dr n. med. Marek Derkaczdr n. med. Marek Derkacz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Marek Derkacz

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

Terminy wizyt na grudzień wyznaczane będą w dniu 1 listopada, na styczeń w dniu 1 grudnia. Rejestracja odbywa się wyłącznie za pośrednictwem kalendarza w serwisie www.rankinglekarzy.pl
W październiku i listopadzie wszystkie terminy wizyt są już zajęte.

WAŻNE - BARDZO PROSZĘ O PRZECZYTANIE TEKSTU DO LINII GRANICZNEJ.
Z uwagi na pandemię, na umówione w gabinecie wizyty bardzo proszę przychodzić w maseczce oraz zdezynfekować ręce płynem, który znajduje się w poczekalni. W poczekalni mogą przebywać maksymalnie dwie osoby, a więc bardzo proszę o punktualność. Jeśli od wejścia poprzedniej osoby minie 25 minut, proszę pukać do drzwi gabinetu, pozwoli to uniknąć opóźnień. Nie wystawiam zwolnień lekarskich. Jeśli nie wyświetla się Państwu kalendarz, to znaczy, że wszystkie terminy są już zajęte. Terminy na grudzień zostaną dodane w dniu 1 listopada, a na styczeń 2021 r - w dniu 1 grudnia 2020 r. Bardzo proszę pilnować terminów, bo kalendarz wypełnia się zwykle w ciągu 1 dnia od dodania nowych terminów, a ja m.in. ze względów pandemicznych skróciłem czas pracy gabinetu i mimo dobrej woli nie mam możliwości dopisywania dodatkowych osób. W gabinecie nie ma terminalu płatniczego, w związku z czym nie ma możliwości opłaty za wizytę kartą, a więc płatność odbywa się gotówką. Bardzo proszę wziąć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, maseczkę ochronną oraz posiadaną dokumentację medyczna i wyniki aktualnych badań. Jeśli została zarejestrowana w kalendarzu pierwsza wizyta, to bardzo proszę o wysłanie maila na adres: marekderkacz@interia.pl i wpisanie w tytule "Pierwsza wizyta _termin wizyty" Otrzymacie Państwo ankietę, którą należy wypełnić i odesłać przynajmniej 48 h przed zaplanowaną wizytą. Wizyty osób, które rezerwują kilka terminów "na wszelki wypadek" i blokują dostęp innym Pacjentom do wizyt- będą usuwane, a w przypadku powtarzania wielokrotnych rezerwacji-nastąpi całkowita blokada rejestracji dla takiej osoby. Wraz z decyzją o powrocie do gabinetu - nie prowadzę tele- i video-porad. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)

Dr n.med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych
_______________________________________________________
Doktor Marek Derkacz endokrynolog z 18 letnim doświadczeniem w zawodzie lekarza. Doktor Marek Derkacz zdobywał swoje doświadczenie między innymi pracując w Klinice Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej, a następnie w Klinice Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Nr 4 w Lublinie.

Oprócz tego posiada również doświadczenie jako pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego. Doktor Marek Derkacz poza wieloletnim doświadczeniem w praktyce lekarskiej może pochwalić się ukończeniem trzech specjalizacji: endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych, a także 2 letniego szkolenia z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej oraz licznych dodatkowych kursów, m.in. z zakresu ultrasonografii tarczycy.

Godne uwagi jest również wsparcie udzielane studentom m.in. poprzez wieloletnią opieką nad Studenckim Kołem Naukowym działającego przy Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz szkolenia lekarzy w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii.

Doktor Marek Derkacz jest autorem i współautorem ponad 200 artykułów naukowych oraz popularnonaukowych o tematyce medycznej publikowanych oraz cytowanych w kraju i za granicą. Wśród jego dorobku naukowego możemy między innymi wspomnieć o pracach, które podejmują tematykę endokrynologii oraz diabetologii i problematykę leczenia otyłości:

• Otyłość jako interdyscyplinarny problem medyczny
• Substancje, które mogą zaburzać pracę tarczycy
• Niedoczynność tarczycy w praktyce lekarza rodzinnego - od objawów do rozpoznania
• Poamiodaronowa nadczynność tarczycy - charakterystyka i opis przypadku
• Agranulocytoza jako powikłanie leczenia tyreostatycznego choroby Gravesa-Basedowa
• Hiperprolaktynemia w praktyce lekarskiej
• Ginekomastia – trudny problem diagnostyczny
• Pierwotna nadczynność przytarczyc w praktyce lekarza rodzinnego
• Etiopatogeneza zaburzeń płodności wśród mężczyzn chorych na cukrzycę.
• Zaburzenia potencji wśród chorych na cukrzycę - zastosowanie inhibitorów 5-fosfodiesterazy
• Zaburzenia lipidowe w cukrzycy.
• Problem hipoglikemii w cukrzycy.
• Guzy neuroendokrynne przewodu pokarmowego

Gdzie pracuje endokrynolog Marek Derkacz?

Doktor Marek Derkacz przyjmuje pacjentów w Lublinie na ul Kolorowej 5/5A w „Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marek Derkacz”. Wizyty można umawiać za pośrednictwem profilu na portalu RankingLekarzy.pl

Doktor Marek Derkacz jest również dziennikarzem medycznym współpracującym z kilkoma czasopismami medycznymi w których zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z posiadanymi przez niego specjalizacjami. Medyczna działalność dziennikarska ma na celu głównie edukację lekarzy w dziedzinie endokrynologii, diabetologii oraz poszerzanie wiedzy pacjentów z m.in. zakresu chorób tarczycy, otyłości, zaburzeń płodności oraz cukrzycy, o czym można więcej przeczytać na prowadzonym przez niego blogu dostępnym pod adresem: https://www.medexpress.pl/author/dr-n-med-marek-derkacz.

Cennik wizyt

Cena pierwszej konsultacji to koszt w wysokości 400 zł. Wynika to z dłuższego czasu, jaki lekarz musi poświęcić pacjentowi aby zapoznać się z jego dolegliwościami i odpowiedzieć na wszystkie niezbędne pytania. Cena wizyty kontrolnej to 250zł (druga i kolejna wizyta). Jeśli podczas konsultacji lekarskiej ma zostać wykonane USG tarczycy cena wzrasta o 50zł w stosunku do ceny standardowej czyli 450zł (dla pierwszej wizyty) lub do 300 zł (jeśli jest to kolejna wizyta danego pacjenta). Lekarz nie wystawia zwolnień lekarskich.

Byłam jednym z ostatnich w tym dniu pacjentów. Pan Doktor przyjmował od samego rana, obawiałam się więc bardziej Jego niż własnego zmęczenia. W międzyczasie obserwowałam osoby wychodzące z gabinetu, poruszone poświęconym im czasem, wnikliwością i serdecznością lekarza. W drzwiach powitał mnie ktoś bardzo przyjazny i ciepły, kto zdawał się czekać tam na mnie od zawsze, a ja, po latach błądzenia po gabinetach różnych lekarzy, poznałam Go od razu i poczułam się jak Córka Marnotrawna, która dotarła wreszcie do kresu swej wędrówki. Niemal zdziwiło mnie zapytanie o to, z czym przychodzę ...

W drzwiach powitał mnie ktoś bardzo przyjazny i ciepły, kto zdawał się czekać tam na mnie od zawsze, a ja, po latach błądzenia po gabinetach różnych lekarzy, poznałam Go od razu i poczułam się jak Córka Marnotrawna, która dotarła wreszcie do kresu swej wędrówki. Niemal zdziwiło mnie zapytanie o to, z czym przychodzę - skądś wzięło się to nieodparte poczucie, że Człowiek ów wie o mnie wszystko…
Tak serio, to trochę musiałam jednak sama opowiedzieć, lecz Pan Doktor w lot chwytał każdą informację, przejrzał wszystkie wyniki badań, jakie ze sobą przyniosłam, dopytywał i sprawnie budował diagnozę. Ma ogromną wiedzę i otwarty jest na wszystko, co niesie nauka. Jego porada endokrynologiczna pomogła mi również uporać się z problemem z innego obszaru medycznego, w którym tryby ściśle się zazębiały. Takie to dziś rzadkie, by lekarz chciał spojrzeć na pacjenta holistycznie, nie odcinając się od innych jego problemów. Dziękuję, Panie Doktorze, że Pan jest i że jest taki właśnie, a nie inny. Że można bez obaw mówić, pytać i nie czuć się intruzem, lecz wyjątkowym gościem w Pana gabinecie.

Moja pierwsza wizyta u Pana doktora była bardzo długa ,przez co ucierpieli inni oczekujący na wizytę pacjenci,ale ktoś ,kto jest pacjentem Pana doktora wie, że taka była potrzeba.Ja nie mam słów żeby wyrazić swoją opinię,bo na wszystkie moje pytania dostałam odpowiedzi bardzo wyczerpujące i zrozumiałe {mój problem dotyczy nadczynności i guzków tarczycy] Pan doktor stwierdził,że moja tarczyca jest do usunięcia i ja nie mam wątpliwości co do takiej diagnozy,bo Pan doktor cierpliwie wyjaśniał i rozwiał wszystkie moje wątpliwości.Dodam jeszcze ,że cztery lata temu byłam też u Pana doktora z mężem {który ma nadczynność tarczycy od wielu lat na stałe bierze leki},ponieważ nastąpiły zaburzenia hormonów tarczycy i obyło się na jednej wizycie ,gdzie Pan doktor tak ustawił przyjmowanie leku i kontrolowanie hormonów,że z dawki 100mikrogramów zszedł do 12,5 mikrogramów i jest dobrze do tej pory.Ja chylę czoła bardzo przed Panem doktorem również za to ,że jako pielęgniarkę potraktował mnie wyjątkowo i z szacunkiem .Oceniając Pana doktora dałabym za wszystkie elementy po 6 gwiazdek.

Najlepszy lekarz u jakiego byłam. Wyczerpująco odpowiada na każde pytanie, nie traktuje wątpliwości jako podważanie autorytetu i kompetencji, stwarza miłą atmosferę przy której nawet największy introwertyk poczuje się komfortowo i pewnie. Doktor zachwyca szeroką wiedzą medyczną nie tylko w swoich dziedzinach, nie zalecza objawów tylko podchodzi do problemu holistycznie. Co więcej, jest bardzo pomocny, potrafi uspokoić pacjenta, a nawet nie ma nic przeciwko aby dalsze leczenie było wykonywane pod nadzorem innego lekarza. Widać, że jest to lekarz z powołania i nie kieruje się tylko chęcią zarobku. Podchodzi do pacjenta po ludzku, stara się zrozumieć jego obawy. Nie ogranicza czasowo wizyty. Jesteśmy bardzo wdzięczni z mężem za przyjęcie nas poza rejestracją o tak póznej porze. Mimo, że kilkugodzinne czekanie nie stanowiło dla nas problemu, gdyż bardzo zależało nam na przyjęciu tego dnia, pan doktor w ramach rekompensaty udzielil nam zniżki za wizytę oraz potraktował badanie usg gratisowo. Doktor Derkacz charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą jakiej nigdy wcześniej nie spotkałam u innych lekarzy. Życzyłabym sobie więcej takich pasjonatów nauki, ale też dobrych ludzi w naszym kraju. Tacy lekarze to skarb. Pozdrawiam gorąco.

Lekarz prosto z filmu po prostu :) Pierwszy, który zrobił na mnie takie dobre w wrażenie ! Pełna kultura, uśmiech, uprzejmość- każdego pacjenta odprowadza do drzwi i wita w nich nowego :) Pan Derkacz poświęcił mi dużo czasu (chyba około 40 minut !) .Miałam mnóstwo pytań, wątpliwości, dużo do powiedzenia - na każde dostałam odpowiedź ustną a nawet pokazową w materiałach Pana doktora. Przytulna atmosfera, nie bałam się zadawać pytań; nie bałam się że Pan doktor odbierze moje "stwierdzenia i pomysły" jako podważanie jego kompetencji - była to raczej rozmowa jak z równym kompanem :) . Wszystko co przyniosłam do wglądu zostało przez doktora skserowane i wnikliwie przejrzane. Bardzo cenię sobie takie zainteresowanie. Po zleceniu odpowiednich badań dostałam dodatkowo kartkę ze wskazówkami do nich, żeby po wyjściu z gabinetu mieć możliwość poukładania sobie w głowie co i kiedy powinnam zrobić.Była to moja pierwsza wizyta u doktora, ale na pewno nie ostatnia - jeśli będę potrzebować konsultacji . Wierzę, że następna będzie równie profesjonalna :) Tacy specjaliści potrafią dać nadzieję na zmianę obrazu polskiego lekarza - jako przemądrzałego buca, który chce tylko napchać swój portfel. Dlatego poprzez tą opinię chciałam podziękować Panu za danie tej nadziei :). Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
Katarzyna Śrut

Byłam wczoraj na wizycie u Pana Doktora Marka Derkacza- była to moja trzecia wizyta. Pan Doktor przywitał mnie w drzwiach, a ja czułam się jak na spotkaniu z kimś bliskim, kto mnie dobrze zna, wie co czuję i jakie mam obawy. Podczas wizyty już nic nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo wiem, że Doktor jest miły, serdeczny, cierpliwy w objaśnianiu, bardzo wnikliwy i pomimo swej przeogromnej wiedzy traktuje mnie z szacunkiem. Zgłosiłam się do Doktora z problemem, z którym w Zamościu żaden lekarz nie potrafił mi pomóc; Pan Doktor potrafił, ...

Zgłosiłam się do Doktora z problemem, z którym w Zamościu żaden lekarz nie potrafił mi pomóc; Pan Doktor potrafił, bezbłędnie mnie zdiagnozował, zaordynował leczenie i po czterech miesiącach kuracji czuję się rewelacyjnie, jestem pełna energii, uśmiechnięta, wiem że żyję.
Mam ogromny szacunek dla Pana Doktora za jego rozległą wiedzę, empatię, zaangażowanie i nieograniczony czas poświęcony pacjentowi.
Pana Doktora polecam każdemu, kto znajduje się na ,,zdrowotnym zakręcie".

Witam. Korzystam z cennych porad Pana dr. M. Derkacza od listopada 2016r bardzo miło i serdecznie z sercem na dłoni. Zostało dokładnie przeprowadzone badanie USG. Następnie wynik USG jak i historia mojej choroby zostały dokładnie przestudiowane jak również wyjaśnione . Wszystko mi wytłumaczono co do kroków dalszego leczenia i wypisane zostały zalecenia co do diety i zażywania leków. Naprawdę z czystym sercem polecam Pana dr. to lekarz z powołania. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poświęcony czas. Idąc na wizytę prywatną do jakiegokolwiek specjalisty życzyłabym sobie aby tak wyglądała. Pan doktor ...

Witam. Korzystam z cennych porad Pana dr. M. Derkacza od listopada 2016r
bardzo miło i serdecznie z sercem na dłoni. Zostało dokładnie przeprowadzone badanie USG. Następnie wynik USG jak i historia mojej choroby zostały dokładnie przestudiowane jak również wyjaśnione . Wszystko mi wytłumaczono co do kroków dalszego leczenia i wypisane zostały zalecenia co do diety i zażywania leków. Naprawdę z czystym sercem polecam Pana dr. to lekarz z powołania. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za poświęcony czas. Idąc na wizytę prywatną do jakiegokolwiek specjalisty życzyłabym sobie aby tak wyglądała. Pan doktor wita pacjentów w drzwiach gabinetu co jest bardzo miłe, tłumaczy wszystko bardzo dokładnie i w sposób zrozumiały, wnikliwie analizuje wszystkie badania. Nie skupia się jedynie na problemie endokrynologicznym tylko podchodzi kompleksowo do zdrowia pacjenta. Doktor jest bardzo profesjonalny, ma ogromną i aktualną wiedzę a do tego jest bardzo uprzejmy. Polecam serdecznie. Barbara

Na Pana dr. Derkacza trafiłam niedawno. Co mnie zaskoczyło, rzecz niespotykana czas wizyty 30 min (Pan dr nie liczy czasu i nie spieszy się) , a nie 5 min (jak na NFZ i w niektórych gabinetach prywatnych). Pierwszy lekarz, który wziął pod uwagę moje złe samopoczucie i choroby współistniejące, a nie tylko wyniki badań. Dr Derkacz dokładnie ze mną porozmawiał, wysłuchał historii i moich objawów i dolegliwości. Potem dokładnie mnie zbadał i zrobił usg tarczycy (co jest rzadkością w innych gabinetach prywatnych). Szybko i trafnie mnie zdiagnozował, zastosował dobre leczenie i efekt tego jest taki że po tygodniu czuję poprawę . Tarczyca już nie szaleje, dzięki lekom które od Pana dr dostałam. Ale co najważniejsze to ludzkie podejście do człowieka, brak pośpiechu, zero stresu i dokładne badanie. Tego w dzisiejszej medycynie brakuje. Uważam pana doktora Derkacza za bardzo dobrego specjalistę. Ma dużą wiedzę którą świetnie wykorzystuje w praktyce. Jestem bardzo zadowolona że mogę leczyć się u takiego fachowca. Bardzo dziękuje i życzę Błogosławieństwa Bożego i dalszych sukcesów. Z pewnością będę Pana polecać.

Wraz z wejściem do gabinetu Pana Doktora, człowiek doznaje swoistego odrealnienia, odnieść może bowiem wrażenie, iż przeniósł się w czasie do gabinetu oświeceniowego uczonego. W środku spotyka bowiem Lekarza humanistę, o nadzwyczajnym usposobieniu, potrafiącego spojrzeć na organizm wielopłaszczyznowo, umiejącego zadbać o człowieka nie tylko jako pacjenta, lecz także o jego emocje i wrażliwość. Lekarza nie jednej, lecz wielu specjalności, o licznych medycznych zainteresowaniach. Pacjent wychodzi onieśmielony ogromem otrzymanego wsparcia, wiedzy, okazanego szacunku i zaskoczony niespotykanym obecnie podejściem do człowieka. Po wizycie zaś odzyskuję nadzieję i zaczyna rozumieć, że nie przeniósł się w czasie tylko miał szczęście spotkać Lekarza, którego warto obdarzyć zaufaniem. Niezaprzeczalnie Pan Doktor jest wyjątkowy w swojej profesji.

Opinię pisze na świeżo. Jestem kilkanaście godzin po wizycie. I ciągle jestem pod wrażeniem. Nie wiem kiedy minęła ta godzina (!) w gabinecie. Jeszcze nigdy tyle nie trwała moja wizyta u specjalisty. I ani przez chwilę nie poczułam zniechęcenia czy znudzenia moim przypadkiem. Nie było sugestii że problem leży w głowie (co niestety zdarzało mi się słyszeć u innych ....logów) Lekarz ma przeogromną wiedzę i aż kipi chęcią przekazania jej pacjentowi. Analizuje wyniki badań, tłumaczy, podaje zrodła i wskazuje miejsca gdzie mogę doczytać. Powołuje się do najnowszych osiągnięć i odkryć medycyny. I nie tylko medycyny klasycznej ale szerzej rozumianej (dieta, suplementy i leczenie eksperymentalne). Mam wrażenie, że trafiłam do prawdziwego pasjonata swojej pracy z wielkim sercem dla pacjentów. Z takim podejściem lekarza łatwiej mi stanąć do walki z chorobą. Dziękuję

Jestem bardzo szczęśliwa, że WRESZCIE trafiłam na endokrynologa, który zaopiekował się mną kompleksowo. W gabinecie czuję się komfortowo, dr Derkacz jest osobą o wyjątkowej kulturze i uprzejmości, które doskonale łączy z najwyższym profesjonalizmem. Lekarz jest rzeczowy, konktetny, skrupulatny i dociekliwy. Nie stosuje jedynie szablonowych rozwiązań, szuka, kombinuje i nie poddaje się w czasie diagnostyki. Zaordynowane leczenie poza lekami opiera się na dietoterapii a także uwzględnia suplementy, a nawet zioła. Efekty i opinia wśród pacjentów mówią same za siebie. Największym i w sumie jedynym minusem jest zapracowanie Pana doktora, który pracuje ponad siły próbując pomóc wszystkim pacjentom, którzy zgłaszają się do niego. Kontakt odbywa się poprzez maila i internetowy kalendarz zapisów, co czasem utrudnia kontakt zamiast go ułatwiać, aczkolwiek rozumiem, że tylko dzięki takiemu postępowaniu lekarz może w 100% poświęcić czas w gabinecie pacjentowi i nie jest co chwila rozpraszany telefonem czy smsem. POLECAM Z CAŁEGO SERCA!