dr n. med. Marek Derkaczdr n. med. Marek Derkacz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Marek Derkacz

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

UWAGA: Ważne informacje- dotyczy REJESTRACJI W GABINECIE. Szanowni Państwo, Terminy wizyt w gabinecie na miesiąc czerwiec 2024 zostaną wyznaczone w dniu 30.04.2024. Nie dysponuję już wolnymi terminami wizyt na kwiecień i maj. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę, by rezerwacji dokonywać w dniu, kiedy udostępniane są terminy, czyli w ostatnim dniu miesiąca. Bardzo proszę pilnować kalendarza, a jeśli kalendarz się nie wyświetla, oznacza to, że wszystkie terminy zostały już zarezerwowane. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych musi odwołać lub przenieść wizytę, wówczas pojawia się nowy wolny termin w kalendarzu, na który można się wypisać.

Video-porady są ZAWIESZONE, WIZYTY WYLACZNIE W GABINECIE
Pozdrawiam serdecznie. /Marek Derkacz

PS. Wolne miejsce w kalendarzu może pojawić się jeśli ktoś zrezygnuje z wizyty.m. Czas wizyty stacjonarnej wynosi ok. 45 minut.

SZANOWNI PAŃSTWO,
Uprzejmie prosimy o nie rejestrowanie kilku wizyt w miesiącu "na konto" jednej osoby. Przy rejestracji obowiązuje zasada: 1 wizyta = 1 Pacjent. Dlatego osoba odpowiedzialna za prowadzenie kalendarza wizyt zobowiązana jest do usuwania wszystkich dodatkowych wizyt zarejestrowanych na jedną osobę, pozostawiając jedynie ostatnią zarejestrowaną rezerwację.

W przypadku osób, które nie odwołają zarezerwowanej
wcześniej wizyty - zastosowanie znajdą zapisy
regulaminu.
Na osoby, które co najmniej trzy razy z rzędu odwołają wizytę, tuż przed jej planowanym terminem (do 12 h), tym samym blokując dostęp do wizyt innym Pacjentom, systemowo będzie nakładana blokada, uniemożliwiająca dalszą rejestrację na wizyty.
W przypadku osób podających w trakcie rejestracji niepełne dane (np. podających jedynie inicjały) zastrzega się możliwość anulowania wizyty.

Jeżeli wszystkie terminy wizyt są zarezerwowane,
wówczas kalendarz rejestracyjny nie wyświetla się. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych rezygnuje z wizyty, wówczas pojawia się wolne miejsce w kalendarzu i można w takiej sytuacji dokonać rezerwacji.

W chwili obecnej w gabinecie odbywają się wizyty stacjonarne. Gabinet obecnie nie świadczy tele-porad, czy video-porad, a wystawienie recept np. celem kontynuacji terapii jest nierozłączne z faktem odbycia stacjonarnej wizyty i wystawienia paragonu z kasy fiskalnej.

Wystawienie recept na leki celem kontynuacji terapii w przypadku Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej - Marek Derkacz, w przeciwieństwie do wizyty u specjalisty medycyny rodzinnej, będącego tzw. lekarzem systemu, czy wizyty u specjalisty zatrudnionego w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w poradniach specjalistycznych, niesie ze sobą obowiązek fiskalizacji wizyty, a więc pobrania ustalonej i podanej w cenniku kwoty, jej fiskalizację, czyli wygenerowanie i wydanie Pacjentowi paragonu z kasy fiskalnej.

W GABINECIE NIE SĄ PRZYJMOWANE OSOBY ZATRUDNIONE W FIRMACH FARMACEUTYCZNYCH, KTÓRE
PRZYCHODZĄ W CHARAKTERZE PRZEDSTAWICIELI MEDYCZNYCH W CELU REKLAMOWANIA I PROMOCJI LEKÓW I INNYCH PRODUKTÓW MEDYCZNYCH.

OSOBY Z BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ MOGĄ
ZOSTAĆ PRZYJĘTE NA ZASADACH OGÓLNYCH, TAK JAK INNI PACJENCI, PO UPRZEDNIEJ REJESTRACJI - WYŁĄCZNIE CELEM UZYSKANIA PORADY I LECZENIA
CHORÓB NA KTÓRE CHORUJĄ.

O LEKARZU:
Dr. n. med. Marek Derkacz
Specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Wieloletni pracownik Kliniki Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego.
Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując m.in. w Klinice Chorób Wewnętrznych SPSK Nr 1 w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynala Stefana Wyszyńskiego oraz pełniąc dyżury w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym SP ZOZ w Lublinie.

Przez kilka lat był opiekunem dydaktycznym studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice Endokrynologii. Ukończył również 2 letnie szkolenie z medycyny przeciwstarzeniowej. Jest autorem oraz współautorem ponad 200 artykułów i doniesień zjazdowych o tematyce medycznej prezentowanych w kraju i za granicą oraz cytowanych przez renomowane czasopisma branżowe w USA, Chinach, państwach UE.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób z zakresu endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Hobby - dziennikarstwo medyczne - publikuje w branżowych czasopismach oraz prowadzi blog - https://www.medexpress.pl/author/dr-n-med-marek-derkacz

Przecudowny Lekarz i Człowiek. Tacy jak On to ostatnie rzadkie ptaki, a właściwie to już ich nie ma… Na uwagę zasługują niezwykła wiedza, kompetencja i wnikliwość, zdolne rozwikłać każdą medyczną zagadkę, a przy tym wyjątkowa kultura osobista, jak również bezgraniczne oddanie pacjentom. I to najrzadsze ze wszystkich, nieprawdopodobne wręcz ciepło. Oboje z małżonką, uczestniczący w wizycie, wzruszeni jesteśmy i porażeni ogromem dobroci, jaką Pan Doktor ofiarowuje wszystkim szukającym u Niego pomocy. Daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i pewność, że trafili w najlepsze ręce. Dziękujemy, Panie Doktorze! Dziękujemy, że Pan jest!

Godny polecenia lekarz, ma ogromną wiedzę, potrafi ukierunkować leczenie w taki sposób by nie iść na łatwiznę poprzez przepisywanie hormonów, lecz dokładnie analizuje badania, objawy a następnie dostosowuje leczenie. Leczymy się u Doktora już 7 lat i nie zamienilibyśmy na nikogo innego. Świetny doktor i wspaniały człowiek. Polecam.

Polecam.

Polecam.

Piękny wewnętrznie Lekarz z magią w sercu. W ogóle Pan Doktor to piękna Osoba, z której emanuje dobro i ciepło. Nie ma nic lepszego niż spotkanie z kimś o wielkiej duszy i wspaniałym duchu. Lekarz Wielkiego Serca. Bo to przecież serce jest najpiękniejszą ozdobą Dobrego Człowieka. Serce utkane z nutek, z którego płynie piękna melodia i Wiedza to wspaniały duet. Takich Lekarzy to jak na lekarstwo.

Bardzo dobry lekarz pod każdym względem. Wszystko dokładnie tłumaczy. Profesjonalne podejście. Jak najbardziej polecam.

Niestety moja wizyta nie odbyła się. Byłam umówiona na wizytę 06.09.2023r. na godz. 15:00 i ze swojej strony byłam punktualna co do minuty. Niestety w poczekalni czekała na mnie niemiła informacja, że na swoją wizytę będę musiała poczekać w najlepszym przypadku 2 a w najgorszym 4 godziny, gdyż w poczekalni siedziała Pani, która była umówiona na godzinę 13:00 i dodatkowo zapewniła mnie, że jej wizyty trwają niemniej niż 2 godziny zegarowe. Pan doktor jest osobą bardzo uprzejmą, kompetentną i kontaktową, niestety, pomimo szumnych opisów na swoim profilu o czasie wizyty ...

Pan doktor jest osobą bardzo uprzejmą, kompetentną i kontaktową, niestety, pomimo szumnych opisów na swoim profilu o czasie wizyty 45 minut, nie szanuje czasu pacjentów. Czy nie lepiej byłoby kolejne wizyty ustawiać po prostu co 2 lub nawet 2,5 godziny?

Kto miał przyjemność poznać Pana Doktora, to wie, że jest to Lekarz jakiego szukać ze świecą. Taki Lekarz to rzadkość i prawdziwy skarb dla pacjentów. Kto jest pacjentem Pana Doktora to wie, że Pan Doktor zawsze znajdzie rozwiązanie, nawet najtrudniejszej zagadki medycznej, zawsze pomoże, nie zostawi pacjenta z problemem, bo Pan Doktor to taki Lekarz do " zadań specjalnych". Najlepszy Lekarz.

Przemiły, przesympatyczny Lekarz, bezkonkurencyjny absolutnie. Nie ma drugiego takiego, świetnego Specjalisty. Pan Doktor urzeka swoją wiedzą i miłością do medycyny. Ma piękne, wyjątkowe, wrażliwe, szlachetne Serce i anielską cierpliwość. Co więcej, Pan Doktor nie zostawi swojego pacjenta w potrzebie...Super Lekarz :)

Bardzo polecam, dr Marek Derkacz jest niespotykanie uprzejmym lekarzem z ogromna wiedza, która potrafi przekazać zwykłemu człowiekowi. Pomimo wcześniejszych wizyt u innych lekarzy tej samej specjalności śmiało mogę stwierdzić ze dr Derkacz jest zdecydowanie godny polecenia. Dzięki ogromnej wiedzy umie odpowiedzieć na każde pytanie, poświęca pacjentowi tyle uwagi ile pacjent potrzebuje. W przypadku opóźnienia wizyty śmiało stwierdzam ze jej jakość rekompensuje ten czas oczekiwania.

Pan Doktor jest wyjątkową osobą. Empatyczną, otwartą, szczegółowym analitykiem. To jedyny lekarz, jakiego znam, z którym mogę szczerze porozmawiać o swoich obawach. Szuka nieszablonowych rozwiązań. I dba o zgubione kapelusze ;) Bardzo, bardzo dziękuję!