dr n. med. Paweł Łęgoszdr n. med. Paweł Łęgosz - zdjęcie profilowe

PAWEŁ ŁĘGOSZ

SPECJALISTA ORTOPEDII I TRAMAMATOLOGII NARZĄDU RUCHU

PAWEŁ ŁĘGOSZ

SPECJALISTA ORTOPEDII I TRAMAMATOLOGII NARZĄDU RUCHU
Zastępca Ordynatora-Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus

Adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Zajmuje się:
Endoprotezolastyka stawu biodrowego (operacje pierwotne i rewizyjne - custo made, onkologia), leczenie zmian przeciążeniowych osoczem bogatopłytkowym, chirurgia bez krwi

Chciałam tą drogą serdecznie podziękować panu dr Pawłowi Łęgoszowi oraz całemu zespołowi operacyjnemu za pomyślne wykonanie u mnie zabiegu aloplastyki stawu biodrowego w kwietniu 2015 roku. Przedtem od 1,5 roku chodziłam z bólem biodra i lędźwi o dwóch kulach zmagając się dodatkowo z RZS. Byłam wyczerpana ciągłym bólem i emocjonalnie z powodu procedur związanych z szukaniem jak najbliższego terminu operacji. Dodatkowo problem stanowił fakt, że jako Świadek Jehowy nie przyjmuję transfuzji krwi ani leków krwiopochodnych. Na szczęście były pacjent polecił mi pana doktora Łęgosza i tak dowiedziałam się o Pana ...

dodatkowo z RZS. Byłam wyczerpana ciągłym bólem i emocjonalnie z powodu procedur związanych z szukaniem jak najbliższego terminu operacji. Dodatkowo problem stanowił fakt, że jako Świadek Jehowy nie przyjmuję transfuzji krwi ani leków krwiopochodnych. Na szczęście były pacjent polecił mi pana doktora Łęgosza i tak dowiedziałam się o Pana dużej wiedzy i doświadczeniu. Wizyta wstępna była krótka ale skuteczna. Nie musiałam doktora przekonywać o tym jak bardzo cierpię i mogłam otwarcie porozmawiać o moich warunkach dotyczących przyjmowania krwi. Pan doktor okazał się człowiekiem nie tylko kompetentnym, ale bez cienia wyniosłości, wyrozumiałym i życzliwym, a dzięki profesjonalizmowi i dobremu planowaniu ze strony pana dr Łęgosza i jego zespołu operacja się powiodła i szybko wracam do zdrowia.
Cieszę się bardzo, że spotkałam takiego lekarza, który poza szerokimi umiejętnościami jest życzliwy i wyrozumiały, bo to w dzisiejszych stresujących czasach bywa bardzo cenne. To lekarz godny polecenia.
Życzę Panu doktorowi satysfakcji z wykonywanej pracy i wszystkiego co dla Pana najlepsze w życiu osobistym!

Jadwiga Mazij

Miałam bardzo skomplikowaną sytuację dot. stawu biodrowego. Miałam już raz wstawiany staw i była niezbędna kolejna operacja, usunięcia dotychczasowego stawu i wstawienie nowego bardziej dopasowanego. Mam 83 lata. Bardzo obawiałam się tej operacji. Ale ból był zbyt nieustępliwy, bym mogła z nim żyć dalej. Trafiłam w ręce dr Pawła Łęgosza. Który zanalizował mój przypadek i po pewnym czasie wykonał operację. Aktualnie jestem już drugi miesiąc po operacji i się rehabilituję. Pragnę Panu doktorowi przynajmniej tą drogą serdecznie i gorąco podziękować. Operacja przebiegła sprawnie, bez powikłań a ja nie odczuwam bólu i wracam do zdrowia. Dzięki jego zaangażowaniu i profesjonalizmowi a także ludzkiemu podejściu mogę znowu funkcjonować w rodzinie, przemieszczać się bez pomocy innych.

Po bezbłędnej diagnozie podjętej przez dr Pawła Łęgosza w dniu 3.11.2015 r w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya 4 poddana zostałam operacji stawu biodrowego lewego. Operacji dokonał zespół lekarzy pod kierunkiem ordynatora dr Łęgosza Pawła. Uważam, że Pan Doktor Łęgosz jest wyjątkowym specjalistą w dziedzinie ortopedii. Po operacji szybko doszłam do siebie i nie odczuwam bólu. Podczas pobytu w szpitalu spotkałam się z miłą atmosferą zarówno ze strony lekarzy jak też personelu. Pan dr jest bezpośrednim, otwartym i podejmującym trafne decyzje i za to serdecznie dziękuję. Panie Doktorze: Barbara Zatorska.

17.04.2015 w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie miałem aloplastykę stawu biodrowego. Moim operatorem był Dr. PAWEŁ ŁĘGOSZ. Pan doktor jest świetnym fachowcem, kompetentny i odpowiedzialny, a zarazem bardzo miły. Mój zabieg trwał poniżej godziny , szew ma ok. 8cm, a już w 5 dobie byłem w domu. Czuję się dobrze i powoli wracam do normalności. MISTRZOSTWO ŚWIATA PANIE DOKTORZE ! Jestem szczęśliwy , że mogłem trafić do pana. DZIĘKUJE !!!!! Mirosław Cieplak

DZIĘKUJE !!!!!
Mirosław Cieplak

We wrześniu 2015 miałem ALOPLASTYKE drugiego stawu biodrowego i tym razem operował mnie DR. PAWEŁ ŁĘGOSZ. Była to już druga perfekcyjnie przeprowadzona operacja. Powiem krótko ŚWIETNA ROBOTA PANIE DOKTORZE ZA CO BARDZO BARDZO DZIĘKUJE !!! Mirosław Cieplak

Mirosław Cieplak

W styczniu 2014 r. miałam operację realoplastyki prawego stawu biodrowego, to była już moja czwarta operacja tego stawu. Operacji dokonał dr Paweł Łęgosz. To lekarz, który jest profesjonalistą posiadającym dużą wiedzę na temat nowoczesnych metod leczenia. Jego życzliwość, spokój i olbrzymia wiedza sprawiły, że od samego początku trafiłam na specjalistę z powołaniem, dla którego nie byłam cyferką ze statystyk ale człowiekiem, indywidualnym przypadkiem. Pomimo wielu obowiązków Pan doktor zawsze znalazł czas, żeby rozwiać moje obawy. Po wielu latach mojego leczenia, stwierdzam, że jest to jeden z niewielu lekarzy, który potrafi jednocześnie pogodzić olbrzymią fachowość z uprzejmością i troską o pacjenta. Dziękuję Panie doktorze. Janina Kaszuba z Żyrardowa.

W maju 2014r miałam przeprowadzona alloplastykę stawu biodrowego była to skomplikowana operacja. Mam 38 lat a był to juz moj trzeci zabieg. Po operacji pojawiły sie u mnie problemy z niskim ciśnieniem i z tego miejsca bardzo pragnę podziękowac dr. Łęgoszowi i całemu personelowi za cudowna i wyspecjalizowaną opiekę .

Doktorze Łęgosz, przepraszam,że operował mnie Pan 31.03.2010r. a ja dopiero teraz 27.05.2010r chcę publicznie Panu podziękować.Teraz jednak wiem na czym stoję tzn.na swoich nogach z których lewą w ub.roku operował mi prof.Górecki a w br.prawą Pan.Była to PROTEZOPLASTYKA z PRZESZCZEPAMI KOSTNYMI.Śmiało wszystkim oznajmiam, że jest Pan dobrym narzędziem w ręku prawdziwego Boga.Wielu lekarzy nie chciało mnie operować poniewarz będąc Świadkiem Jehowy nie zgadzałem się na transfuzje krwi.Uważali,że niemożliwym jest przeprowadzenie takiej operacji bez przetoczenia krwi.Dla Pana nie stanowiło to problemu.Pan,doktorze, nie bał się podjąć tak trudnej operacji bez przetaczania krwi.Hm,przyzna mi Pan,że ja też się nie bałem.Co prawda jak w czasie operacji się zorientowałem,że nie ma przy mnie profesora Góreckiego to się wystraszyłem bo moje zaufanie do lekarzy naprawdę jest ograniczone.To była moja 17 operacja na stawy biodrowe od dziecka.Ja pierwszy raz w życiu stoję prosto,mam równe nogi,siedzę z wyprostowanym kręgosłupem a nogi mogę trzymać w rozkroku.Jest Pan nie tylko prawdziwym profesjonalistą ale to co Pan robi chce Pan robić jeszcze lepiej i skuteczniej a to świadczy bardzo dobrze o Pańskiej osobowości.Więcej,więcej takich lekarzy (Prypowieści Sal.22:29).Pozdrawiam i życzę życia wiecznego.Ignacy Cieślik

Dr Paweł Łęgosz nie jest moim pierwszym, ale na pewno ostatnim ortopedą. Po wizytach w wielu gabinetach cenionych ortopedów, z których niewiele wynikało, polecono mi Pawła Łęgosza. Po pierwszej wizycie u doktora wiedziałam, że tylko jemu chcę powierzyć moje "wredne biodro". Był pierwszym, który kompleksowo wszystko wytłumaczył, przy tym nie koloryzując. To lekarz, któremu się ufa od pierwszej wizyty. Jest absolutnie skupiony na swojej pracy. Pacjentowi poświęca tyle czasu, ile potrzeba. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, a rutynowe rozwiązania go nie interesują. Rzetelnie i świadomie dąży do celu, a profesjonalne ręce chirurgiczne przeprowadząją z powodzeniem bardzo trudne operacje. To na pewno najlepszy ortopeda jakiego znam, nie zamienię go na żadnego innego! 28 czerwca naprawił moje biodro! Nie mogę uwierzyć, że znów mam nogi równej długości!
Na razie odpoczywam i szukam słów, aby wyrazić swoje podziękowanie.
Z wyrazami szacunku,
Janetta

W październiku 2012r. w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus przy ul.Lindley'a 4 poddany zostałem operacji wymiany stawu biodrowego na endoprotezę . Operacji dokonał lekarz ortopeda Paweł Łęgosz . Z operacji jestem bardo zadowolony , ponieważ wykonano ją w sposób niezwykle profesjonalny (niewielkie nacięcie ok.10cm) z zastosowaniem ortoprotezy najnowszej generacji. Ten sposób przeprowadzenia operacji skutkuje niewielką ingerencją w układ mięśniowy co powoduje szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej. Uważam , że Pan doktor Paweł Łęgosz jest bardo dobrym specjalistą w dziedzinie ortopedii i ma dużą wiedzę na temat nowoczesnych metod stosowanych w ...

z zastosowaniem ortoprotezy najnowszej generacji.
Uważam , że Pan doktor Paweł Łęgosz jest bardo dobrym specjalistą w dziedzinie ortopedii i ma dużą wiedzę na temat nowoczesnych metod stosowanych w leczeniu chorych stawów biodrowych .
Jako człowiek otwarty , bezpośredni , budzący zaufanie ,
z dużą wiedezą .
Dziękuję Panoie doktorze . Marek L. z Podbeskidzia.

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Warszawa"?

Centrum Medyczne CMP Piaseczno
18-200 Wysokie Mazowieckie
28 Czerwca 1956 r. 115
61-567 Poznań
LUXMED
ul. Jerozolimskie 65/79 (budynek hotelu Mariott)
Centrum Rehabilitacji Sportowej s.c. Tomasz Wiliński, Jacek Grabowski
Przechodnia 2