Art

Czy warto wybrać prywatną służbę zdrowia?

28.02.2018
Czy warto wybrać prywatną służbę zdrowia?

Prywatna służba zdrowia jest alternatywą dla publicznej. Daje pacjentowi wiele możliwości dbania o własne zdrowie i oferuje szereg metod leczenia. To doskonałe rozwiązanie dla kogoś kto nie chce lub wręcz nie powinien tracić czasu na czekanie nawet przez kilka miesięcy na wizytę u specjalisty. Od szybkości podjętych działań leczniczych często zależy zdrowie, czy nawet życie pacjenta. Liczy się też jakość świadczonych usług oraz nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim wysoko wyspecjalizowany personel. Pogodne podejście, uśmiech, zainteresowanie potrzebami i dobrem pacjenta, to elementy, które charakteryzują prywatne placówki służby zdrowia. Im jest ich więcej, tym lepsza jakość prowadzonych tam usług i świadczeń. Konkurencja rodzi potrzebę doskonalenia, wprowadzania nowych i nowoczesnych metod terapii. Stawia wymagania, co ma korzystny wpływ na zdrowie pacjenta i jego zadowolenie. Zabieganie o niego determinuje zarządców prywatnych placówek medycznych do podnoszenia kwalifikacji zatrudnianego personelu, podpisywanie umów z najlepszymi w swojej dziedzinie specjalistami oraz stwarzanie pacjentom przyjaznej atmosfery. Liczy się przecież ich komfort, wygoda, dobre samopoczucie i jak najbardziej fachowa oraz szybka obsługa.
Dzięki prywatnej służbie zdrowia zmniejszają się kolejki w placówkach publicznych. To dobitnie udowadnia, że ta sfera usług medycznych w znaczący sposób wpływa na podniesienie i uatrakcyjnienie jakości działania całego systemu ochrony zdrowia.

W prywatnych placówkach służby zdrowia czekanie na wizytę u wybranego specjalisty jest ograniczane do niezbędnego minimum. To sytuacja bardzo korzystna. Nie tylko dla pacjenta, ale również dla jego pracodawcy. Zalety  korzystania z takiej placówki są wymierne. Pracownik nie musi wyczekiwać w długich kolejkach do lekarza, co pozwala na skrócenie czasu przywrócenia go do pełnej sprawności i wyzdrowienia. Szybszy okress rehabilitacji np. po odniesionych kontuzjach, czy też wypadkach gwarantuje wcześniejszy powrót do pracy. Jest to korzystne dla pracodawcy, bo być może pracownik ten należy do grona fachowców w danej branży i trudno zastąpić go kimś innym. Poza tym, jeśli jest zdrowy i w pełni sprawny, to oczywiste jest, że jego praca staje się bardziej efektywna. Dlatego kierownictwa zarządzające firmami, czy też właściciele przedsiębiorstw często korzystają z możliwości wykupienia usług medycznych w placówkach prywatnych. Taki ruch jest po prostu dobrą i długoterminową inwestycją. Korzyści są też po stronie pracownika, bo przecież wyleczenie wiąże się z lepszym samopoczuciem i szybszym dojściem do zdrowia. Poza tym zdaje on sobie sprawę, że w każdej chwili ma dostęp do szerokich usług medycznych. Ma więc spokój i komfort, co w wydatny sposób przekłada się na jego inwencję, zapał do pracy i produktywność. 

Dla współczesnego człowieka liczą się efekty. Jakość świadczonych usług w sektorze prywatnej służby zdrowia stoi na wysokim poziomie. Przede wszystkim ważna jest tu szybkość podjęcia leczenia, zastosowanie nowoczesnych metod badania i diagnozy oraz oczywiście końcowy wynik, czyli skuteczność zastosowanej terapii. Ważna jest też stała współpraca z  lekarzem oraz monitorowanie przez niego postępów i przebiegu choroby, czy też danego schorzenia. Kluczową sprawą jest też możliwość skorzystania z konsultacji z innymi specjalistami lub wykonania dodatkowych badań diagnostycznych, gdyby taka sytuacja okazała się konieczna.   

Prywatna służba zdrowia daje pacjentowi wiele możliwości jeśli chodzi o różnorodność oferowanych badań i innych usług. Może on skorzystać z zabiegów, które są mało inwazyjne oraz dają większe spektrum możliwości. Dzięki temu leczenie jest nie tylko skuteczne, ale też niesie za sobą mniejsze ryzyko powikłań.      

Na prawidłowe funkcjonowanie społeczeństwa składa się wiele różnych aspektów. Jednym z nich jest na pewno dbałość o ogólną kondycję ludzkiego organizmu. To zdrowie decyduje o jakości naszego życia. Dlatego warto o nie zabiegać, korzystając z nowoczesnych rozwiązań jakie oferuje nam współczesna medycyna. Na swoje zdrowie dobrze jest spojrzeć całościowo. Takie podejście stosowane jest w prywatnych placówkach służby zdrowia. Istnieje tam bowiem możliwość wykupienia pakietów obejmujących badania diagnostyczne dotyczące różnych aspektów monitorowania swojego zdrowia. Pomagają one wykryć wiele chorób cywilizacyjnych, które są zmorą współczesnego świata. Pozwalają również ocenić działanie tkanek i narządów ludzkiego organizmu oraz w porę dokonać analizy ich zaburzeń, jeśli takie nastąpiły. Dzięki temu można później szybko podjąć odpowiednie leczenie.
Pakiety są przygotowane nie tylko pod kątem badania osób dorosłych, ale również dzieci. Uwzględniają płeć pacjenta, jego wiek i są skierowane na wykrycie i zdiagnozowanie wielu ciężkich schorzeń oraz chorób. Kluczową kwestią jest to, że wykonanie badań nie wymaga skierowań od lekarzy rodzinnych. Pacjent zatem oszczędza czas, dzięki czemu w razie konieczności od razu lekarz może podjąć decyzje o kierunku leczenia. Błyskawiczna reakcja zapobiega powikłaniom i komplikacjom oraz rozwojowi choroby. Placówki prywatne wykonują również badania laboratoryjne, do których należą USG, morfologia krwi, OB, stężenie glukozy we krwi oraz poziom cholesterolu.

Na prywatną służbę zdrowia należy też spojrzeć z perspektywy lekarza. Za swoje zaangażowanie i właściwe podejście do pacjenta ma gwarancję korzyści finansowych.  Zadowolony klient częściej będzie korzystał z jego profesjonalnych usług, przekaże o nim pozytywną opinię zarządzającym placówką oraz swoim znajomym i być może pozostawi pozytywny komentarz w opiniach na profilu Internetowym specjalisty. Lekarz w prywatnej placówce ma okazję korzystać z najnowocześniejszego sprzętu, co ułatwia mu pracę.    

Prywatne placówki służby zdrowia korzystają z nowoczesnego systemu przekazu informacji. Ma to kluczowe znaczenie w procesie diagnozy, profilaktyki zdrowotnej oraz leczenia danego pacjenta. Każdy specjalista, który się nim zajmuje ma wgląd do jego dokumentacji medycznej, wykonanych badań oraz zastosowanych środków zaradczych w przypadku występowania choroby. Nowoczesne komputery i sprzęt elektroniczny bardzo ułatwiają szybką i prawidłową analizę danego przypadku. W placówkach prywatnych sprzęt jest najwyższej jakości. Dzięki niemu zabiegi i badania przynoszą wymierne efekty. Jakość usług jest wysoka, a co najważniejsze zapewnione jest też bezpieczeństwo pacjenta. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii leczenie jest efektywniejsze i  skraca czas terapii. Prywatna placówka służby zdrowia ma z tego tytułu więcej klientów, którzy korzystają z jej usług z zadowoleniem. Rośnie konkurencja, co służy pacjentowi.   
W wielu placówkach funkcjonują również całodobowe telefoniczne linie medyczne, które oferują pomoc doraźną i wiele cennych informacji. Zakres tej opieki obejmuje diagnostykę, porady dotyczące wielu chorób, pomoc ortopedyczną, wykonanie badań RTG, tomografii komputerowej oraz pomoc w ramach medycyny rodzinnej. Specjaliści są do dyspozycji swoich klientów przez 24 godziny na dobę.

Pacjenci poszukujący fachowej opieki medycznej mogą skorzystać z usług wielu placówek znajdujących się na terenie naszego kraju. Bazy danych specjalistów oraz gabinetów i rodzaje usług można znaleźć na portalach: www.medicover.pl oraz www.medistore.pl.

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 1

marion

01.04.2018

Mimo, że chodziłam do ginekologa zawsze prywatnie, raz wyszły mi gorsze wyniki badań i wysłał mnie do państwowego szpitala w którym równolegle pracował. Tam spotkał mnie koszmar. Nie wolno dzielić pacjentów na prywatnych i państwowych, to chore.

Art

Benefity, czyli zastrzyk motywacji dla pracownika

26.02.2018
Benefity, czyli zastrzyk motywacji dla pracownika

Kryteria wyboru pracodawcy przez potencjalnego pracownika są różne. W większości sugerujemy się wysokością zarobków, czasami stabilnością firmy lub też branżą jaką się ona zajmuje. Jednak coraz bardziej do głosu dochodzą też inne aspekty zachęcające do podjęcia pracy lub pozostania w danym przedsiębiorstwie. Coraz bardziej pracownicy zwracają uwagę na korzyści dodatkowe płynące ze związania się na dłużej z określonym pracodawcą. Chodzi tu o bonusy w ramach systemów benefitowych. W wymierny sposób mogą one wpłynąć na motywację pracownika. Mają też za zadanie podnieść komfort jego życia, zwiększyć bezpieczeństwo, relaksować, wpłynąć na poprawę samopoczucia oraz kondycji fizycznej. Pracodawcom zależy na tym, by ich kadra składała się z wysoko wykwalifikowanych i kreatywnych specjalistów, którzy będą skutecznie realizować politykę firmy i rzutować na jej rozwój. Chcą stworzyć atmosferę jak najbardziej przyjazną, żeby pracownicy czuli się jak w rodzinie, byli lojalni i potrafili się mocno angażować w pracę. Dobrym sposobem na osiągnięcie tych celów jest właśnie wprowadzanie w firmie systemu benefitów.  

Ważną kwestia jest to, żeby bonusy, które oferuje się pracownikom były dobrane na zasadzie kierowania się ich potrzebami. Nie zawsze to co stosuje się w innych firmach lub jest właśnie na czasie sprawdzi się w danym zakładzie pracy. Tu decydują indywidualne preferencje oraz oczekiwania załogi. Niektórzy wolą mieć dostarczoną rozrywkę kulturalną, a inni sportową. Czasami lepiej będzie wybrać pakiet dający więcej możliwości, a po który sięgnie szersze grono osób, niż skorzystać z najbardziej popularnej opcji. Poza tym, to co podoba się kierownictwu nie musi odpowiadać ich podwładnym. Oczywiście nie zawsze można sprostać oczekiwaniom jednostkowym, jednak warto ten temat przedyskutować w gronie wszystkich pracowników danego zakładu pracy. Może się okazać, że ktoś ma naprawdę dobry pomysł na wybór benefitów, które większości przypadną do gustu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że pieniądze zostały przeznaczone w sposób chybiony, gdyż tylko niewielka grupka będzie korzystać z zaoferowanych bonusów.      

System benefitów na pewno jest bardzo skutecznym bodźcem motywacyjnym dla pracowników. Niezwykle popularne są np. karnety na siłownię, basen, czy do klubów fitness. Czasami przy zakładach pracy organizowane są drużyny siatkarskie, piłkarskie lub koszykarskie oraz inne. Niektóre przedsiębiorstwa zachęcają pracowników do udziału w zawodach biegowych, rowerowych, czy w rozgrywkach sportów drużynowych, wykupując im pakiety startowe na te imprezy. Aktywny ruchowo pracownik nie tylko sprawniej funkcjonuje fizycznie, ale jego umysł efektywniej pracuje, a ciało szybciej się regeneruje, przez co wydajność danego człowieka zdecydowanie wzrasta. Dzięki lepszej ogólnej kondycji organizmu jest odporniejszy na infekcje bakteryjne oraz stres. Mniej choruje, dzięki czemu nie musi brać zwolnień lekarskich z tego powodu. Wszyscy na tym korzystają. Sam pracownik oraz jego zakład pracy.

Kierownictwa przedsiębiorstw szczególnie cenią sobie, by ich kadra pozostawała w zdrowiu, co przełoży się na wydajność. Dlatego dobrym pomysłem jest umożliwienie wszystkim pracownikom korzystania z prywatnych gabinetów lekarskich, fizjoterapeutycznych i innych specjalistycznych placówek medycznych. Nikt nie lubi czekać nawet kilka miesięcy na wizytę u specjalisty, więc taka forma benefitów jest doskonałym pomysłem. Można wtedy bez zwłoki wykonać badania profilaktyczne, wyleczyć zęby lub przeprowadzić potrzebną terapię. Bywa też tak, że z pakietów tych mogą również korzystać rodziny pracowników: ich małżonkowie oraz dzieci.

Bardzo atrakcyjnymi bonusami są wykupywane przez firmę dla swoich pracowników ubezpieczenia NWW, a także polisy na życie. To cenne świadczenia, które w razie nieszczęśliwego wypadku zabezpieczają przede wszystkim rodzinę danego pracownika.

Ważnym argumentem przemawiającym za tym, aby poszukiwany i ceniony specjalista zatrudnił się w danym przedsiębiorstwie są oczywiście kwestie finansowe. Często tak bywa, że nagle potrzebujemy większej gotówki, a wolelibyśmy nie brać tzw. ,,chwilówek" i zaciągać pożyczek. Dlatego niektórzy pracodawcy wychodząc naprzeciw potrzebom swoich pracowników uruchamiają program zaliczkowy. Dzięki temu problem nagłego pozyskania środków finansowych znika, a pracownik może przeznaczyć pieniądze na wybrane cele jeszcze przed wypłatą. To rozwiązuje wiele problemów i jest bardzo pożądanym przez kadry pracownicze bonusem. Pracodawca dzięki temu staje się bardziej konkurencyjny, a co najważniejsze zyskuje w oczach swoich podwładnych jako szef dbający o ich dobro i potrzeby.

Pracownicy cenią sobie zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Przedsiębiorstwa, które wysyłają ich na dodatkowe szkolenia i kursy rozumieją, że również oni na tym skorzystają. Przecież podwładny, który stale się kształci jest dla firmy bardzo cenny.

Czasami benefity pozwalają na korzystanie z różnych rozrywek kulturalnych. Pracownik, który do tej pory nie interesował się np. operą, czy też muzyką poważną, dzięki wykupionym przez zakład pracy biletom będzie miał okazję uczestniczyć w imprezach związanych z tymi gatunkami sztuki. Niekiedy przedsiębiorstwa wykupują całe pakiety na cykl przedstawień teatralnych bądź też seansów filmowych różnych gatunkowo. Bywa też tak, że wiele firm organizuje swoim pracownikom wycieczki do muzeów, miejsc pamięci narodowej oraz na wystawy sztuki dawnej, jak również współczesnej. Takie wyjazdy są bardzo dobrym sposobem na zdobycie wiedzy i zwiedzanie miejsc związanych z historią danego regionu i życiem jego mieszkańców.

Przedsiębiorstwa mają w zwyczaju w ramach benefitów organizować dla pracowników imprezy integracyjne. Mają one formę biesiad, zabaw tanecznych oraz sportowych, jak i rywalizacji np. poszczególnych działów danej firmy. Czasami takie spotkania odbywają się  poza granicami kraju i obfitują w wiele atrakcji i rozrywek. Stanowi to nie lada gratkę dla pracowników, bo jest odskocznią od codzienności i formą odpoczynku, a także regeneracji. Można bardziej skonsolidować się ze współpracownikami, co ma zaowocować lepszym zgraniem zespołu, łatwiejszą komunikacją i wzajemnym zrozumieniem. Dobra zabawa i relaks pozwoli też doładować psychiczne ,,akumulatory" przed powrotem do codzienności.          

W ramach systemu benefitów pracodawcy oferują pracownikom samochody służbowe wysokiej klasy oraz mieszkania w ekskluzywnych dzielnicach ze wszelkimi wygodami. Komfort sprzyja dobremu samopoczuciu. Poza tym doceniona w ten sposób osoba z chęcią potrafi się poświęcić, jeśli trzeba pozostać po godzinach lub wykonać dodatkowy projekt. Niekiedy istnieje możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie, co wiele osób sobie chwali. To jest dodatkowym bodźcem do przyjęcia propozycji pracy dla danej firmy.

Bardzo atrakcyjne oferty dla nowoczesnych przedsiębiorstw posiada platforma benefitowa medicoverbenefits.pl. Medicover Benefits to firma, która specjalizuje się w opracowywaniu systemów benefitowych dla firm. Przedsiębiorstwa, które z nich korzystają, w wymierny sposób wpływają na podniesienie swojego prestiżu oraz wydajności pracowników.

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

Przyczyny drętwienia palców

22.02.2018
Przyczyny drętwienia palców

Drętwienie palców określane jako parestezja, to nieprzyjemne uczucie. Czasami dzieje się tak na skutek przyjmowania dość niewygodnej pozycji. Jednak jeśli często się powtarza, to może świadczyć o różnych zaburzeniach funkcjonowania organizmu. Drętwienie najczęściej objawia się mrowieniem. Może też występować uczucie gorąca lub zimna, a także pieczenie, czy też ukłucie.   

Drętwienie palców w postaci mrowienia, często występuje gdy nerwy są uciskane. Dzieje się tak, jeśli przez dłuższy czas pozostajemy w jednej pozycji lub wykonujemy jakąś czynność. Najczęściej objaw ten zanika, kiedy rozruszamy palce i wykonamy nimi kilka prostych ćwiczeń. W przypadku jednak, gdy to nic nie daje, a drętwienie pojawia się zbyt często, wtedy przyczyną może być choroba.  

Kiedy drętwienie palców jest tak silne, że budzimy się w nocy i nie możemy zasnąć, to prawdopodobnie znaczy, że cierpimy na zespół cieśni nadgarstka. Należy jak najszybciej udać się do lekarza, gdyż może dojść do trwałego uszkodzenia nerwu. Schorzenie to nieleczone prowadzi do nieprawidłowego funkcjonowania dłoni.  

Parestezja może też wystąpić na skutek uszkodzenia nerwów. Powodem tego bywa nie tylko ucisk, ale także zapalenie nerwu lub zaburzenie ukrwienia skutkujące brakiem dostępu krwi do tkanek. Mówimy wtedy o neuropatii obwodowej. Powstaje ona w wyniku urazów kończyny, a także chorób zwyrodnieniowych dotyczących stawów oraz kręgosłupa. Przyczyną drętwienia palców mogą być też stany zapalne. Tak jest w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. 

Zaburzenie ukrwienia kończyny, którego skutkiem jest drętwienie palców, może także wynikać z chorób umiejscowionych w naczyniach krwionośnych. Tak jest np. w przypadku miażdżycy i występowania żylaków. Niedokrwienie powoduje, że pacjent czuje chłód w palcach. Drętwienie pojawia się też, gdy dochodzi do uszkodzenia tzw. osłonek mielinowych nerwów. Tak jest w przypadku stwardnienia rozsianego oraz Zespołu Guillaina-Barrégo.  

Podwyższony poziom glukozy we krwi może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych, a także włókien nerwowych. To skutkuje pieczeniem i mrowieniem palców u ludzi z tzw. neuropatią cukrzycową.   

Do uszkodzenia obwodowego układu nerwowego dochodzi też u osób nadużywających napojów alkoholowych. Dzieje się tak na skutek niszczenia włókien nerwowych, a także przez wypłukiwanie witamin z organizmu.

 

Jarosław Cieśla

Dodaj komentarz


Komentarzy: 2

sdgsdg

29.03.2018

dsadfsdg

mal

29.03.2018

elo

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się