prof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelekprof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek

Prof. zw. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek

Prof. zw. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek

Studia stomatologiczne odbyłem w latach 1966-1971. W tym okresie pracowałem w Komisji Kultury ZSP, byłem członkiem Rady Roku oraz uczestniczyłem (na IV roku) w pracach Koła Naukowego STN przy Zakładzie Protetyki Stomatologicznej. Będąc studentem V roku odbyłem miesięczną praktykę w Zagrzebiu (Jugosławia). Za wyniki uzyskane z egzaminów dyplomowych otrzymałem Nagrodę Rektorską. Po uzyskaniu dyplomu w roku 1971 rozpocząłem pracę w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej IS AM w Poznaniu w ramach Przedasystenckiego Studium Przygotowawczego pod opieką profesora Rudolfa Sarazina. Po pozytywnym zakończeniu rocznego Studium, w roku 1972, uzyskałem etat asystenta. Kolejnym moim nauczycielem był profesor Stefan Włoch, jednocześnie kierownik Zakładu Protetyki do 1996 roku.

W roku 1976 zostałem przeszeregowany na stanowisko starszego asystenta, a po obronie pracy doktorskiej w 1979 roku pt." Ocena przydatności niektórych metod kontroli i sposobów korekty artykulacji protez zębowych" oraz uzyskaniu stopnia doktora nauk medycznych w 1979 roku zacząłem pracować na stanowisku adiunkta.

Kolokwium habilitacyjne odbyło się w maju 1995 roku na podstawie przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt. "Badanie zwarcia centrycznego metodą gnatosoniczną". We wrześniu tego samego roku otrzymałem zatwierdzenie, przez Centralną Komisję do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych, tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie stomatologii - protetyki stomatologicznej.

W 1975 roku uzyskałem specjalizację I-go stopnia ze stomatologii ogólnej, a w 1979 roku II-i stopień z protetyki stomatologicznej.

W wyniku konkursu zostałem powołany przez Rektora Akademii Medycznej w Poznaniu z dniem 1.01.1997r. na stanowisko kierownika Zakładu Propedeutyki
i Rehabilitacji Stomatologicznej IS AM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W styczniu 2002 uzyskałem przedłużenie na tym stanowisku na kolejnych pięć lat. Od października 2004 jestem kierownikiem Katedry i Kliniki Protetyki Stomatologicznej.

Blisko 2,5 roku miałem okazję pracować na Uniwersytecie Ile-Ife w Nigerii jako Senior Lecturer w Department of Restorative Dentistry, wykonując podobne obowiązki jak w Zakładzie Protetyki IS AM w Poznaniu tzn. prowadziłem ćwiczenia kliniczne ze studentami IV i V roku oraz wykłady dotyczące protez ruchomych. Praca na tym Uniwersytecie pozwoliła mi zapoznać się z funkcjonowaniem anglojęzycznych wyższych uczelni. Programy nauczania i system pracy był tam podobny jak w Anglii. W 1996 roku przebywałem na miesięcznym stypendium w Abteilung Zahnarztliche Prothetik, Propadeutik und Werkstoffkunde, Zentrum Zahn-, Mund- und Kieferheilkunde Uniwersytetu Christian-Albrechts w Kilonii.

W czerwcu 2000 roku odbyłem szkolenie w firmie ESPE i W&H, a we wrześniu 2003 w firmie Ivoclar/Vivadent., w 2011 w firmie ADEC w Portland i Sparza w Bogocie.

W czasie prywatnych wizyt w Wielkiej Brytanii (Sheffield 1973r), USA (Buffalo 1977, 1986r oraz Loma Linda 1997r) i Niemczech (Hanover 1979r) miałem okazję zapoznać się z procesem dydaktycznym związanym z kształceniem tamtejszych stomatologów. Interesowałem się również pracami naukowymi prowadzonymi przez te ośrodki. W lutym 2004 roku prowadziłem przez tydzień badania z dr. Peterem Likemanem w Department of Prosthetic Dentistry Guy Hospital w Londynie, nad masami miękkimi służącymi do podścielania protez.

Wojewoda Wielkopolski powołał mnie z dniem 2.02.2005 -2007 na konsultanta wojewódzkiego ds. protetyki stomatologicznej, oraz ponownie w 2010 r.

W wyniku konkursu w lipcu 2008 r. zostałem powołany przez Rektora na stanowisko Dyrektora Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu do 31 maja 2011.

Na mój dorobek naukowy składa się 346 pozycji.

Ani me, ani be nie było też nawet kukuryku, wierzę że podczas następnego spotkania wykaże się Pan zainteresowaniem do pacjentów, którzy zdecydowali się podjąć leczenie w tej, a nie innej klinice. Życzę powrotu do zdrowia Panie Wiesiu.

Polecam Profesora, to marka sama w sobie. Osoba bardzo ciepła i przesympatyczna, jednocześnie człowiek o ogromnej wiedzy i cierpliwości, szczególnie dla pełnych obaw pacjentek. Pozdrawiam!

Bardzo kompetentny specjalista, w rozmowie człowiek spokojny, konkretny i miły. Zabiegi pod okiem p. Profesora wspominam dobrze, jest to z pewnością osoba budząca zaufanie.

Polecam Pana Profesora. Przemiły człowiek i dobry specjalista. Robił mi implanciki 5 i 6tkę, więc mam wreszcie kompletny garnitur ząbków!:)

Polecam tego Pana. Bardzo ciepły i ogarnięty facet. Zna się na swojej specjalizacji i potrafi wszystko w bardzo prosty sposób wyjaśnić. Mi zaplanował wszystkie zabiegi i u niego miałem właśnie wstawione implanty.

Bez wątpienia jest to autorytet w swej dziedzinie. Widać od razu, że wie o czym mówi i, że się na tych tematach zna. Dobrze wspominam wizyty u p. Profesora.

Polecam współpracę z Panem Profesorem Hędzelkiem. W dziedzinie protetyki i implantów, trudno chyba o lepszego specjalistę w naszym regionie. Pozdrawiam serdecznie

Polecam kontakt z Panem Profesorem, szczególnie w przypadku trudnych zabiegów. Jego wiedza i rady, którymi służy są nie do przecenienia.

Bardzo dobry specjalista od implantów i protetyki. Pod okiem p. profesora miałam już kilka zabiegów, wszystko bardzo szybko i konkretnie przebiegało. Efekty świetne.

Bardzo dobry specjalista i przemiły facet. Od razu złapał z mną dobry kontakt, wszystko objaśnił i rozwiał wszelkie obawy, a miałem ich trochę. Polecam!