dr n. med. Marek Derkaczdr n. med. Marek Derkacz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Marek Derkacz

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

UWAGA: Ważne informacje- dotyczy REJESTRACJI W GABINECIE. Szanowni Państwo, Terminy wizyt w gabinecie na miesiąc czerwiec 2024 zostaną wyznaczone w dniu 30.04.2024. Nie dysponuję już wolnymi terminami wizyt na kwiecień i maj. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę, by rezerwacji dokonywać w dniu, kiedy udostępniane są terminy, czyli w ostatnim dniu miesiąca. Bardzo proszę pilnować kalendarza, a jeśli kalendarz się nie wyświetla, oznacza to, że wszystkie terminy zostały już zarezerwowane. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych musi odwołać lub przenieść wizytę, wówczas pojawia się nowy wolny termin w kalendarzu, na który można się wypisać.

Video-porady są ZAWIESZONE, WIZYTY WYLACZNIE W GABINECIE
Pozdrawiam serdecznie. /Marek Derkacz

PS. Wolne miejsce w kalendarzu może pojawić się jeśli ktoś zrezygnuje z wizyty.m. Czas wizyty stacjonarnej wynosi ok. 45 minut.

SZANOWNI PAŃSTWO,
Uprzejmie prosimy o nie rejestrowanie kilku wizyt w miesiącu "na konto" jednej osoby. Przy rejestracji obowiązuje zasada: 1 wizyta = 1 Pacjent. Dlatego osoba odpowiedzialna za prowadzenie kalendarza wizyt zobowiązana jest do usuwania wszystkich dodatkowych wizyt zarejestrowanych na jedną osobę, pozostawiając jedynie ostatnią zarejestrowaną rezerwację.

W przypadku osób, które nie odwołają zarezerwowanej
wcześniej wizyty - zastosowanie znajdą zapisy
regulaminu.
Na osoby, które co najmniej trzy razy z rzędu odwołają wizytę, tuż przed jej planowanym terminem (do 12 h), tym samym blokując dostęp do wizyt innym Pacjentom, systemowo będzie nakładana blokada, uniemożliwiająca dalszą rejestrację na wizyty.
W przypadku osób podających w trakcie rejestracji niepełne dane (np. podających jedynie inicjały) zastrzega się możliwość anulowania wizyty.

Jeżeli wszystkie terminy wizyt są zarezerwowane,
wówczas kalendarz rejestracyjny nie wyświetla się. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych rezygnuje z wizyty, wówczas pojawia się wolne miejsce w kalendarzu i można w takiej sytuacji dokonać rezerwacji.

W chwili obecnej w gabinecie odbywają się wizyty stacjonarne. Gabinet obecnie nie świadczy tele-porad, czy video-porad, a wystawienie recept np. celem kontynuacji terapii jest nierozłączne z faktem odbycia stacjonarnej wizyty i wystawienia paragonu z kasy fiskalnej.

Wystawienie recept na leki celem kontynuacji terapii w przypadku Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej - Marek Derkacz, w przeciwieństwie do wizyty u specjalisty medycyny rodzinnej, będącego tzw. lekarzem systemu, czy wizyty u specjalisty zatrudnionego w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w poradniach specjalistycznych, niesie ze sobą obowiązek fiskalizacji wizyty, a więc pobrania ustalonej i podanej w cenniku kwoty, jej fiskalizację, czyli wygenerowanie i wydanie Pacjentowi paragonu z kasy fiskalnej.

W GABINECIE NIE SĄ PRZYJMOWANE OSOBY ZATRUDNIONE W FIRMACH FARMACEUTYCZNYCH, KTÓRE
PRZYCHODZĄ W CHARAKTERZE PRZEDSTAWICIELI MEDYCZNYCH W CELU REKLAMOWANIA I PROMOCJI LEKÓW I INNYCH PRODUKTÓW MEDYCZNYCH.

OSOBY Z BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ MOGĄ
ZOSTAĆ PRZYJĘTE NA ZASADACH OGÓLNYCH, TAK JAK INNI PACJENCI, PO UPRZEDNIEJ REJESTRACJI - WYŁĄCZNIE CELEM UZYSKANIA PORADY I LECZENIA
CHORÓB NA KTÓRE CHORUJĄ.

O LEKARZU:
Dr. n. med. Marek Derkacz
Specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Wieloletni pracownik Kliniki Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego.
Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując m.in. w Klinice Chorób Wewnętrznych SPSK Nr 1 w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynala Stefana Wyszyńskiego oraz pełniąc dyżury w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym SP ZOZ w Lublinie.

Przez kilka lat był opiekunem dydaktycznym studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice Endokrynologii. Ukończył również 2 letnie szkolenie z medycyny przeciwstarzeniowej. Jest autorem oraz współautorem ponad 200 artykułów i doniesień zjazdowych o tematyce medycznej prezentowanych w kraju i za granicą oraz cytowanych przez renomowane czasopisma branżowe w USA, Chinach, państwach UE.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób z zakresu endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Hobby - dziennikarstwo medyczne - publikuje w branżowych czasopismach oraz prowadzi blog - https://www.medexpress.pl/author/dr-n-med-marek-derkacz

Leciałam do Pana doktora 1500 kilometrów pod którego specjalnie wzięłam urlop z pracy . Nie żałuję ! Była to moja pierwsza wizyta , było duże opóźnienie ale był warto czekać . Każdy kto tego dnia wychodził z gabinetu ze swoimi problemami wychodził z uśmiechem na twarzy ! Brak mi słów aby opisać jakiego człowieka poznałam na swojej drodze . Nie będę pisać tego co już jest napisane , ten lekarz jest wart czekania i jest wart każdych pieniędzy to przykre że w służbie ludziom jest tak mało osób z takim podejściem .

Nigdy jeszcze nie byłem u takiego lekarza. Spokój, zrozumienie, wiedza i sposób jej przekazania światowy poziom. Prawdziwy Dr House !

Po wczorajszej wizycie, która była moją pierwszą, już nie dziwi mnie tak ogromna ilość pozytywnych opinii o Panu Doktorze. Lekarz-Ideał - nie spotkałam do tej pory takiego Specjalisty: uprzejmy, serdeczny, o niezwykle rozległej wiedzy, potrafi słuchać, merytorycznie i spokojnie odpowiadał na "milion" moich pytań. Lekarz z prawdziwym powołaniem - wielu mogłoby się od Niego uczyć. Wierzę, że zmiana dawki i wskazówki, które wczoraj dostałam zaprowadzą mnie ku lepszemu samopoczuciu :) Dziękuję :)

Dziękuję :)

Po raz pierwszy na wizycie u Pana Dr Derkacza byłam w 2016. Byłam bardzo z niej zadowolona: z podejścia, uprzejmosci oraz kompetencji Pana Doktora. Z kolejnymi wizytami niestety były już problemy. W kilku ostatnich próbach udało mi się spotkać z Dr Derkaczem tylko jeden raz. Dwukrotnie Pan Doktor nie pojawił się w gabinecie, przynajmniej na umówiona godzinę, zero kontaktu, niepotrzebne wyczekiwanie pod gabinetem. A dziś zrezygnowałam z wizyty po kilku godzinach wyczekiwania. Pacjenci przebywali w gabinecie po dwie godziny. Trzeba najwyraźniej rezerwować sobie cały dzień na wizyte, którego niestety nie miałam. Z wizyt które się odbyły byłam bardzo zadowolona, ale problemy z samym umówieniem się i oczekiwaniem są dla mnie dyskwalifikujące.

Witam Panie Doktorze, chcę umówić się do Pana na wizytę, czekałam do nocy z 31.07/01.08 od godz 24:00 i ciągle brak terminów mimo odświeżania strony a jest już godz 4:20 ... Proszę o kontakt jak inaczej mam się umówić na wizytę...Bardzo mi zależy, w Panu dokładam ostatnią nadzieję, jeśli chodzi o zdrowie

Bardzo chciałem zapisać się na wizytę do Pana Doktora dzisiaj 31.07/1.08.21 ale było to niestety niemożliwe. Pomimo komunikatu, że należy rezerwować wizyty w tym terminie na profilu Pana Doktora figurowały tylko dni miesiąca września bez możliwości rezerwacji...

Dodam jedną rzecz, bo gwiazdki ucięło. Pan doktor jest super uprzejmy i miły. Polecam zatem po stokroć :)

Lekarz godny zaufania, poświęca tyle czasu pacjentowi ile potrzeba. Odpowiada na zadawane pytania kompleksowo i proponuję różne rozwiązania. Wizyta trwa 1-1,5 h. Dla chorego to czas wystarczający na pełną diagnostykę. Jedyny minus to czas oczekiwania, opóźnienie w godzinach przyjęcia sięga kilku godzin. W moim przypadku było to 7 h. Jednak z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że warto i czekać i wydać pieniądze. Proponuję uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie wymieniać telefonami z innymi pacjentami pod gabinetem, żeby nie dyndać na chodniku ;)

Napiszę krótko, Pan dr Derkacz jest lekarzem o najwyższych kompetencjach, z fachowym, kompleksowym podejściem do pacjenta. Kultura osobista i podejście do pacjenta na najwyższym poziomie.Bardzo wnikliwie analizował stan zdrowia mojego Taty oraz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania i wątpliwości, nie tylko związane bezpośrednio z tarczycą. Mirosława

Mirosława