dr n. med. Adam Niezgoda

Neurolog

2,5
2,5
2,3

Drogi Panie, "dziękuję" za pogłębienie mi traumy i tym samym cofnięciem mnie w drodze do wyleczenia. Miałam mieć EMG. Otworzyłam się na lekarza mówiąc mu że mam traumę związaną z dotykiem. Poprosiłam tym samym o wyrozumiałość w tej kwestii. Nie było to łatwe. Wpadłam w panikę, zaczęłam płakać ze strachu. Powinien wiedzieć bo nie trzeba być psychologiem żeby wiedzieć że nad atakami paniki człowiek nie ma kontroli, nie robi tego specjalnie. Zamiast wykazać się jakimś zrozumieniem patrzył na mnie z wytrzeszczonymi oczami, uśmiechem i pogardą. Usłyszałam: "Jest Pani dorosła, czas się przyzwyczaić". Nie wytłumaczył mi nic odnośnie badania i dotyku którego się boję. Jedyne co powiedział : "To nie boli". To tak jakby osobie która się topiła powiedzieć "to nie boli" i oczekiwania że ta wejdzie do wody i będzie już wszystko w porządku.Z minuty na minutę rozmowy z nim lęk mi narastał, nie zrobił kompletnie nic aby mnie w jakikolwiek sposób uspokoić. Współpraca-zero. Gdy zapytałam czy mogę pozostać w krótkich spodenkach usłyszałam: "A jakby miała iść Pani do ginekologa to też byłby taki płacz?". Co to za pytanie? Czy ono jest na miejscu? Czy ono wnosi coś innego niż poniżenie, zruganie mnie za moje lęki? Nie byłam wtedy u ginekologa tylko na badaniu EMG. Badanie się nie odbyło bo odwrócił się na pięcie i oznajmił że mam sobie pójść. Nie mając nawet odwagi powiedzieć mi tego spokojnie i prosto w twarz. Mówił to do mnie odwrócony do mnie tyłem. Zachowywał się karygodnie, impulsywnie, śmiał mi się w twarz myśląc że nie widzę uniesionych kącików ust i wytrzeszczonych oczu jak gdyby lęki które ludzie mają przeróżne były czymś tak niespotykanym że aż dziwnym.Cieszę się że ów Pan nie wybrał zawodu ginekologa bo z takim podejściem badanie kobiet np. po gwałcie mogłoby te osoby doprowadzić do samobójstwa. Podejście które ma w zawodzie który sam sobie wybrał jest karygodne. Drogi Panie, zamiast leczyć krzywdzisz ludzi. Nie wymagałam głaskania mnie po główce, ale szacunku, kultury, próby zrozumienia z czym się borykam i nie lekceważenia tego. Jestem w jeszcze gorszym stanie psychicznym niż byłam, pójście na to badanie wymagało ode mnie wiele odwagi i walki o siebie i swoje zdrowie. To że się nie odbyło jest winą tylko i wyłącznie tej osoby która mianuje się lekarzem.
Ludzie jeśli macie na swoim koncie ciężkie życiowe doświadczenia szukajcie innego lekarza jeśli musicie wykonać EMG a macie problem z dotykiem. Ja już wiem że są na świecie lekarze którzy zrobią wszystko żeby to czego się obawiacie było dla Was do przejścia mimo że jakby stricte nie należy to do ich obowiązków, ale są po prostu ludźmi. Pan Adam Niezgoda najkrócej i najogólniej mówiąc jest osobą która nie szanuje drugiego człowieka, natomiast oczekiwań a wręcz wymagań wobec pacjenta ma ogrom.

Witam, miałam przyjemność być na wizycie u Pana Doktora z moją córką, z całego serca polecam Pana Doktora, profesjonalizm w każdym calu. Człowieczeństwo i zrozumienie potrzeb pacjenta. Ponadto, Bardzo miły i sympatyczny jak określiła moja córeczka. Pozdrawiamy Pana Doktora.

Lekarz bardzo sympatyczny, rzetelny i cierpliwie tłumaczący przebieg badania EMG. Poświęca pacjentowi odpowiednią ilość czasu, odpowiada na pytania. Bardzo polecam

Ze zdziwieniem czytam negatywne opinie. Odniosłam diametralnie inne wrażenie. Bardzo kompetentny, rzetelny lekarz. Bardzo konkretny, skupiony na pacjencie. A co najważniejsze - skuteczny

Dr Niezgoda to pełen profesjonalizm podejścia do pacjenta i zrozumienie dla jego potrzeb. Bardzo dobre wrażenia z wizyty

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami. Byłam, niestety, świadkiem tego jak na Komisji upokorzył mojego małoletniego, niepełnosprawnego Syna. Przekraczało to granice norm kulturowych i normalności. Bez powodu mówił o nim ,,to coś,, i miotał się po gabinecie pół godziny, wykrzykując, że jest niewychowany. Samo badanie zajęło mu 2 minuty, bo zbadał jedynie odruchy neurologiczne przez skarpetki zwykłym kluczem do drzwi. Złożyłam skargę do Izby Lekarskiej, która nie dopatrzyła się nieprawidłowości w pracy tego lekarza. Teraz wiem, że w analogicznej sytuacji wezwałabym na pewno Straż Miejską i postawiłabym zarzut psychicznego znęcania się nad osobą niepełnosprawną.

Niestety wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. Pan doktor rzeczywiście się tak zachowuje. Żałuję bardzo, iż wcześniej nie wiedziałam, że poniżanie pacjenta, 2minutowe badanie kluczem od drzwi, brak wglądu w dokumentację, zaprzeczanie objawom, sposób komunikacji "z góry" jest normą. Byłabym wówczas przygotowana, a tak osłupienie odebrało mi mowę... Sadząc też po ilości negatywnych komentarzy zachowanie tego typu jest normą i jest akceptowane przez jego zwierzchników. Koszmar. Szkoda, że nie ma zer...

23.05.2011 leżałam w Klinice HCP w Poznaniu, celem przeprowadzenia diagnostyki. Do oceny Mojego zdrowia oraz ostatecznego rozpoznania brakowało EMG. Z początku nie byłam pewna , czy zechce Pan doktor ze Mną rozmawiać, ale nie było tak źle zaczął zbierać wywiad:), dodatkowe pytania i potem badanie. Rozpoznanie Miastenia nie wiedziałam co to takiego bo nic Mi to nie mówiło , że mam chore mięśnie, jak chore jeśli ciągle uprawiałam sport? najgorzej było z chodzeniem po schodach na górę, mówieniem, twarz bez wyrazu, uśmiech poprzeczny i chuda jak długopis. Zrobiłam wielkie oczy ...

23.05.2011 leżałam w Klinice HCP w Poznaniu, celem przeprowadzenia diagnostyki.
Do oceny Mojego zdrowia oraz ostatecznego rozpoznania brakowało EMG.
Zrobiłam wielkie oczy zaczęłam pytać Pan doktor zaczął tłumaczyć był grzeczny rozstaliśmy się miłym gestem podając sobie ręce:)
Moje nazwisko to Wilgowicz Iwona. miejsce zamieszkania Bukowiec koło Nowego Tomyśla.

Jeśli to ten sam lekarz, który pracuje w wojewódzkiej komisji ds. niepełnosprawności to radzę trzymać się od niego z daleka. Najgorszy lekarz z jakim miałam kontakt podczas półtora roku od udaru mózgu. Samozwańczy moralizator, zero empatii, chamskie komentarze, pomylił się zdecydowanie w wyborze zawodu oraz miejsca pracy.

Buc, arogancki , zachowuje się jakby miał chorobę psychiczną niepowinien nikogo diagnozować! Jak najszybciej go zdjagnozuje , psychiatra!! '!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!obyście nie trafili w jego łapy!!!!!!!!!!!!!!!! '!!!!!!!!!!!