dr n. med. Paweł Skowronekdr n. med. Paweł Skowronek - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8

dr n. med. Paweł Skowronek

Traumatolog, Ortopeda, Chirurg ortopeda

Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK , Kierownik Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, Kierownik Zakładu Ortopedii I Rehabilitacji II wydz. Lekarskiego WUM, Koordynator oraz Trener Międzynarodowych Ośrodków szkoleniowych technik miniinwazyjnych stawów.

Specjalista w zakresie protezoplastyk stawów, w szczególności technik miniinwazyjnych przednich MIS DAA, oraz zabiegach rewizyjnych protez. Prekursor i trener w Polsce technik miniinwazyjnych w alloplastyce stawów biodrowych. Obecne doświadczenie to ponad 3000 zabiegów z użyciem technik DAA, MIS DAA. Dla pacjenta zabieg z użyciem dostępu przedniego MIS DAA minimalizuje śródoperacyjne uszkodzenie tkanek miękkich poprzez brak lub minimalizację pierwotnego uszkodzenia tkanki mięśniowej w stosunku do standardowych dostępów operacyjnych. Poprzez implantację protezy w przestrzeni miedzymieśniowej uzyskujemy pierwotnie naturalne napięcie i siłę mięśniową bez oczekiwania na zrost tkanek, dzięki czemu przyspieszamy i skracamy rehabilitację, hospitalizację pacjenta. Czas operacji, czyli niższe ryzyko ekspozycji rany na czynniki zewnętrzne, np czynniki infekcyjne
Specjalista z zakresu alloplastyk stawów biodrowych i kolanowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie implantów typu preassembled , „krótkich” trzpieni , itp.

Ukończone studia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z 3 letnim stypendium naukowym. Specjalizacja w Klinice Ortopedii i Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończona egzaminami z wyróżnieniem. W latach 1998-2012 asystent i starszy asystent w oddziałach Protezoplastyk Stawu Biodrowego i Kolanowego, Traumatologii.

Od 2007 prekursor nowoczesnych technik miniinwazyjnych w protezoplastykach stawów biodrowych w Warszawskiej Klinice Ortopedii. Wykładowca na wydziałach lekarskich, rehabilitacyjnym, English division. Autor i współautor prac o tematyce ortopedycznej i radiologicznej.

Od roku 2009 międzynarodowy i krajowy trener-szkoleniowiec technik miniinwazyjnych stawów biodrowych – obecnie z ponad 12 letnim doświadczeniem w powyższych zabiegach w i za granicą , współtwórca modyfikacji techniki i narzędzi MIS DAA. Ponad 300 szkoleń typu chirurg-chirurg dla lekarzy z Polski , Europy , Bliskiego Wschodu, Ameryki Pn. i Płd.

2012 – obrona pracy doktorskiej z zakresu zwichnięć protez stawu biodrowego. 2013 – rozpoczęcie współpracy z Warszawskim Centrum Onkologii w nowatorskich biotechnikach z wykorzystaniem komórek macierzystych w zmianach zwyrodnieniowych stawów oraz zmianach pourazowych.

2014 – Obrona pracy dyplomowej na Uniwersytecie Warszawskim – Wydział Zarzadzania w tematyce „Zarządzania w Służbie Zdrowia w dobie przekształceń własnościowych”. Od 2014 Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w Kielcach. Od 2017 roku Koordynator Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Znajomość języków obcych: angielski, rosyjski.

Nagrody:
2015 – Nagroda Lekarza roku w Kielcach w roku 2014.
2016 – Nagroda Lekarza roku w Kielcach oraz w województwie Świętokrzyskim w roku 2015, jak również Nagroda „Ortopeda roku” w województwie świętokrzyskim.

Od 2005 liczne krajowe i międzynarodowe wystąpienia w tematyce protezoplastyk stawów oraz dostępów miniinwazyjnych , Europa , Azja , Bliski Wschód.

Publikacje

„Konflikt panewkowo-udowy stawu biodrowego z wykorzystaniem przedniego dostępu małoinwazyjnego DAA”
Paweł Skowronek, Marek Synder, Michał Polguj, Dariusz Marczak, Marcin Sibińsk
“Treatment of Femoroacetabular Impingement with a Mini-open Direct Anterior
Approach”; IJOrtho, DOI: 10.4103/ortho.IJOrtho_248_16 ;

Efektywność czasowa protezoplastyki stawu biodrowego przedniego dostępu operacyjnego vs standardowy dostęp tylny u starszych pacjentów
Paweł Skowronek , Artur Wojciechowski , Krzysztof Wypniewski , Marcin Sibiński , Michał Polguj , Agnieszka Maksymiuk-Kłos, Paweł Piątkiewicz . Time efficiency of direct anterior hip arthroplasty compared to postero-lateral approach in elderly patients. AMS https://doi.org/10.5114/aoms.2018.76945

Konsekwencje wykonania dodatkowej stabilizacji implantu rewizyjnego w zabiegach rewizyjnych stawu biodrowego
Paweł Skowronek, Paweł Olszewski , Wojciech Święszkowski, Marcin Sibiński, Marek Synder, Michał Polguj; An evaluation of the potential consequences of drilling titanium and tantalum implants during surgery - a pilot study ; BMC Musculoskeletal Disorders (2017) 18:426 DOI 10.1186/s12891-017-1784-x

Nieodzyskiwalne produkty wiercenia w rewizyjnych implantach stopu tytanu i tantalu

Paweł Skowronek, Paweł Olszewski, Wojciech Święszkowski, Marek Synder, Marcin Sibiński, Jacek Mazek; Unrecoverable bi-products of drilling titanium alloy and tantalum metal implants: a pilot study; HIP International 1 –4 DOI: 10.1177/1120700018760306

Ryzyko złamania szyjki kości udowej oraz przebieg pooperacyjny u chorych z cukrzycą w wieku podeszłym.
Hip Fractures Risk and Postoperative Period in Elderly Diabetic Patients
Pawel Skowronek, Pawel Piatkiewicz, Andrzej Lewandowicz and Agnieszka Maksymiuk-Klos J Diabetes Metab 2017, 8:6 DOI: 10.4172/2155-6156.1000746

Can diagnostic ultrasound scanners be a potential vector of opportunistic bacterial infection?
Skowronek P, Wojciechowski A, Leszczyński P, Olszewski P, Sibiński M, Polguj M, Synder M.: Medical Ultrasonography 2016, 18, 3, 326-331 DOI: 10.11152/mu.2013.2066.183.sko

Witam . Chciałam podzielić się opinią o dr. Pawle Skowronku ,jest wspaniałym i bardzo oddanym ortopedą. Właśnie w dniu 10.12.2020r operował mnie , jestem bardzo zadowolona i przeszczęśliwa ze tak cudowne ręce mnie operowały, czuję się świetnie .Z całego serca polecam pana doktora wszystkim którzy potrzebują pomocy. Dziękuję panie doktorze. Szczęśliwa pacjentka.

3-y lata temu dowiedziałem się, że cierpię na dysplazję stawów biodrowych co doprowadziło do ich przyspieszonego zwyrodnienia. Diagnoza zmotywowała mnie do podjęcia działań rehabilitacyjnych, które umożliwiły funkcjonowanie z własnymi stawami biodrowymi przez ten okres czasu. Niestety ok. czerwca 2020 duże nasilenie bólu spowodowało, że nie mogłem już normalnie funkcjonować, stanąłem przed koniecznością podjęcia decyzji dot. zabiegu operacyjnego. Jak większość osób w takiej sytuacji poświęciłem dużo czasu na przeszukiwanie internetu pod kątem możliwych rozwiązań, rodzaju endoprotez, sposobów przeprowadzania operacji, powikłań/przyczyn, czasu potrzebnego do powrotu do sprawności, ograniczeń, opinii osób które stanęły przed podobnym problemem, odbyłem także szereg konsultacji z uznanymi ortopedami przynajmniej wg. opinii z forumbioderko.pl. Finalnie zdecydowałem się na całkowitą endoprotezoplastykę stawu biodrowego (na razie prawy staw który był w gorszym stanie), operację techniką mało inwazyjną MISS DAA, endoprotezę z krótkim trzpieniem czyli w skrócie "pakiet" oferowany przez dr. P. Skowronka. Operacja odbyła się 10-ego grudnia w NovuMed w Jabłonnie (fajna, dość kameralna, wyspecjalizowana klinika). Wczoraj tzn. 21-o grudnia miałem zdjęcie szwów oraz konsultację z dr. P. Skowronkiem - dr. stwierdził, że wszystko idzie zgodnie z planem, zalecił sposób postępowania/aktywność na kolejne 3-y miesiące - do kolejnej wizyty. Dzisiaj chodzę o jednej kuli, pooperacyjne symptomy bólowe praktycznie ustąpiły, powracam do sprawności, nie mogę się doczekać kiedy wsiądę na rower (chociaż jestem totalnym amatorem, rocznie pokonuję ok 15 000 km). Podsumowując mam wrażenie, że dr. P. Skowronek jest bardzo wyspecjalizowanym/doświadczonym fachowcem, oferującym optymalny pakiet w skład którego wchodzą zarówno dobre endoprotezy (zestawienia statystyczne dot. przeżywalności w danym okresie, ilości generowanych odpadów, ... - dostępne w internecie) oraz przede wszystkim mało inwazyjny sposób implementacji oszczędzający przyczepy mięśni, co gwarantuje szybki powrót do sprawności.

Witam, Mam 30 lat, w 2014 roku miałem wypadek komunikacyjnym w którym doznałem wieloodłamowego złamania kości udowej oraz złamania głowy kości udowej. W wyniku czego ortopedzi zespolili mi kość udową gwoździem śródszpikowym oraz zespolili głowę kości udowej. Jednakże nikt nie mógł mi zagwarantować jak długo wytrzyma to zespolenie głowy kości udowej. Głowa kości z czasem zaczęła się ścierać w wyniku czego postępował proces zwyrodnienia stawu, który zaczął mi coraz bardziej doskwierać nie tylko ze strony bólu ale również ograniczeń ruchowych. W tym czasie stosowałem różne środki by zmniejszyć dolegliwości i zahamować ten proces (suplementy, kwasy hialuronowe, osocze bogatopłytkowe) Tonący brzytwy się chwyta J. Po 6 latach od zespolenia głowy lekarz ortopeda prowadzący na wizycie kontrolnej zalecił alloplastykę stawu biodrowego. Wtedy przeszły mnie dreszcze. Byłem przerażony tymi słowami. Dla mnie endoproteza brzmiała jak dożywotnia męka i strach o każdy ruch nogą. Wtedy zacząłem zagłębiać się w temacie alloplastyki i znalazłem rozwiązanie. Tym rozwiązaniem stał sie Pan dr. Paweł Skowronek. Umówiłem się na konsultacje. Doktor okazał sie być konkretnym, pozytywnym i elokwentnym człowiekiem. Wszystko dokładnie wyjaśnił i zaproponował najlepsze rozwiązania dla mnie jako młodego i chcącego żyć aktywnie człowieka tak jak było przed wypadkiem. No i stało się!! :D 26.11.2020 miałem wykonany zabieg alloplastyki stawu biodrowego w klinice NovuMed w Jabłonnej. Metoda zabiegu z wykorzystaniem techniki miniinwazyjnej z dostępu przedniego MIS DAA jest REWELACYJNA! w której Doktor Skowronek jest prekursorem i specjalistą z ogromnym doświadczeniem. Pobyt w klinice trwał 3 dni w której pracuje miły i zgrany zespół. W tym samym dniu po zabiegu stałem już na nogach i robiłem pierwsze kroki. Doktor od razu zalecił ćwiczenia w ilości powtórzeń x1000 :D i chodzenie. Z dnia na dzień było coraz lepiej. Bez bólu który towarzyszył przed operacją. Aż nie do uwierzenia że tak szybko wracam do funkcjonowania. 07.12. pojechałem na zdjęcie szwów jeszcze o kulach bo w moim przypadku zabieg nie należał do najłatwiejszych ze względu na wcześniejsze złamanie kości udowej i jej zespolenie. Jednak już w tedy mógłbym rzucić kule ponieważ nie odczuwałem bólu i noga w dużym stopniu wróciła do sprawności. Dzisiaj mija kolejny dzień bez bólu, noga w coraz lepszej formie. Coraz ciężej mi patrzeć i brać kule do rąk ale staram się przestrzegać zaleceń Pana Doktora ;) :D. Podstawową rzeczą po zabiegu to ćwiczenia które ogromnie pomagają w rekonwalescencji. No i oczywiście chęci i pozytywne nastawienie :). Już niedługo wracam do normalnego funkcjonowania i aktywności sportowej którą wraz z utratą zdrowia zaniechałem na tak długo. Dziękuję za ten trud i profesjonalizm włożony w to bym mógł znów odzyskać pełną sprawność. Za to że mogę normalnie żyć, bez bólu i ograniczeń. Wielkie dzięki Panie Doktorze. Pzdr R.S

Rewelacyjny specjalista, zaangażowany, pomocny i cudowny człowiek. Bardzo gorąco polecam i ogromnie Panu dziękuję !!!

15 czerwca 2020 dr. Skowronek przeprowadzał u mnie zabieg wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. Była to operacja bardzo skomplikowana ze względu na mój bardzo zniszczony staw kolanowy. Kilku ortopedów których wcześniej odwiedziłem nie chciało podjąć się tej operacji. Doświadczenie i technika miniinwazyjna którą Pan doktor stosuje pozwoliły mi już na drugi dzień po operacji chodzić o kulach. Nie odczuwałem żadnego bólu, gorączki, powikłań. Jestem trzeci tydzień po operacji rehabilitacja przebiega prawidłowo, krótkie odcinki w domu pokonuję już bez kul. Oprócz tego że jest znakomitym specjalistą to jest człowiekiem miłym cierpliwym i zawsze uśmiechniętym. Naprawdę wszystkim polecam Pana doktora i dziękuję za udzieloną mi pomoc.

Ostrzegam!!! Ten lekarz kompletnie nie jest nastawiony na leczenie a jedynie na kasę. 3 minuty za 300zł. Po wejściu do gabinetu zaczął pisać SMS, potem wyszedł, przyszedł na wyniki nie spojrzał. Nie obejrzał opisów ani z rtg ani z tomografii czy rezonansu. Jak powiedziałam, że boli mnie biodro stwierdził, że może znajdę innego lekarza, bo on mi nie pomoże. Lekarz o bardzo niskiej kulturze, i bardzo niskim poczuciu wartości. Kompletny brak zaangażowania. Taśma dla kasy. 300zł za co?

Do dr Skowronka trafiłam przez przypadek….może bardziej w poszukiwaniu dobrego ortopedy zmusił mnie ból lewego biodra!!!! Doktor zapoznał się z wynikami moich badań, dokładnie mnie wysłuchał, zadawał pytania, poświęcił mojej sprawie wystarczającą ilość czasu. Chociaż trzeba przyznać że chyba ciągle jest w niedoczasie 😊 Spokojnie mogę polecić Pana doktora Skowronka każdemu, kto potrzebuje profesjonalnej porady a w następstwie operacji !!!, bo nic tak nie przywraca wiary w lekarzy oraz w jakość służby zdrowia, jak wizyta u lekarza z powołania, i pobyt w klinice w Jabłonnie pod jego opieką i pozostałego super również bardzo profesjonalnego zespołu. Nie ma również wątpliwości co do tego, że dr Paweł Skowronek do takich właśnie lekarzy należy. ( dla innych byłam specyficznym a nawet trudnym przypadkiem, chodziło o wydłużenie przy okazji operacji mojej lewej nogi o jakieś 3cm)Jestem już po operacji miesiąc….12. 12. 2019r. była operacja. Początki jak po operacji…wiadomo…ale szybka rehabilitacja a teraz mój własny wkład pracy i mając 53 lata chodzę na równych nogach bez bólu i bez kul….Dziękuję doktorze😊 Służę info: perkowska66@wp.pl Najważniejsze jest jednak to, że oprócz bycia lekarzem z powołania, dr Skowronek jest przede wszystkim człowiekiem. Człowiekiem, który rozumie, szanuje i wykonuje swoją pracę najlepiej, jak tylko potrafi. Super Lekarz! Niezwykle rzetelny, zaangażowany i sympatyczny, dba o dobrą relację z pacjentem. Zdecydowanie polecam !!!!!

Doskonały operator! Minęły ponad 2 lata od operacji biodra i dzięki Doktorowi funkcjonuję doskonale. Jestem w pełni sprawna, realizuję moje pasje, uprawiam sport, nic mnie nie boli. Dziękuję panie Doktorze! Polecam wszystkim, którzy cierpią z powodu zwyrodnień stawu biodrowego.

Minęło 1.5 roku po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego przez dr Skowronka. Cieszę się, że tak bardzo dobry specjalista zoperował mi staw biodrowy. Dzięki dr Skowronkowi chodzę i funkcjonuję normalnie, nie wspominając już o realizowaniu swoich pasji w życiu. Polecam Pana Doktora Skowronka wszystkim cierpiącym na schorzenia tego typu. Dziękuje za nowy staw biodrowy :) :) Wszystkiego najlepszego dla Pana Doktora i Jego rodziny. Z serdecznymi pozdrowieniami Wioleta P.

Minęło 1.5 roku  po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego przez dr Skowronka. Cieszę się, że tak bardzo dobry specjalista zoperował mi staw biodrowy. Dzięki dr Skowronkowi chodzę i funkcjonuję normalnie, nie wspominając już o realizowaniu swoich pasji w życiu. Polecam Pana Doktora Skowronka wszystkim cierpiącym na schorzenia tego typu.
Dziękuje za nowy staw biodrowy :) :)
Wszystkiego najlepszego dla Pana Doktora i Jego rodziny.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Wioleta P.

Pan Doktor spóźniony około godziny ( jestem w stanie to zrozumieć), ludzie czekają, w miarę szybko idzie. Dlaczego? Ponieważ Pan Doktor woli stawiać na ilość a nie na jakość wizyt.Cena konsultacji pozostawia wiele do życzenia. Ale przecież żeby wyzdrowieć jesteśmy w stanie zapłacić każde pieniądze. Z pewnością, ale nie za ok. 10 minutową wizytę, gdzie pacjent musi wypisać sobie na kartce wszystko to co go martwi i o co chce się zapytać.(ale na to również nie starcza czasu) Człowiek, który ma problemy z kończynami dolnymi, nie zostanie poproszony o zdjęcie stabilizatora w celu sprawdzenia zakresu ruchu, czy pokazania blizn pooperacyjnych. Na nic jest branie do Pana Doktora dokumentacji medycznej, ponieważ nie interesuje go to. Dokładnie tak to ujął. Być może ww. Pan ma wiele tytułów, lecz napewno tego czego mu brak to: empatia, profesjonalne podejście do pacjenta oraz, tu najważniejsze, CZASU dla chorego.Naprawdę nie polecam, to tak jakby wyrzucić pieniądze do śmieci.