dr n. med. Paweł Skowronekdr n. med. Paweł Skowronek - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8

dr n. med. Paweł Skowronek

Traumatolog, Ortopeda, Chirurg ortopeda

3,9

Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK , Kierownik Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, Kierownik Zakładu Ortopedii I Rehabilitacji II wydz. Lekarskiego WUM, Koordynator oraz Trener Międzynarodowych Ośrodków szkoleniowych technik miniinwazyjnych stawów.

Specjalista w zakresie protezoplastyk stawów, w szczególności technik miniinwazyjnych przednich MIS DAA, oraz zabiegach rewizyjnych protez. Prekursor i trener w Polsce technik miniinwazyjnych w alloplastyce stawów biodrowych. Obecne doświadczenie to ponad 3000 zabiegów z użyciem technik DAA, MIS DAA. Dla pacjenta zabieg z użyciem dostępu przedniego MIS DAA minimalizuje śródoperacyjne uszkodzenie tkanek miękkich poprzez brak lub minimalizację pierwotnego uszkodzenia tkanki mięśniowej w stosunku do standardowych dostępów operacyjnych. Poprzez implantację protezy w przestrzeni miedzymieśniowej uzyskujemy pierwotnie naturalne napięcie i siłę mięśniową bez oczekiwania na zrost tkanek, dzięki czemu przyspieszamy i skracamy rehabilitację, hospitalizację pacjenta. Czas operacji, czyli niższe ryzyko ekspozycji rany na czynniki zewnętrzne, np czynniki infekcyjne
Specjalista z zakresu alloplastyk stawów biodrowych i kolanowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie implantów typu preassembled , „krótkich” trzpieni , itp.

Ukończone studia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z 3 letnim stypendium naukowym. Specjalizacja w Klinice Ortopedii i Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończona egzaminami z wyróżnieniem. W latach 1998-2012 asystent i starszy asystent w oddziałach Protezoplastyk Stawu Biodrowego i Kolanowego, Traumatologii.

Od 2007 prekursor nowoczesnych technik miniinwazyjnych w protezoplastykach stawów biodrowych w Warszawskiej Klinice Ortopedii. Wykładowca na wydziałach lekarskich, rehabilitacyjnym, English division. Autor i współautor prac o tematyce ortopedycznej i radiologicznej.

Od roku 2009 międzynarodowy i krajowy trener-szkoleniowiec technik miniinwazyjnych stawów biodrowych – obecnie z ponad 12 letnim doświadczeniem w powyższych zabiegach w i za granicą , współtwórca modyfikacji techniki i narzędzi MIS DAA. Ponad 300 szkoleń typu chirurg-chirurg dla lekarzy z Polski , Europy , Bliskiego Wschodu, Ameryki Pn. i Płd.

2012 – obrona pracy doktorskiej z zakresu zwichnięć protez stawu biodrowego. 2013 – rozpoczęcie współpracy z Warszawskim Centrum Onkologii w nowatorskich biotechnikach z wykorzystaniem komórek macierzystych w zmianach zwyrodnieniowych stawów oraz zmianach pourazowych.

2014 – Obrona pracy dyplomowej na Uniwersytecie Warszawskim – Wydział Zarzadzania w tematyce „Zarządzania w Służbie Zdrowia w dobie przekształceń własnościowych”. Od 2014 Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w Kielcach. Od 2017 roku Koordynator Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Znajomość języków obcych: angielski, rosyjski.

Nagrody:
2015 – Nagroda Lekarza roku w Kielcach w roku 2014.
2016 – Nagroda Lekarza roku w Kielcach oraz w województwie Świętokrzyskim w roku 2015, jak również Nagroda „Ortopeda roku” w województwie świętokrzyskim.

Od 2005 liczne krajowe i międzynarodowe wystąpienia w tematyce protezoplastyk stawów oraz dostępów miniinwazyjnych , Europa , Azja , Bliski Wschód.

Publikacje

„Konflikt panewkowo-udowy stawu biodrowego z wykorzystaniem przedniego dostępu małoinwazyjnego DAA”
Paweł Skowronek, Marek Synder, Michał Polguj, Dariusz Marczak, Marcin Sibińsk
“Treatment of Femoroacetabular Impingement with a Mini-open Direct Anterior
Approach”; IJOrtho, DOI: 10.4103/ortho.IJOrtho_248_16 ;

Efektywność czasowa protezoplastyki stawu biodrowego przedniego dostępu operacyjnego vs standardowy dostęp tylny u starszych pacjentów
Paweł Skowronek , Artur Wojciechowski , Krzysztof Wypniewski , Marcin Sibiński , Michał Polguj , Agnieszka Maksymiuk-Kłos, Paweł Piątkiewicz . Time efficiency of direct anterior hip arthroplasty compared to postero-lateral approach in elderly patients. AMS https://doi.org/10.5114/aoms.2018.76945

Konsekwencje wykonania dodatkowej stabilizacji implantu rewizyjnego w zabiegach rewizyjnych stawu biodrowego
Paweł Skowronek, Paweł Olszewski , Wojciech Święszkowski, Marcin Sibiński, Marek Synder, Michał Polguj; An evaluation of the potential consequences of drilling titanium and tantalum implants during surgery - a pilot study ; BMC Musculoskeletal Disorders (2017) 18:426 DOI 10.1186/s12891-017-1784-x

Nieodzyskiwalne produkty wiercenia w rewizyjnych implantach stopu tytanu i tantalu

Paweł Skowronek, Paweł Olszewski, Wojciech Święszkowski, Marek Synder, Marcin Sibiński, Jacek Mazek; Unrecoverable bi-products of drilling titanium alloy and tantalum metal implants: a pilot study; HIP International 1 –4 DOI: 10.1177/1120700018760306

Ryzyko złamania szyjki kości udowej oraz przebieg pooperacyjny u chorych z cukrzycą w wieku podeszłym.
Hip Fractures Risk and Postoperative Period in Elderly Diabetic Patients
Pawel Skowronek, Pawel Piatkiewicz, Andrzej Lewandowicz and Agnieszka Maksymiuk-Klos J Diabetes Metab 2017, 8:6 DOI: 10.4172/2155-6156.1000746

Can diagnostic ultrasound scanners be a potential vector of opportunistic bacterial infection?
Skowronek P, Wojciechowski A, Leszczyński P, Olszewski P, Sibiński M, Polguj M, Synder M.: Medical Ultrasonography 2016, 18, 3, 326-331 DOI: 10.11152/mu.2013.2066.183.sko

Od dwóch lat jestem szczęśliwym pacjentem dra Skowronka i Bogu dziękuję, że dostałem się właśnie w jego cudowne ręce. Tak znakomitego, oddanego ludziom i wiecznie uśmiechniętego lekarza, to ze świecą szukać. Jest to znakomity praktyk i operator i każdemu, kto ma ortopedyczne problemy, serdecznie polecam. Dzięki Jego pionierskiej i unikalnej, w skali światowej, chirurgicznej technice miniinwazyjnej wymiany stawów, w ciągu jednego dnia pozbyłem się potwornego i nieludzkiego, ciągłego bólu stawu biodrowego lewego. Bardzo się bałem i cierpiałem wielkie męczarnie psychiczne i fizyczne, ale Pan doktor prawie natychmiast i metodą bezstresową, przywrócił mnie do normalnego funkcjonowania. Był bardzo troskliwy nie tylko przed operacją, lecz również i w okresie pooperacyjnym. Wszystko miało miejsce w klinice Osteon przy ul. Weneckiej 18 w Jabłonnie przy granicy z Warszawą. Klinika ta jest wyposażona i urządzona "jak na amerykańskim filmie". Notabene, pierwszy raz w moim życiu, zdarzyło się, że do pokoju chorego (ze wszystkimi hotelowymi wygodami, znakomitym wyżywieniem i na życzenie) nikt nie wszedł bez pukania, nawet lekarz i pielęgniarka!
Szczerze i wszystkim polecam dra Pawła Skowronka i leczenie w Osteonie, po prostu bajka, a nie szpital.
Dozgonnie wdzięczny pacjent Ryszard Przybyłowski

Dozgonnie wdzięczny pacjent Ryszard Przybyłowski

Minęło 1.5 roku po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego przez dr Skowronka. Cieszę się, że tak bardzo dobry specjalista zoperował mi staw biodrowy. Dzięki dr Skowronkowi chodzę i funkcjonuję normalnie, nie wspominając już o realizowaniu swoich pasji w życiu. Polecam Pana Doktora Skowronka wszystkim cierpiącym na schorzenia tego typu. Dziękuje za nowy staw biodrowy :) :) Wszystkiego najlepszego dla Pana Doktora i Jego rodziny. Z serdecznymi pozdrowieniami Wioleta P.

Minęło 1.5 roku  po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego przez dr Skowronka. Cieszę się, że tak bardzo dobry specjalista zoperował mi staw biodrowy. Dzięki dr Skowronkowi chodzę i funkcjonuję normalnie, nie wspominając już o realizowaniu swoich pasji w życiu. Polecam Pana Doktora Skowronka wszystkim cierpiącym na schorzenia tego typu.
Dziękuje za nowy staw biodrowy :) :)
Wszystkiego najlepszego dla Pana Doktora i Jego rodziny.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Wioleta P.

Pan Doktor spóźniony około godziny ( jestem w stanie to zrozumieć), ludzie czekają, w miarę szybko idzie. Dlaczego? Ponieważ Pan Doktor woli stawiać na ilość a nie na jakość wizyt.Cena konsultacji pozostawia wiele do życzenia. Ale przecież żeby wyzdrowieć jesteśmy w stanie zapłacić każde pieniądze. Z pewnością, ale nie za ok. 10 minutową wizytę, gdzie pacjent musi wypisać sobie na kartce wszystko to co go martwi i o co chce się zapytać.(ale na to również nie starcza czasu) Człowiek, który ma problemy z kończynami dolnymi, nie zostanie poproszony o zdjęcie stabilizatora w celu sprawdzenia zakresu ruchu, czy pokazania blizn pooperacyjnych. Na nic jest branie do Pana Doktora dokumentacji medycznej, ponieważ nie interesuje go to. Dokładnie tak to ujął. Być może ww. Pan ma wiele tytułów, lecz napewno tego czego mu brak to: empatia, profesjonalne podejście do pacjenta oraz, tu najważniejsze, CZASU dla chorego.Naprawdę nie polecam, to tak jakby wyrzucić pieniądze do śmieci.

Naczytałam się to bzdetów, jest mi przykro,że ludzkie cierpienia mają sklerotyczną odmianę opinii.. Jak potrzebują ,to są jak aniołki ,ale kiedy jest po wszystkim, dają opinie ,że pozal sie wszechświecie...!!Ja wiem,że lekarze dobrej specjalności i fachu są w swojej specjalizacji rozrywani i dlatego mają limitowany czas dla wielu osób... Wobec tego ,te opinie nie wywierają na mnie żadnego logicznego wytłumaczenia...Ludzie myśą ,że po operacjach a nawet przed lekarz powinien stać przy nich noce i dnie... a co z innymi pacjętami??Pytam tych ,którzy piszą te opinie....

Wielkie podziękowanie dla Pana doktora Pawła Skowronka za przeprowadzoną operację stawu biodrowego. Dzięki stosowanej przez Pana doktora miniinwazyjnej metody operacyjnej – bardzo szybko wracam do zdrowia i normalnego codziennego funkcjonowania. Bardzo dziękuję za życzliwość i ogromną cierpliwość do pacjenta, a przede wszystkim za profesjonalizm. Żałuję, że nie trafiłam do gabinetu Pana doktora dwa lata wcześniej, kiedy zaczęły się moje dolegliwości bólowe stawu biodrowego i moje poszukiwania pomocy medycznej. Szkoda, że w trakcie wielu konsultacji ortopedycznych nie uzyskałam informacji o tego typu operacjach (w Polsce od 2005 roku). Dzisiaj ta wiedza jest bardziej dostępna dzięki internetowi i można szczegółowo zapoznać się z tym tematem. Jeszcze raz dziękuję Panie doktorze za umożliwienie mi szybkiego powrotu do normalności – bardzo wdzięczna pacjentka

Skoro czytacie Państwo moją opinię to zapewne podjęliście już deczyję o wyborze swojego lekarza. Jest ona jak najbardziej słuszna. Doktora Skowronka polecił mi znajomy lekarz ortopeda. Uznałam, że jedynie ktoś ze środowiska może wskazać mi najlepszego specjalistę. Moja sytuacja zdrowotna okazała się bardzo skomplikowana, zabagniona i nietuzinkowa. Dr Skowronek wykonuje zwykle małoinwazyjne wejście, jednakże u mnie to było niemożliwe i "dostawał" się do biodra z zewnątrz. W trzeciej dobie po operacji byłam już gotowa do wyjścia ze szpitala i pokonania samodzielnie drogi na drugie piętro. Otrzymujecie Państwo w pakiecie znakomitego, nowoczesnego specjalistę i Osobę o wysokiej kulturze osobistej. Panu Doktorowi najserdeczniej dziękuję, uśmiecham się na wspomnienie dni spędzonych w szpitalu i najlepszą lekcję motywacji jaką kiedykolwiek otrzymałam. Maria Nalew....

23 lutego 2011 r. zoperował mi lewy staw biodrowy. Doskonały specjalista troszczący się o zdrowie pacjenta. Po zabiegu stwierdził, że "jesteśmy na zawsze skazani na siebie". To znaczy nic innego jak to, że w każdym czasie będzie do pomocy pacjenta. Do tej pory żaden z leczących mnie lekarzy mi tego nie "zaoferował". Co to znaczy nie muszę tego wyjaśniać. Tacy lekarze jak dr Skowronek na pniu się nie rodzą. Polecam tego lekarza każdemu komu zależy na szybkim powrocie do zdrowia. Dziękuję serdecznie Panie Doktorze.

Bardzo, bardzo dziękuję Panie doktorze!!! Naprawdę świetny specjalista, nawet jeśli nie tłumaczy wszystkiego szczegółowo to i tak wzbudza zaufanie i odpowiada na zadane pytania. Ciepły, miły i nade wszystko profesjonalny.Dzięki Panu doktorowi pobyt w szpitalu był lepszy.Chodzę, rana jest minimalna, nie czuję bólu. Od 4 doby po operacji bez środków przeciwbólowych. Bardzo polecam i naprawdę bardzo Panu dziękuję.

w roku 2008 wykonał mi dwukrotnie w odstępie czterech miesięcy zabieg wszczepienia protez obu stawów biodrowych-jest wspaniałym specjalistą w tej dziedzinie-przed operacją chodziłem zledwością przy pomocy kul łokciowych-obecnie zapomniałem co to jest ból i trudności z chodzeniem - już poleciłem i nadał polecam wszystkim cierpiącym na to schorzenie tego zdolnego lekarza - osoboście dziękuje doktorze za dobro jakie Pan dla mnie zrobił - Wiesław Leśniewski