lekarz Tomasz Kozieł

Traumatolog, Ortopeda

Do lekarza trafilem z polecenia. Pierwsza wizyta odbyla sie w w klinice Fimedica. Przyszedlem z aktualnym USG i rezomansem stawu kolanowego. Rozpoznanie pekniecie lakatki. Propozycja operacja usuniecia lakatki prywatnie w klinice w Legionowie, koszt 4 500 PLN. Szybko zdecydowalem sie na operacje. Po wizycie miala sie ze mna skontaktowac asystentka lekarza. Zadzwonila i wstepnie usalila ze man termin operacji. Wiadomosc o ostatecznym terminie otrzymalem dzien przed operacja. W dniu operacji nie widzialem lekarza ani przed operacja ani po operacji. Tak na 100% to nawet nie wiem kto operacje robil, bo rozmawial ze mna tylko anestezjolog. Lekarz pojawil sie nastepnego dnia po operacji przy wypisywaniu mnie z oddzialu, co trwalo ok 5 minut. Po 2 tyg. mialem sie zglosic na kontrole i zdjecie szwow. Lekarz zapytal mnie gdzie bylem u niego na pierwszej wizycie. Kiedy powiedzialem, ze na Nowogrodzkiej powiedzial, ze mam tez tam przyjsc na zdjecie szwow. W tygodniu, w ktorym mialem miec juz zdejmowane szwy, zadzownilem ponownie do asystentki lekarza z zapytaniem, jak taka wizyta wyglada, czy to jest w ramach zabiegu (w sensie czy w ramach oplaty za zabieg, a jesli nie czy musze sie oddzielnie zarejstrowac). Asystentka nie byla pewna ale oststacznie powiedziala mi, ze to jest w ramach oplaty za zabieg i mam isc na do przychodni na Nowogrodzka, nie rejestrowac sie, poczekac az lekarz nie bedzie mial pacjentow i wtedy usunie szwy. Wybralem sie do tej kliniki i zrobilem tak jak powiedziala asystentka. Lekarz zamiast na 12:00 (od ej godziny powinien byc w przychodni, zgodnie z informacja asystentki) pojawil sie ok 13:30. Mial pacjentke wiec poczekalem i kiedy wyszla wszedlem do gabinetu. Lekarz przywital mnie pytaniem po co przyszedlem. Kiedy powiedzialem, ze na zdjecie szwow, powiedzial co to znaczy zdjecie szwow, on musi miec historie choroby i wyszedl po karte. Wracajac zaczal na mnie krzyczec, ze to prywatna klinika i nikt tu nic za darmo nie robi. Ze jak chce miec sciagniete szwy to musze zaplacic. Nie sluchal zadnych tlumaczen, ze to jego asystentka powiedziala, ze mam przyjsc na Nowogrodzka i bez rejstracji miedzy pacjentami wejsc do lekarza. Poczulem sie tak jak bym probowal cos wyludzic, a przeciez zaplacenie za wizyte w przychodni, jesli wylozylem juz 4 500 na operacje nie jest dla mnie jakims probleme. Ale lekarz, ktory na taka kwote mnie skasowal, widocznie uznal, ze probuje kogos oszukac. I mimo, ze to on robil operacje to nawet nie zapytal mnie jak sie czuje, czy wszystko jest ok tylko wyprosil mnie z gabinetu. Nie takiej obslugi oczekiwalem po prywatnej usludze za 4 500 PLN. Po powrocie do domu probowalem sie kontaktowac z asystentka lekarza, zeby sytuacje wyjasnic, ale nie mozna sie bylo z nia skontaktowac. Wyslalem w tej sytuacji smsa, ale ten tez pozostal bez odpowiedzi. Wyglada na to, ze obsuga byla na poziomie do czasu kiedy nie zaplacilem za operacje a potem to juz nikgo nie obchodzisz. Dodam, ze na oddziale w Legionowie, porcje zywnosciowe bardzo male. Kolacja podawana o 17:30 a nastepny posilek o 8:00 rano, wiec bylem bardzo glodny.

Byłam z wizytą u doktora tylko raz :-) Pan doktor zapytał o powód wizyty, wysłuchał z miną, która raczej nie zachęcała do rozmowy. Następnie zbadał i stwierdził "konflikt udowo-rzepkowy". Otrzymałam karteczkę z ćwiczeniami, które powinnam wykonywać i ze spuszczoną głową polazłam do domu. Byłam zawiedziona wizytą u Pana doktora i powiedziałam sobie, że więcej już tam nie pójdę. Noga bolała, nie mogłam kucać, wchodzić po schodach - tragedia.W trzy - cztery miesiące po wizycie zostałam skierowana do szpitala na rehabilitację i dokładnie powtórzyłam co powiedział mi doktor Kozieł (pokazałam karteczkę). ...

Noga bolała, nie mogłam kucać, wchodzić po schodach - tragedia.W trzy - cztery miesiące po wizycie zostałam skierowana do szpitala na rehabilitację i dokładnie powtórzyłam co powiedział mi doktor Kozieł (pokazałam karteczkę). Rehabilitacja została dokładnie skierowana na ćwiczenia, które zalecił doktor Kozieł.
Po trzech tygodniach przy wypisie ze szpitala lekarz polecił mi żebym zrobiła przysiad !!! Pomyślalam, że chce mnie wykończyć, ale opierając się o krzesło spróbowałam zrobić przysiad. Jaka była moja radość, kiedy okazało się, że kucnęłam i nie poczułam najmniejszego bólu.
Może i Pan doktor nie jest uśmiechnięty w czasie wizyty, ale czy tak naprawdę idziemy do lekarza żeby się pośmiać? Bardzo dziękuję Panie doktorze.

No cóż Panie Doktorze - kolanko jeszcze ciut pobolewa ale to jest dopiero 4 doba po rekonstrukcji wiązadła, szef na kolanie paskudny ale w kocu to nie był zabieg kosmetyczny i podobno po zabiegu będę jeździł na łyżwach (choć nigdy wcześniej tego nie robiłem :-) ). Ocena lekarza to trudna sprawa, bo co można powiedzieć nie mając pojęcia o medycynie ? Dla nas pacjentów liczy się efekt zabiegu tzn. czy pomogło czy nie. Dr. Kozieł nie jest gadułą i nie pieści się z pacjentem. Mówi jak jest używając zrozumiałego dla pacjentów języka. Są tacy co lubią jak lekarz dopieszcza pacjenta potokiem niezrozumiałych słów. Dr. Kozieł mówi krótko ale na temat. W kilka minut zdiagnozował precyzyjnie mój przypadek określając schorzenie i proces leczenia. W czasie operacji nic nie mówi ale moim zdaniem to dobrze, że skupia się na zabiegu a nie na pogaduszkach z pacjentem.
Niektórzy mogą odnieść wrażenie, że Doktor jest gburowaty i gruboskórny. Nic podobnego – jest uśmiechniętym, sympatycznym człowiekiem, który w czasie pracy skupia się na tym co robi. Jestem przekonany, że poza pracą jest duszą towarzystwa.
Zmiana opatrunku – no cóż, ktoś może powiedzieć, że jest mało delikatny ale prawda jest taka, że gdyby nawet śpiewał w tym czasie to tak samo by zabolało tylko, że dłużej by trwało.
Kompetencję Doktora mogę określić na jednym przykładzie – kiedy opuszczając szpital żegnałem się z Doktorem moja żona podała rękę a ten lekko ją potrząsając zapytał czy nie ma problemów z nadgarstkiem. Żona od prawie roku jest w trakcie leczenia w związku z bólami w nadgarstku i jak na razie nie ma sprecyzowanej diagnozy. Doktor chwycił dłoń, zrobił kilka ruchów i w 3-4 zdaniach określił przyczynę dolegliwości oraz sposób leczenia. To wszystko trwało może 2 minuty.
Ten przykład świadczy o zakresie wiedzy i doświadczeniu Doktora Kozieł.
Czy jestem zadowolony z leczenia ? – na razie nie bo kolanko jak już pisałem jeszcze pobolewa ale z każdym dniem jest lepiej.
Doktor Kozieł jest doskonałym specjalistą posiadającym szczególny dar rzadko spotykany wśród chirurgów – intuicję. Cieszę się, że trafiłem w Jego ręce.
Z podziękowaniami - strażak

Wystawiam Panu doktorowi najwyższą opinię! Uratował moje dziecko przed operacją, którą oczywiście chciano zrobić w prywatnej klinice natychmiast. Diagnoza Pana doktora zupełnie inna niż dotychczasowych lekarzy i wydaje się być prawidłowa. Ponieważ dopiero zaczynamy rehabilitację, a według Pana doktora ma potrwać 6 miesięcy czas pokaże jakie będą efekty. Na tę chwilę jednak muszę powiedzieć, że to rewelacyjny człowiek, pierwszy który z nami rozmawiał w dosłownym tego słowa znaczeniu ( a przeszłam ich już bardzo wielu... ), narysował, pokazał co się dzieje i dlaczego są dolegliwości i to mnie w 100% przekonuje. Inni stawiali książkową diagnozę widząc na usg coś czego zobaczyć w tym badaniu nie mogli ( przerośnięte fałdy maziowe) i oczywiście od razu chcieli je operować. W moim przypadku (problem kolankowy juz rodzinny niestety...) Pan doktor również zalecił rehabilitację, na którą jako pierwszy położył tak duży nacisk. Wcześniej nie miałam pojęcia, że rehabilitacja to głównie ćwiczenia, gdyż wszyscy lekarze, nawet sportowi zapisywali pole magnetyczne, lasery i prądy nic nie wspominając o ćwiczeniach !!!, efekt - żadnej poprawy,a może nawet pogorszenie... tymczasem już po pierwszych prawdziwych zabiegach rehabilitacyjnych - typowo rozciągających czułam ogromną poprawę, a na trzecich zajęciach robię rzeczy, które wydawałyby się nie do zrobienia wcześniej !!! Naprawdę polecam Pana doktora, dał mi wiarę, że będzie lepiej i nie trzeba od razu się operować.Do tego przesympatyczny człowiek, pierwszy lekarz, któremu naprawdę można zaufać !!!

Po przejrzeniu komentarzy, nie chcę podważać kompetencji tego lekarza, jeśli chodzi o staw kolanowy. Niestety w przypadku postępowania po urazie stawu łokciowego (złamanie głowy kości promieniowej) pan doktor wykazał się wyjątkową ignorancją. To jest pierwszy lekarz, z którym się zwyczajnie pokłóciłam. Poszłam w związku ze strzykaniem i bólem w stawie łokciowym podczas wykonywania ruchów rotacyjnych wyprostowanej ręki (tyle ile daję radę). Nie wykazał żadnego zainteresowania wnioskami fizjoterapeuty. Diagnozę postawił patrząc głęboko w moje nie do końca niebieskie oczy i stąd pewnie ona brzmiała: problem w łokciu wynika z histerycznej reakcji na ból. Podsumowanie: "łokieć po złamaniu albo będzie się prostował, albo nie, albo będzie w nim strzykać, albo nie." (cytat za panem doktorem) Na nic zdały się moje próby wytłumaczenia. Pan doktor nakazał mi siłowe prostowanie stawu łokciowego (co było całkowicie sprzeczne z tym, co mówił fizjoterapeuta). Po konsultacji u innego ortopedy: strzykanie jest wynikiem zbyt intensywnych ćwiczeń prostujących łokieć. Mam nie prostować go siłowo i nie przyspieszać. Dodam tylko, że pan dr Kozieł próbował "na chama" wyprostować mi łokieć na swoim biurku. Specjalista od kolan - sądząc po komentarzach, na pewno, z kończynami górnymi lepiej go omijać z daleka.

Facet jest po prostu niesamowity. Long hery, kurtka skórzana na wieszaku. Specyficzne poczucie humoru w 100% zgodne z moim. Bez pieszczot - jak mi kolano zaczął badać na leżance, to myślałem że zniosę jajo. Ale robił to w celu postawienia diagnozy i o dziwo potem kolano w ogóle jakby mniej zaczęło boleć. Byłem u niego jako drugiego lekarza. Do pierwszego nie mam zastrzeżeń oprócz jednego - komercha. Można operować nawet za trzy tygodnie za jedyne 12,5 k. A tu? Ma Pan za dużo kasy? Nie ma po co się śpieszyć. Najpierw kolano usprawnimy, odbudujemy mięśnie, a operacja na NFZ za 4 miesiące. I o to chodzi. Oczywiście dał drugie wyjście, za 11,5 k za 4 tygodnie prywatnie - tylko PO CO JAK NIE MA TAKIEJ POTRZEBY. Podsumowując - rzeczowo, po męsku, na temat, wszelkie aspekty leczenia szczegółowo omówione, dokumentacja medyczna wytłumaczona, 100% satysfakcji. Dr. Kozieł rulez!!!!

Pierwszy kontakt z tym lekarzem miałam 10 lat temu. Jednak zanim trafiłam do dr Kozieła konsultowałam się u różnych "specjalistów" i słyszałam różne diagnozy: rak kości, gruźlica kości i wiele podobnych. Podczas wizyty dr wypytał szczegółowo o dolegliwości i objawy, a później równie szczegółowo obrazując wszystko na sztucznym stawie opowiedział na temat mojego schorzenia stawiając diagnozę. Miesiąc później byłam już po operacji i do dnia dzisiejszego wielokrotnie korzystałam z porad tego lekarza. Wielu moich znajomych i znajomych znajomych dzięki konsultacji u dr Kozieła uniknęło operacji, które nie były potrzebne, ale zalecane przez "specjalistów" w trybie natychmiastowym. Kiedyś nawet dr Kozieł trafnie ujął przypadek jednego z moich znajomych, któremu miejscowy "specjalista" zalecił operację w takowym trybie. Powiedział wówczas, że operacja udałaby się na 100%, bo na zdrowej nodze zawsze się udaje. Jak dla mnie nic dodać nic ująć, no może jeszcze poza tym, że inna moja koleżanka po bardzo poważnym wypadku nie miała szans na uratowanie nogi i chodzenie. Dziś dzięki dr Koziełowi nawet tańczy.

Kozieł to czarodziej! Miałem artroskopię kolana (łękotka) w czwartek, kul nawet nie dotknąłem, 24h po zabiegu normalnie w miarę chodziłem, 48 po prowadziłem manualny samochód, 4 doby po wybieram się na rower stacjonarny, 2 tyg po tak jak powiedział pierwsze przebieżki, już myślę o snowboardzie.. Naprawdę jest niesamowity. Trzeba go ciągnąć za język bo nie jest gadaczem, ale da się z nim współpracować. zabieg przez NFZ w klinice Mediq w Legionowie. Polecam ze 100% pewnością - wybierałem między Ortopediką i Caroliną - jakośc do ceny jest w przypadku Kozieła nieosiągalna ...

zabieg przez NFZ w klinice Mediq w Legionowie.
Polecam ze 100% pewnością - wybierałem między Ortopediką i Caroliną - jakośc do ceny jest w przypadku Kozieła nieosiągalna dla innych.

Rewelacja to jedyne slowo jakie przychodzi mi na myśl. Po tygodniu bez kul. Dwa tygodnie po operacji(rekonstrukcja acl i wielopłaszczyznowe uszkodzenie łąkotki) czułem się świetnie, brak płynu w stawie. Na rehabilitacji wszyscy w szoku, że staw może wyglądać tak dobrze. Może doktor nie głaszcze pacjętów po główkach, ale to nie o to chodzi. W szpitalu publicznym powiedzieli, ze będe dochodził do zdrowia 1,5 roku, a ja po 7 miesiącach znowu zacznę grać w piłkę:):):)

Konkretny i zdecydowany. Pamiętajmy że jest chirurgiem a nie terapeutą. Schorzenia są różne a w moim odczuciu jest godnym polecenia. Mam do czynienia z lekarzami w Europie z innych powodów (rodzinnych) i standard oraz wiedza Doktora jest wspaniała moim zdaniem. Problemy ort są zawsze bolesne i nie trzeba się pieścić tylko ciężko pracować nad sobą natychmiast po operacji.