dr n. med. Marek Derkaczdr n. med. Marek Derkacz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Marek Derkacz

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

UWAGA: Ważne informacje- dotyczy REJESTRACJI W GABINECIE. Szanowni Państwo, Terminy wizyt w gabinecie na miesiąc czerwiec 2024 zostaną wyznaczone w dniu 30.04.2024. Nie dysponuję już wolnymi terminami wizyt na kwiecień i maj. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę, by rezerwacji dokonywać w dniu, kiedy udostępniane są terminy, czyli w ostatnim dniu miesiąca. Bardzo proszę pilnować kalendarza, a jeśli kalendarz się nie wyświetla, oznacza to, że wszystkie terminy zostały już zarezerwowane. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych musi odwołać lub przenieść wizytę, wówczas pojawia się nowy wolny termin w kalendarzu, na który można się wypisać.

Video-porady są ZAWIESZONE, WIZYTY WYLACZNIE W GABINECIE
Pozdrawiam serdecznie. /Marek Derkacz

PS. Wolne miejsce w kalendarzu może pojawić się jeśli ktoś zrezygnuje z wizyty.m. Czas wizyty stacjonarnej wynosi ok. 45 minut.

SZANOWNI PAŃSTWO,
Uprzejmie prosimy o nie rejestrowanie kilku wizyt w miesiącu "na konto" jednej osoby. Przy rejestracji obowiązuje zasada: 1 wizyta = 1 Pacjent. Dlatego osoba odpowiedzialna za prowadzenie kalendarza wizyt zobowiązana jest do usuwania wszystkich dodatkowych wizyt zarejestrowanych na jedną osobę, pozostawiając jedynie ostatnią zarejestrowaną rezerwację.

W przypadku osób, które nie odwołają zarezerwowanej
wcześniej wizyty - zastosowanie znajdą zapisy
regulaminu.
Na osoby, które co najmniej trzy razy z rzędu odwołają wizytę, tuż przed jej planowanym terminem (do 12 h), tym samym blokując dostęp do wizyt innym Pacjentom, systemowo będzie nakładana blokada, uniemożliwiająca dalszą rejestrację na wizyty.
W przypadku osób podających w trakcie rejestracji niepełne dane (np. podających jedynie inicjały) zastrzega się możliwość anulowania wizyty.

Jeżeli wszystkie terminy wizyt są zarezerwowane,
wówczas kalendarz rejestracyjny nie wyświetla się. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych rezygnuje z wizyty, wówczas pojawia się wolne miejsce w kalendarzu i można w takiej sytuacji dokonać rezerwacji.

W chwili obecnej w gabinecie odbywają się wizyty stacjonarne. Gabinet obecnie nie świadczy tele-porad, czy video-porad, a wystawienie recept np. celem kontynuacji terapii jest nierozłączne z faktem odbycia stacjonarnej wizyty i wystawienia paragonu z kasy fiskalnej.

Wystawienie recept na leki celem kontynuacji terapii w przypadku Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej - Marek Derkacz, w przeciwieństwie do wizyty u specjalisty medycyny rodzinnej, będącego tzw. lekarzem systemu, czy wizyty u specjalisty zatrudnionego w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w poradniach specjalistycznych, niesie ze sobą obowiązek fiskalizacji wizyty, a więc pobrania ustalonej i podanej w cenniku kwoty, jej fiskalizację, czyli wygenerowanie i wydanie Pacjentowi paragonu z kasy fiskalnej.

W GABINECIE NIE SĄ PRZYJMOWANE OSOBY ZATRUDNIONE W FIRMACH FARMACEUTYCZNYCH, KTÓRE
PRZYCHODZĄ W CHARAKTERZE PRZEDSTAWICIELI MEDYCZNYCH W CELU REKLAMOWANIA I PROMOCJI LEKÓW I INNYCH PRODUKTÓW MEDYCZNYCH.

OSOBY Z BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ MOGĄ
ZOSTAĆ PRZYJĘTE NA ZASADACH OGÓLNYCH, TAK JAK INNI PACJENCI, PO UPRZEDNIEJ REJESTRACJI - WYŁĄCZNIE CELEM UZYSKANIA PORADY I LECZENIA
CHORÓB NA KTÓRE CHORUJĄ.

O LEKARZU:
Dr. n. med. Marek Derkacz
Specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Wieloletni pracownik Kliniki Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego.
Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując m.in. w Klinice Chorób Wewnętrznych SPSK Nr 1 w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynala Stefana Wyszyńskiego oraz pełniąc dyżury w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym SP ZOZ w Lublinie.

Przez kilka lat był opiekunem dydaktycznym studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice Endokrynologii. Ukończył również 2 letnie szkolenie z medycyny przeciwstarzeniowej. Jest autorem oraz współautorem ponad 200 artykułów i doniesień zjazdowych o tematyce medycznej prezentowanych w kraju i za granicą oraz cytowanych przez renomowane czasopisma branżowe w USA, Chinach, państwach UE.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób z zakresu endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Hobby - dziennikarstwo medyczne - publikuje w branżowych czasopismach oraz prowadzi blog - https://www.medexpress.pl/author/dr-n-med-marek-derkacz

Byłam dwukrotnie na wizycie u Pana Doktora M. Derkacza i jestem bardzo zadowolona. Bardzo uprzejmy i kompetentny lekarz, który leczy holistycznie, wnikliwie analizuje i szuka przyczyny, wskazuje również na naturalne metody leczenia (mam na myśli wskazówki odnośnie diety i suplementacji) a nie tylko farmakologiczne. Lekarz z powołania, jakich mało w dzisiejszym świecie.

Do Pana Doktora trafiłam z córką w ubiegłym roku. Z czystym sercem mogę potwierdzić, ze wszystkie te piękne wpisy pacjentów pełne zachwytów i uznania dla ciężkiej pracy doktora są prawdziwe. Jako lekarz, profesjonalista z ogromną wiedzą i licznymi zainteresowaniami. Lekarz nieprzeciętny i nietuzinkowy,, ujmująco skromny.Jako jeden z niewielu w dzisiejszych czasach dbający o pacjentów, otwarty na drugiego człowieka i i na jego potrzeby, chcący naprawdę pomóc. Nie podający się, zawsze w zanadrzu ma kilka pomysłów na leczenie. W całości oddany pacjentom z pełnym poświęceniem nawet swojego prywatnego czasu ( bo takiego chyba Pan Doktor dla siebie nie ma)Jako człowiek szczery, życzliwy i uśmiechnięty o wielkim , dobrym sercu i pięknym bogatym wnętrzu.Człowiek gołębiego serca. To się udał cud Panu Bogu. Lekarz godny polecenia.

Dołączam się do zachwytów nad osobą Pana Doktora. Wczorajsza wizyta przeszła moje wygórowane oczekiwania. Lekarz z powołania! Sposób podejścia do pacjenta, wnikliwość, zaangażowanie, nie wspomnę już o poświęconym czasie . Każdy pacjent jest traktowany z tą samą atencją i uwagą bez względu godzinę przyjęcia.

Dołączam się do zachwytów nad osobą Pana Doktora.

Dziś miałam pierwszą wizytę u Pana doktora. Nadal nie mogę uwierzyć, że tacy lekarze jeszcze istnieją. Pan doktor interesuje się pacjentem od a do z, słucha, poświęca dużo czasu, zna nowoczesne metody leczenia, posiada ogromną wiedzę w wielu dziedzinach. Polecam każdemu wizytę u doktora. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Dziękuje doktorze raz jeszcze !!

Kilka dni po wizycie, a raczej spotkaniu wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że tacy Doktorzy jeszcze istnieją. Nigdy nie spotkałam bardziej opiekuńczego, zaangażowanego, a jednocześnie tak bardzo profesjonalnego Doktora jak Dr Marek. Spotkanie warte każdej wyczekanej godziny. Cudowne podejście do pacjenta, a co najważniejsze... Zrozumienie Życzę nam wszystkim więcej takich specjalistów... Tak właśnie wygląda POWOŁANIE! Dziękuję Doktorze😊

Najlepszy lekarz i wspaniały człowiek. Odnosi się wrażenie, że zdrowie pacjentów jest dla Pana Marka ważniejsze niż jego własne. Zaangażowany, wnikliwy, empatyczny, podnoszący na duchu i poświęcający tyle czasu ile wymaga zglaszany problem....wszystkie cechy, jakich niestety obecnie brakuje większości lekarzy. Dziękuję w imieniu swoim i Mamy. Życzymy zdrowia i niech Pan również o siebie dba, Panie Doktorze.

Niezwykły lekarz i człowiek. Cenne uwagi, dokładne badanie, również usg. Dziękuję w imieniu swoim i córki.

Byłam dwukrotnie na wizycie u Pana Doktora M. Derkacza i jestem bardzo zadowolona. Uprzejmy i kompetentny lekarz. Potrafi uważnie wysłuchać i w prosty sposób wszystko wytłumaczyć oraz udzielić cennych porad. Pełen profesjonalizm, doświadczenie oraz znakomite podejście do pacjenta. Naprawdę szczerze polecam wszystkim Pana Doktora.

Na wizytę do Pana doktora naprawdę warto czekać. Lekarz godny zaufania - ze spokojem odpowiada na wszystkie pytania, proponuje różne możliwości leczenia. Jego podejście do pacjenta jest na najwyższym poziomie. Szczerze polecam

Polecam serdecznie Pana Derkacza, byłam u różnych endokrynologów w województwie lubelskim i mogę śmiało powiedzieć, że nie umywają się do Doktora Derkacza. Wizyty u innych lekarzy tej specjalizacji to wyrzucenie pieniędzy w błoto i zmarnowanie czasu. Pan Derkacz lecz holistycznie, jest bardzo empatyczny oraz ma rozległą wiedze na różne medyczne zagadnienia. Cieszę się, że w końcu trafiłam na takiego specjalistę jak Doktor Derkacz.