny, ale fachowiec w 100%. Leczył mnie gdy byłam dzieckiem,(dzięki Niemu nie mam astmy i nie chodzę z inhalatorkiem)a teraz leczy już od 11 lat moją córkę.Konkretny i szczery do bólu.Przeczytałam obecne tu opinie o tymże doktorze i powiem tak (dla tych niezadowolonych)-to nie jest człowiek ,który będzie się "ciuciał" z dzieckiem i pięknie do niego mówił a rodzicom świecił w oczy,On jak coś mówi to konkretnie i wymaga aby rodzice stosowali się do Jego uwag,a jeżeli komuś to nie odpowiada to już inna bajka.Moja 11-sto letnia córka miała 2 x zapalenie płuc (obustronne ze strasznymi dusznościami) i dzięki dr.Zimolągowi przetrwaliśmy to bez szpitala.Mam do Niego zaufanie w 200%-jeżeli mówi że nic sie nie dzieje,to nic się nie dzieje,a jeżeli stwierdza że jest problem to go rozwiązuje i leczy!
Życzyłabym nam wszystkim aby byli w naszym mieście wszyscy specjaliści tacy jak Zimoląg!
* Jako ciekawostkę dodam ,że dr.Zimoląg (choć jest pediatrą) zdiagnozował chorobę mojej mamy po wykonaniu jej USG (a czterech endokrynologów nie potrafiło powiedzieć co to jest i o co z tą jej tarczycą chodzi).

Super Lekarz Pediatra,nie ma lepszego w calej Częstochowie .

Super Lekarz Pediatra,nie ma lepszego w calej Częstochowie .

Moje dziecko ma blisko dwa lata, od urodzenia jest prowadzone przez Dr Szymona. Stosujemy się do wszystkich zaleceń i rad przekazanych podczas wizyt kontrolnych. Dziecku nigdy nie musieliśmy podać żadnego leku, wogóle nie choruje. Jak narazie jedyną infekcją były dwa katary, które udało się przegonić wyłącznie przy użyciu witaminy C i kropelek do nosa. Jesteśmy przekonani że silna odporność to wyłącznie zasługa porad od Dr Zimoląga. Dziecko nigdy nie było przegrzewane, w domu temperatura to 18-20' również przed/po/w trakcie kąpieli. Często jest na dworze, karmione jest wg zaleceń. Nie wiem skąd teoria o 2minutowych wizytach ale nasza zawsze trwa w granicach 30-60 minut. Wszyscy znajomi z otoczeania leczą się również u Dr. Szymona, zdiagnozował poprawnię dziecko znajomego które niepotrzebnie przeleżało 2 tygodnie w szpitalu, jest zdrowe. Co do zarzutu o kierowanie do aptek i laboratoriów. Owszem Dr zaleca konkretne miejsca, dlaczego? Bo pracują tam fachowcy lub ceny są przystępniejsze. Laboratorium w Megasamie jako jedno z nielicznych obecnie wykonuje ręcznie morfologię, nie dostaniesz tam wydruku z maszyny gdzie czasem dwa identyczne badania pod rząd wychodzą z różnym wynikiem. Co do aptek to przy szczepieniu dziecka polecił nam aptekę na Wolności, szczepionkę dostaliśmy tam o 120zł taniej niż w aptece na Jagielończykach, faktycznie zachowanie można uznać za naganne i można przypiywać brak etyki Dr Szymonowi (ironia). Od siebie polecamy go Wszystkim, którzy mają na tyle zaufania aby w 100% zastosować się do rad lekarza. Pół środki pewnie nie dadzą efektu i stąd zapewne negatywne opinię niektórych osób. Pozdrawiam Wszystkich! Oby wszyscy pediatrzy mieli jak najmniej roboty.

mnóstwo mówi, nie dopuszcza pacjenta do głosu, nie odpowiada na pytania.... dziwny lekarz...

Lekarz któremu można zaufać w 100%.Świetny pediatra,który diagnozuje chorobę i dobiera leczenie(skuteczne)zawsze,jeżdżę z synkiem już 6 lat, na innych lekarzach zawiodłam się nie raz a Pan Zimoląg jak dotąd się sprawdza bez szkody na zdrowiu dziecka i bez zbędnych antybiotyków.Faktycznie jest trochę ekscentryczny,ale można się do tego przyzwyczaić.Jest fachowcem w swojej dziedzinie.