dr n. med. Paweł Łęgoszdr n. med. Paweł Łęgosz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Paweł Łęgosz

Ortopeda

PAWEŁ ŁĘGOSZ

PAWEŁ ŁĘGOSZ
Zastępca Ordynatora-Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM.
Adiunkt, pracownik naukowo-dydaktyczny WarszawskiegoUniwersytetu Medycznego
Zajmuje się:
Endoprotezolastyka stawu biodrowego (operacje pierwotne i rewizyjne - custo made, onkologia), leczenie zmian przeciążeniowych osoczem bogatopłytkowym, chirurgia bez krwi

Pana Doktora spotkałem już na sali szpitala Dzieciątka Jezus i od razu poczułem sympatię oraz zaufanie do Niego. Niezwykle rzeczowy i konkretny; wypytywał o różne aspekty choroby oraz inne współistniejące dolegliwości. Nieprawdopodobny człowiek i lekarz. Wykazywał, kolokwialnie rzecz ujmując, ponadnormatywne zainteresowanie - i to nie samą jednostką chorobową, ale też mną - pacjentem. Czasami widziałem zmęczenie na Jego twarzy, ale zawsze z tą samą energią poświęcał czas choremu. Dotyczy to nie tylko mnie, ale innych pacjentów leczonych przez Niego. Wiem od swej żony, że interesował się nie tylko technicznymi aspektami wykonanej przez Niego operacji wszczepienia endoprotezy prawego stawu biodrowego, ale też moim stanem jako człowieka po przebytym poważnym zabiegu chirurgicznym. Zagrzewał mnie do boju o szybkie odzyskanie sprawności. Chylę czoło dla Jego kwalifikacji i dla Jego charakteru.

Operację wszczepienia endoprotezy przeszedłem 10 czerwca. Przyznam się, że im bliższy był czas dokonania zabiegu, tym bardziej traciłem optymizm. Panie Doktorze, co tu dużo gadać po próżnicy; jest pan świetnym lekarzem i doskonałym chirurgiem. Już następnego dnia po operacji zniknął pesymizm, czułem się doskonale, a Pańskie słowa wypowiedziane w trzeciej dobie po operacji: "wyłaź pan z wyrka i trzeba dużo chodzić, chodzić, chodzić", od razu postawiły mnie do pionu. Już po 12 dniach od operacji funkcjonuję niemal normalnie. Chodzę, pokonuję schody i środki transportu miejskiego. Czuję się tak dobrze, że czasem zapominam o ograniczeniach ruchowych. To Pańska zasługa. Bez obaw czekam na wymianę drugiego zawieszenia. Dziękuję.
Zbigniew Kopczyński

Profesjonalista, bardzo dobry lekarz. Wprzeciągu dwuch lat 2009 i 2010 mialam dwie operacje realloplasyki stawów biodrowych z przeszczepami kostnymi. Przy drugiej operacji, jednym z trzech wspaniałych lekarzy w klinice był lekarz P Łęgosz. Podziwiam tych lekarzy , stać osiem godzin przy stole i operować bez przerwy.Lekarz Łęgosz ceniony jest terz przez profesora skoro wyznacza Go do ciężkich operacji. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam że jest to dobry lekarz i życzę mu wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobictym

Miałam 28 lat, kiedy 2 lata temu operował mnie dr. Łęgosz (endoproteza stawu biodrowego, operacja refundowana przez NFZ). Mogę powiedzieć o nim tylko same dobre rzeczy. Wspaniały kontakt z pacjentem. Można się go o wszystko dokładnie wypytać, zawsze znajdzie czas dla chorego. Rok później operował również moją znajomą. Podziela moje zdanie. Oczywiście wspaniały fachowiec. Efekty operacji bardzo dobre. Oby było więcej takich lekarzy. Pozdrawiam i dziękuję!!!

bARDZO DZIĘKUJĘ PANIE DOKTORZE ZA WSPANIALE WYKONANY ZABIEG PROTEZOPLASTYKI STAWU BIODROWEGO.ZA OPIEKE PRZED I PO OPERACJI.CENIE W PANU SPOKÓJ KTÓRY TAKZE UDZIELA SIE NAM,PACJETOM.JESTEM 6 DZIEN PO ZABIRGU CZUJE SIE B.DOBRZE.POZDRAWIAM B.SERDECZNIE JUZ Z DOMU.ANDRZEJ DOMACHOWSKI

dr Łęgosz to ortopeda z najwyższej półki, profesjonalne podejście do leczenia. Bardzo uprzejmy i życzliwy, zawsze uśmiechnięty z ludzkim stosunkiem do pacjenta, który może się czuc bezpieczny i pod dobrą opieką. Udziela wyczerpujących informacji i dobrych porad dotyczących danej choroby. Bardzo jestem wdzięczny za jego pomoc. Dziękuję

Bardzo jestem wdzięczny za jego pomoc. Dziękuję

Kilkanaście dni temu miałam wymianę stawu biodrowego - endoprotezę.Doktor Łęgosz i jego pozytywne nastawienie do pacjenta naprawdę ujmują. Bałam się, mam dopiero 43 lata, toteż chciałam aby wszystko skończyło się jak najlepiej. Na trzeci dzień po zabiegu już usiadłam i stanęłam o własnych nogach, jestem niezmiernie wdzięczna za fachową opiekę i dobre słowo:)Dziękuje Panie doktorze- Bożena B.

Pełen profesjonalizm w wykonywaniu swojego zawodu, więcej takich lekarzy potrzeba nam w naszej służbie zdrowia. Szczerze polecam zabiegi wstawiania endoprotezy biodra w wykonaniu Pana Pawła. Zawsze można uzyskać informacje na temat przebiegu leczenia oraz szczegóły techniczne wykonanego zabiegu. Pozdrawiam. Robert Drozdowski

Pozdrawiam.
Robert Drozdowski

W styczniu tego roku przebyłem w szpitalu na Lindley'a operację wszczepienia endoprotezy biodra, która przyniosła bardzo dobry efekt. Operatorem był dr. Paweł Łęgosz - lekarz kompetentny, konkretny i profesjonalny. Polecam jego usługi. Wdzięczny pacjent

Wdzięczny pacjent

Konkretny i rzeczowy profesjonalista. Miałam endoprotezę stawu biodrowego, początkowo przed operacją się wahałam ale po rozmowie z dr Łęgoszem zdecydowałam się - wszystko mi wyjaśnił - ja mu zaufałam. Teraz nie żałuję. Szkoda, że takich specjalistów niewiele w kraju... Dziękuję Panie Doktorze! Jadwiga Ł.

Jadwiga Ł.