dr n. med. Wiesław Taszakowski

Alergolog

Przyjmuję pacjentów alergologicznych dorosłych i dzieci w
każdym wieku.

Przyjmuję pacjentów alergologicznych dorosłych i dzieci w
każdym wieku.

Do tej pory nie wystawiłam mu opinii mimo że jestem bardzo zadowolona, że leczy moje dziecko w Wojewódzkiej Poradni Alergologicznej w Katowicach. Nie chciałam robić mu bezpłatnej reklamy. Ale jestem zbulwersowana skrajnie negatywną opinią z 2.11.2013r. Według matek dzieci ten CZŁOWIEK jest do nas nastawiony bardzo życzliwie mimo, że przyjmuje nas w tzw. publicznej służbie zdrowia. Niektórzy chcieliby do niego chodzić prywatnie na co on odpowiada, że nie prowadzi gabinetu prywatnego. Kiedyś pracował w poradni alergologicznej w Siemianowicach i po jego odejściu część pacjentów poszła za nim do Katowic mimo że mają alergologa na miejscu. Młodzież po skończeniu 18 roku życia musi kontynuować leczenie w poradni alergologicznej dla dorosłych z czego większość z nich jest niezadowolona. Woleliby pozostać pod jego opieką.To chyba o czymś świadczy. Jak można tak oczerniać tego lekarza. Jak można być tak złośliwym.

Widać jaka jest różnica między opieką prywatną a publiczną. Panie doktorze powinien Pan pamiętać, że pacjent to pacjetn, bez względu na to czy przychodzi do Pana prywatnego gabinetu, czy na SOR:/ Do zobaczenia, bo zobaczymy się z pewnością

Bardzo dobry i jaki internista i jako alergolog. Posiada kompleksową wiedzę. Bardzo sympatyczny człowiek, który wzbudza zaufanie.

Jest bardzo rzetelny. To "solidna firma". A przy tym jest, bez wątpienia, dobrym internistą. Dlatego jest wart polecenia.

Polecam go, bo uważam że jako lekarz jest W SAM RAZ pod każdym względem. Mam wrażenie, że w życiu prywatnym też jest W PORZĄDKU.

Często choruję na zapalenia oskrzeli. Stara się mnie leczyć bez podawania antybiotyków. Dopiero teraz wiem, że podanie antybiotyku to absolutna konieczność i ostateczność. W przeszłości leczyłam się u innych internistów i "na dzień dobry" dostawałam antybiotyk. Często daje mi oddzielną receptę na antybiotyk i mówi: "Pani Basiu, proszę tę receptę zrealizować dopiero za 5 dni jeśli będzie gorzej". Nauczył mnie w jaki sposób samemu leczyć zapalenia oskrzeli bez antybiotyku w początkowej fazie.

Ja, moja rodzina, moi znajomi jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Nie "naciąga" na drogie i niepotrzbne badania, a leczymy się w przychodni prywatnej i nie są to badania dla nas bezpłatne. Odwodzi nas jeśli uważa, że badanie jest niepotrzebne. Innym razem przekonuje jeśli uważa, że warto je wykonać. Po prostu jest UCZCIWY. A przy tym to, bez wątpienia, to bardzo dobry INTERNISTA. Kiedy proponuje nowy lek pyta "jaki jest budżet na leki". Wychodzi z założenia, że lepiej żeby chory brał lek przeciętny niż żeby leku nie wykupił bo jest zbyt drogi. Potrafi wytłumaczyć w prosty i przystępny sposób różne zawiłości. Jest bardzo rzeczowy. POLECAMY !

Kiedy starałam się o dziecko doradził mi wykonanie badań labolatoryjnych pod kątem różyczki. Kiedy wyniki tych badań potwierdziły, że nie chorowałam jeszcze na tę chorobę zakaźną doradził mi żebym się zaszczepiła przeciw tej chorobie. Kiedy już byłam w ciąży okazało się, że aż 2 osoby w pracy były chore na różyczkę. Dzięki szczepionce nie zaraziłam się i moja córeczka urodziła się zdrowa.

Byłam u niego z moją córeczką z powodu jej problemów z katarem i kaszlem alergicznym. Córka ciągle chorowała. To była gehenna. Po wielu miesiącach stosowania szczepionki odczulającej i różnych leków nastąpił wreszcie przełom. Jak szybko przyzwyczajamy się do zmian na lepsze. Wreszcie możemy wszyscy spokojnie spać w nocy bo dziecko już nie kaszle.

Leczył mojego dwumiesięcznego synka przez wiele tygodni z powodu alergicznego zapalenia skóry. Stosował maści robione i gotowe. Zmiany skórne całkowicie ustąpiły. Potem wystarczyły już tylko kąpiele w krochmalu co 2-3 dni i odstawienie mleka. Jestem za to ogromnie wdzięczna temu człowiekowi bo moje dziecko przestało płakać w nocy z powodu swędzenia skóry.