dr n. med. Artur Bogucki

Ortopeda, Rehabilitant

Bardzo was proszę, jeżeli nie chcecie zrobić sobie dużej krzywdy, omijajcie tego "lekarza" z daleka. Człowiek ze skoliozy zdołał stworzyć kilka objawów kwalifikujących się na operację, jego zalecenia w związku z gorsetem przełożyły się na zanik większości mięśni stabilizujących kręgosłup. Wszyscy, ale to dosłownie wszyscy, od neurologów, przez ortopedów po fizioterapeutów jednogłośnie stwierdzili, że ten człowiek zniszczył mi kręgosłup.

Nie macie Państwo pojęcia o pracy pana doktora Artura Boguckiego. Opiekował się moją córką 10 lat. Uratował ją przed operacją. Profesjonalista. Dziękuje, że mgr Całka poleciła mi Pana. Nawet osławiony dr Michalski z Warszawy nie dorówna dr Boguckiemu wiedzy, umiejętności diagnozy, kompetencji, wyczucia problemu, z jakim boryka się rodzina w przypadku choroby dziecka.

Ten pan doktor sprzedaje i sam robi amerykańskie gorsety typu boston koszt 4200pln ,dałam się nabrać na dwa takie gorseciki, zapomniałam dodać, że pan doktor tak wyliczył kąt skrzywienia, że dodał prawie 8 stopni , żeby namówić na swój fenomenalny gorset. Dziecko przy prawidłowym wyliczeniu nie powinno być zakwalifikowane do gorsetowania. Zakazał rehabilitacji, bo twierdził ,że przyniesie więcej szkód niż pożytku.Skutki były opłakane.Na szczęście w porę zmieniliśmy lekarza, intensywna rehabilitacja i zmiana gorsetu na asymetryczny bardzo poprawiła szkody z leczenia u pana Boguckiego, który na wizytach prywatnych w swoim dworku w Ryni był doprawdy bardzo miły.Gdyby dziecko był od początku prawidłowo leczone uniknęłoby wielu cierpień dlatego Ostrzegam i nie polecam .

Ja byłam u tego lekarza wiele lat temu w sprawie gorsetu. Oczywiście uważał, że inni lekarze się nie znają itp., ogólnie odbierałam go na zasadzie, że on się zna dobrze, a inni nie. Jeden z lekarzy mnie odesłał do niego na zasadzie, że w moim województwie proponuje się gorset Milwaukee, którego ludzie nie chcą nosić, psuje się krtań od niego i parę innych rzeczy, że lekarze wiedzą, że ten gorset jest zły, ale go zlecają, żeby technicy wyrabiający gorset mieli pracę, bo jakby nie zlecali gorsetu Milwaukee, tylko odsyłali od razu do takiego dr Boguckiego po inny gorset, to ich technicy straciliby pracę, ale lekarz stwierdził, że nie chce mnie już tak męczyć i mu się żal robi, że tak się męczę, więc mnie odesłał do dr Boguckiego, żeby dał mi gorset. Dodam, że do jego gorsetów nie było dofinansować z ówczesnych kas chorych i trzeba było płacić ponad 1 tysiąc zł za gorset i trzeba było go dosyć często wymieniać, a dochodziły przejazdy pociągiem w obie strony, jeździłam razem z mamą, a to spore pieniądze jak dla nas. Jak przyjechałam w gorsecie z mojej miejscowości, to było oczywiście komentowanie lekarzy ode mnie itp., ogólnie podejście, że te gorsety i ogólnie leczenie u mnie to szajs. Podważał też sens rehabilitacji (a moim zdaniem ćwiczenia nigdy nie zaszkodzą, poza tym jak ktoś siedzi i się nie rusza, to robią się zwyrodnienia). Po pewnym czasie podesłał mnie do swojego kolegi na operację, to było trochę wcześnie, ale lekarz mnie zoperował metodą jak dla dorosłych, chociaż jeszcze rosłam, ale lekarz umiał dosyć dobrze namówić mnie i moją mamę. Po operacji miałam i mam cały czas ból, jak zrobię kilka kroków, to mam piekący ból w odcinku lędźwiowym (jestem usztywniona od 1 kręgu piersiowego do 5 kręgu lędźwiowego i jakiś czas po operacji usłyszałam od innego lekarza, który mnie konsultował, że można by mnie usztywnić np. od 3 kręgu piersiowego do 3 kręgu lędźwiowego, to nie miałabym takiego bólu, poza tym taki długi pręt, to murowana dyskopatia w młodym wieku i lekarz się nie mylił, poza tym usłyszałam, że można by chociaż jeszcze z rok przeczekać i można by zrobić operację w połowie czerwca, po wystawieniu ocen w szkole, a we wrześniu normalnie wróciłabym do szkoły). Ale po prostu myślało się, że tacy lekarze wiedzą co robią i zostałam zoperowana, a lekarz do którego zostałam odesłana był wtedy pokazywany w telewizji wielokrotnie jako jeden z najlepszych specjalistów w Polsce itp., to się myślało, że to taki nowoczesny lekarz i w ogóle. Skończyło się na tym, że robiłam szkołę na nauczaniu indywidualnym, lekcje miałam na leżąco, bo nie usiedziałabym tych 45 minut na jednej lekcji. Po liceum przeszłam na rentę socjalną i zasiłek pielęgnacyjny, bo żaden lekarz by mi nie podpisał papierów do pracy, poza tym ja nie dałabym rady pracować czy funkcjonować jak przeciętny człowiek

Zdecydowanie nie polecam, jeżeli o skoliozę chodzi. Krytykuje innych lekarzy i odradza rehabilitację. Ale za to od razu (skrzywienie 20st) proponuje operacje w prywatnej klinice. Zlecił zrezygnować z rehabilitacji, „nic nie ruszać, bo jeszcze gorzej się zrobi” i za pół roku zrobić rtg, a w razie powiększenia skoliozy, to wspomniana operacja. Przy czym musiał, jako lekarz wiedzieć o tym, że w tym właśnie okresie nastąpi u mojego dziecka szybki wzrost. Po pół roku oczywiście nastąpiło pogorszenie. Nie muszę pisać jak skomentowali to lekarze, do których się wtedy udałam wiedząc, że „nic nie ruszając” właśnie pomogłam zepsuć mojemu dziecku kręgosłup jeszcze bardziej.
Przez tego lekarza strąciliśmy bardzo cenny czas.
Do tego wszystkiego do pracy przyjechał spóźniony i był bardzo nieuprzejmy. Szkoda czasu i pieniędzy.

Gorąco polecam ,tego lekarza jako dobrego i znającego się specjalistę ,poświęca dużo czasu pacjentowi ,przedstawiając możliwości skorygowania wad (skolioza),oferowane gorsety co prawda są drogie ,ale jest możliwość dofinansowania z funduszu i PCPR .

Odkąd leczę się u doktora A. Boguckiego nastąpiła u mnie znaczna poprawa. Bardzo mu za to dziękuję i jednocześnie nie rozumiem poniższych komentarzy. Lekarz bardzo kompetentny, miły, konkretny, zdecydowanie spełnił moje oczekiwania. Opisał dokładnie moją skoliozę, odpowiedział na wszystkie moje pytania. Uratował mnie przed operacją i jestem mu za to dozgonnie wdzięczna. Zdecydowanie POLECAM.

Cham i prostak nie polecam! bardzo niesympatyczny niekonkretny i myśle ze wogole nie zrozumial mojego problemu naprawde nie polecam!

Lekarz nie wzbudza zaufania. Niesympatyczny. Stanowczo odradzam

Lekarz nie wzbudza zaufania. Niesympatyczny. Stanowczo odradzam

Lekarz wydał sie być niekompetentny, krytykował opinie innych lekarzy. Nie zrozumial mojego problemu. Powiedział, że jestem zdrowa, a problem widać gołym okiem, nie potrzeba nawet rtg, aby to zobaczyć. Wyszłam załamana!!!