dr n. med. Wiesław Taszakowski

Alergolog

Przyjmuję pacjentów alergologicznych dorosłych i dzieci w
każdym wieku.

Przyjmuję pacjentów alergologicznych dorosłych i dzieci w
każdym wieku.

Aktualnie na stałe mieszkam w Brukseli, ale stosunkowo często jestem w Polsce bo tam jest moja najbliższ rodzina. Kiedy jestem u swojego lekarza rodzinnego w Brulseli ten zawsze na początku wizyty pyta mnie czy mam aktualne szczepienia. Na początku było to dla mnie dużym zaskoczeniem bo do tej pory żaden polski lekarz mnie o to nie pytał. Na Zachodzie uważają, że profilaktyka (w tym szczepienia) są bardzo ważne. Ostatnio byłam w Polsce i skorzystałam z usług prywatnej służby zdrowia w związku z tym, że zabrakło mi leków bo musiałam przedłużyć pobyt w kraju w związku z chorobą matki. Ale najciekawsze było to, że to był PIERWSZY POLSKI LEKARZ, który przy tej okazji zapytał mnie o moje szczepienia !? W trakcie rozmowy okazało się, że ma dużą wiedzę w temacie zachodniej służby zdrowia. Przekonał mnie do podania 2 szczepionek. Zgodziłabym się na wszystkie, które by mi zaproponował, ale on odradził mi inne o które pytałam np. przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Stwierdził, że w moim przypadku to byłaby przesada. Mówił, że propaguje szczepienia bo to zgodne z aktualnymi standardami, a przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem. W pracy korzysta z tabletu, ale na moje dolegliwości jelitowe zaproponował mi nie leki, ale zioła. Podał mi szczegółowe dane w tym zakresie. Powiedział mi: "na chemię mamy czas" (jeśli zioła będą nieskuteczne to zaproponuje mi tabletki). Zaiste, ciekawa to kombinacja: z jednej strony tablet, a z drugiej zioła.

Super podejście ,bardzo kontaktowy, wszystko mi wytłumaczył,córka również bardzo zadowolona,pan doktor godny polecenia

Do tej pory nie wystawiłam mu opinii mimo że jestem bardzo zadowolona, że leczy moje dziecko w Wojewódzkiej Poradni Alergologicznej w Katowicach. Nie chciałam robić mu bezpłatnej reklamy. Ale jestem zbulwersowana skrajnie negatywną opinią z 2.11.2013r. Według matek dzieci ten CZŁOWIEK jest do nas nastawiony bardzo życzliwie mimo, że przyjmuje nas w tzw. publicznej służbie zdrowia. Niektórzy chcieliby do niego chodzić prywatnie na co on odpowiada, że nie prowadzi gabinetu prywatnego. Kiedyś pracował w poradni alergologicznej w Siemianowicach i po jego odejściu część pacjentów poszła za nim do Katowic mimo że mają alergologa na miejscu. Młodzież po skończeniu 18 roku życia musi kontynuować leczenie w poradni alergologicznej dla dorosłych z czego większość z nich jest niezadowolona. Woleliby pozostać pod jego opieką.To chyba o czymś świadczy. Jak można tak oczerniać tego lekarza. Jak można być tak złośliwym.

Dobra organizacja,konkret,uprzejmość. Kompleksowość podejścia. Wizyta nie kończy się od razu przepisaniem leku przeciwalergicznego,ale głebszą diagnostyką.

Leczyłam syna u Pana Doktora wiele lat .....jest wyjątkowo miłym , taktownym i wrażliwym człowiekiem Dobrym lekarzem, bo dzięki niemu mój syn przy wrodzonej alergii nie nabawił się astmy .

Ja, moja rodzina, moi znajomi jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Nie "naciąga" na drogie i niepotrzbne badania, a leczymy się w przychodni prywatnej i nie są to badania dla nas bezpłatne. Odwodzi nas jeśli uważa, że badanie jest niepotrzebne. Innym razem przekonuje jeśli uważa, że warto je wykonać. Po prostu jest UCZCIWY. A przy tym to, bez wątpienia, to bardzo dobry INTERNISTA. Kiedy proponuje nowy lek pyta "jaki jest budżet na leki". Wychodzi z założenia, że lepiej żeby chory brał lek przeciętny niż żeby leku nie wykupił bo jest zbyt drogi. Potrafi wytłumaczyć w prosty i przystępny sposób różne zawiłości. Jest bardzo rzeczowy. POLECAMY !

Rozumiem, "że jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził". Ale nie mogę zgodzić się z opinią pani z 02.11.13r. Uważam, ta opinia jest bardzo krzywdząca dla lekarza do którego chodzę w ramach tzw. państwowej służby zdrowia. Wiemy jak to wygląda w praktyce. Lekarze nie cieszą się dobrą opinią na którą sobie zresztą solidnie zapracowali. Nie wiem czym ten lekarz naraził się tej pani ale według mnie to jakaś wyjątkowo wredna kobieta. Moja opinia o tym lekarzu jest bardzo pozytywna. Uważam, że jest inny w porównaniu z większością lekarzy. Dlatego nie mogę milczeć kiedy ktoś się na nim po prostu wyżywa. Traktuje pacjentów poważnue

Do napisania pozytywnej opinii skłoniła mnie dopiero negatywna opinia z 02.11.13r. Taki solidny człowiek i taka opinia?! Leczę u niego dwójkę moich dzieci w tzw. państwowej poradni alergologicznej, a czuję się tak jakbym chodziła do prywatnego gabinetu (szybko, sprawnie i fachowo). W tego typu poradniach rodzice ze swoimi dziećmi czekają najczęściej w kilkugodzinnych kolejkach. W niektórych gabinetach prywatnych też jest bajzel. Ķażdy z nas ma prawo do gorszego dnia, ale nie wierzę żeby ten spokojny człowiek zachował się jak cham. Mam wrażenie, że chamem jest w tym przypadku autorka tej opinii.

Jestem z niego bardzo zadowolona. Najpierw idę do niego z moją córką do poradni alergologicznej dla dzieci, a potem, tego samego dnia, idę w mojej sprawie do poradni alergologicznej dla dorosłych (budynek obok) do dr Krzysztofa Kołodziejczyka. Są do siebie podobni: są solidni, uczciwi i bez wątpienia są dobrzy w swoim zawodzie. I dlatego polecam ich obydwu.

Często choruję na zapalenia oskrzeli. Stara się mnie leczyć bez podawania antybiotyków. Dopiero teraz wiem, że podanie antybiotyku to absolutna konieczność i ostateczność. W przeszłości leczyłam się u innych internistów i "na dzień dobry" dostawałam antybiotyk. Często daje mi oddzielną receptę na antybiotyk i mówi: "Pani Basiu, proszę tę receptę zrealizować dopiero za 5 dni jeśli będzie gorzej". Nauczył mnie w jaki sposób samemu leczyć zapalenia oskrzeli bez antybiotyku w początkowej fazie.