lekarz Jarosław Lenartowiczlekarz Jarosław Lenartowicz - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9zdjęcie #10zdjęcie #11zdjęcie #12

lekarz Jarosław Lenartowicz

Terapeuta, Seksuolog, Psychiatra

Lekarz specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, biegły sądowy z zakresu psychiatrii. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W naszym Zespole konsultuje pacjentów psychiatrycznie i seksuologicznie, kwalifikuje do terapii, decyduje o leczeniu farmakologicznym, orzeka o czasowej niezdolności do pracy (ZUS-ZLA-L4), jak również udziela porad terapeutycznych i kontrolnych z zakresu psychiatrii przed, w trakcie i po zakończeniu terapii.

Ma doświadczenie w opiniowaniu jako Biegły Sadowy z zakresu psychiatrii przy Sadzie Okręgowym, jako specjalista-konsultant ZUS ds orzekania o czasowej/trwałej niezdolności do pracy, nabycia/utraty uprawnień do świadczeń rentowych, kontrolował prawidłowość wystawiania druków L-4 przez innych lekarzy-psychiatrów, jako współorzekający w sprawach wydawania/przedłużenia zezwoleń na posiadanie broni.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinikach Psychiatrycznych Uniwersytetów Medycznych w Poznaniu i Warszawie, w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, w Wojewódzkich Szpitalach dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Poradniach Zdrowia Psychicznego, Poradni Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich, Poradniach Terapii Uzależnień Współuzależnienia, Oddziałach Sądowych o Wzmocnionym Zabezpieczeniu, Dziennych i Całodobowych początkowo pod merytorycznym nadzorem znanych Profesorów Psychiatrii, Seksuologii i doświadczonych specjalistów w tych dziedzinach, a później już sam, jako specjalista.
Ma również doświadczenia w pracy w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych, Domach Pomocy Społecznej, z Pacjentami w warunkach pozbawienia wolności – Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych.

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami z zaburzeniami nastroju, psychozami, nerwicami, Pacjentami uzależnionymi od alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Mimo zdobycia tytułu specjalisty w dziedzinie psychiatrii po zdaniu egzaminów Państwowych przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, nadal nieustannie się szkoli, podnosi swoje kwalifikacje oraz zdobywa nowe umiejętności, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach, warsztatach, konferencjach i zjazdach naukowych organizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Alzheimerowskie oraz Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, których jest członkiem.

Zawodowo interesuje się leczeniem zaburzeń nastroju, zaburzeń psychotycznych, seksualnych, lekowych, otępiennych, zaburzeń lękowych i snu; szeroko pojętym opiniowaniem psychiatrycznym - zarówno na potrzeby Organów Wymiaru Sprawiedliwości jak i orzecznictwem rentowym oraz psychofarmakologią.

Organizacje:

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne;

Polskie Towarzystwo Seksuologiczne;

Polskie Towarzystwo Alzheimerowskie;

Polskie Towarzystwo Neuropsychiatryczne

Po raz pierwszy odkąd choruję (trwa to bardzo długo) trafiłem do dobrego lekarza, fachowca. Zdecydowałem się na wizytę po wielu namowach mojej żony, która towarzyszy mi wiernie przez cały czas choroby. Przyszedłem do Doktora (przyjmuje na Mokotowskiej IPS) bez oczekiwania, że cokolwiek zmieni się w moim życiu. Podejmowałem już wiele prób leczenia, trafiłem w końcu do dobrego specjalisty, do mądrego, wyważonego człowieka. Spotkałem się z taktowną życzliwością, powściągliwością i z wielkim szacunkiem do pacjenta. Na pierwszej wizycie, po prawie godzinnym wywiadzie Dr Lenartowicz przypisał mi leki, wyjaśnił na czym będzie polegać ich działanie oraz, że potrzeba czasu by uzyskać poprawę. Jestem już po 4 wizytach u Doktora i czuję się znacznie lepiej. Mam świadomość, że leczenie będzie trwało długo, ale już teraz moje przypadłości i stany „wyciszyły się”, funkcjonuję dobrze, przesypiam nocy a to powoduje, że chce mi się żyć! Dziękuję Doktorze!

Doktor już 2 lata towarzyszy mi w drodze do odzyskania równowagi psychicznej. Wykazuje się ogromną cierpliwością i zaangażowaiem. Dzięki czemu odnalazłam drogę powrotu do siebie i motywację do pracy nad sobą. On nie tylko bezbłędnie postawił diagnozę i dobrze mnie leczy, lecz zapewnia mi cudowne poczucie, że mnie rozumie i że nie jestem sama z moimi problemami.Jest bardzo wrażliwym człowiekiem i jesli ktoś ma watpliwosci do jakiego psychiatry pójść po raz pierwszy,to polecam Pana Lenartowicza.

Przyjemny w kontakcie, rzeczowy, konkretny. Nie naciąga na drogie leki (w odróżnieniu od wielu innych). Dzięki niemu wyszłam z depresji po wielu nieudanych terapiach stosowanych przez innych lekarzy. Poświęca pacjentowi nawet więcej niż godzinę. Jest na bieżąco w psychiatrii, niestety, często wyjeżdża na kursy. Dziękuję, Panie Doktorze. Monika S.