dr n. med. Paweł Skowronekdr n. med. Paweł Skowronek - zdjęcie profilowe

dr n. med. Paweł Skowronek

Traumatolog, Ortopeda, Chirurg ortopeda

Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK , Kierownik Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, Kierownik Zakładu Ortopedii I Rehabilitacji II wydz. Lekarskiego WUM, Koordynator oraz Trener Międzynarodowych Ośrodków szkoleniowych technik miniinwazyjnych stawów.

Specjalista w zakresie protezoplastyk stawów, w szczególności technik miniinwazyjnych przednich MIS DAA, oraz zabiegach rewizyjnych protez. Prekursor i trener w Polsce technik ...

7 listopada operował mnie dr. Paweł Skowronek w NOVUMED w Jabłonnej. Alloplastyka lewego stawu biodrowego metodą małoinwazyjną MIS DAA. Pierwszy tydzień był oczywiście trudny, ograniczenia w niektórych ruchach, ból umiarkowany do wytrzymania, no i okropne spanie na plecach, a raczej brak snu. Ale dzisiaj , czyli 17 dni po operacji mam zdjęte szwy, jestem po wizycie kontrolnej u Pana doktora, po teście podskoku na obu nogach i wskazaniach jakie ćwiczenia robić. Od dzisiaj mogę odrzucić kulę od nogi operowanej, Mogę spać na boku, hurra, i Mogę prowadzić samochód . Nie spodziewałam się, że tak szybko będę wracać po takiej operacji do normalnego funkcjonowania. Pan dr. Paweł Skowronek czyni cuda tą metodą operacyjną. Polecam każdemu, kto zmaga się z bólem stawu biodrowego. Ja zbierałam się długo z decyzją. Dr. SKOWRONKA polecił mi inny lekarz mówiąc, że jeśli miałby operować swoje biodro to tylko u Pawła Skowronka. Tak więc proszę się nie bać i operować biodro u dr. P.Skowronka metodą MIS DAA: ))

Pan dr Skowronek to mega geniusz, charyzmatyk w swej branży a przy tym wyjątkowo przystojny, miły i cierpliwy. Zabieg pan dr robił mi 13.07.br. alloplastykę stawu biodrowego prawego metodą mini inwazyjną z dojścia przedniego MIS DAA gdzie długość szwu jest ok. 9 cm., zdjęcie szwu po 12 dniach i dalsze chodzenie z 1 kulą do następnej wizyty kontrolnej .Pan dr zrobił test miałam 3 razy skoczyć i skoczyłam dalsze zalecenia pana dr wprowadziłam .Dr wszystkich pacjentów operuje bez względu na wiek i takich , których by inny lekarz nie operował. Tą ciężką prace dr bym tak spuentowała , że pan dr te stawi i nasze kości to tak naprawia jak " klocki lego ".Zabieg trwa u dr 30 - 40 minut , ubytek krwi minimalny, że byłam zdolna na 2 dzień na korytarzu do rehabilitacji a za 3 dni wracałam do domu. Mało jest lekarzy w naszym kraju a jak są to nie wszyscy są tacy wzorowi . Ten lekarz przestrzega przysięgę HIPOKRATESA i jest takim skromnym i radosnym lekarzem. Jak to robi ? przy takim nawale pacjentów , których ich jest pełno w Przychodniach i Szpitalach Oddzielnie podziękowania należą się rodzicom pana dr , ze tak bezbłędnie rozpoznali powołanie swego syna Pawła.
Stawiam najwyższą ocenę bo sobie ten przykładny lekarz na to zasłużył ! Dziękuję Panie Doktorze !

Uaktualniam opinię. Teraz mam już 70 lat, 4 tygodnie temu przeszedłem operację wstawienia endoprotezy lewego stawu biodrowego. Była to operacja drugiego stawu, pierwsza (prawego biodra) odbyła się w 2022 r. Obie wykonał doktor Paweł Skowronek w centrum Novumed w Jabłonnie. Podobnie jak poprzednio wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Trzeciego dnia byłem już w domu. Obecnie poruszam się bez kul (i bez bólu!!!). Bez przeszkód mogę prowadzić samochód. Mając pozytywne doświadczenia z „naprawą” pierwszego biodra, tym razem nie zwlekałem zbyt długo i kiedy tylko rentgen pokazał, że stan wymaga interwencji – ...

Mając pozytywne doświadczenia z „naprawą” pierwszego biodra, tym razem nie zwlekałem zbyt długo i kiedy tylko rentgen pokazał, że stan wymaga interwencji – zdecydowałem się na zabieg. Było warto.
Tym wpisem chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować panu doktorowi za fachowość i życzliwe podejście.

Mam 68 lat, jestem po operacji wstawienia endoprotezy prawego stawu biodrowego, którą w lipcu wykonał dr Paweł Skowronek.
Operacja przebiegła supersprawnie, bez komplikacji. Trzeciego dnia byłem już w domu. Na wizycie kontrolnej (po 12 dniach) mogłem wykonać testowy podskok Od operacji minęło niecałe 3 tygodnie, a ja chodzę bez przeszkód, pomagając sobie tylko jedną kulą.
Dr Skowronek ma ogromne doświadczenie w wykonywaniu takich operacji za pomocą tzw. dostępu przedniego, znacznie mniej inwazyjnego w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Poszukiwania placówki i lekarza specjalizujących się w tej ciągle nowatorskiej w naszym kraju metodzie doprowadziły mnie właśnie do dra Skowronka. Dziś, jako pacjent, mogę z czystym sumieniem wystawić najwyższą pinię, doceniając profesjonalizm i zaangażowanie pana doktora.

Po 3 miesiącach od operacji wymiany biodra metodą małoinwazyjną powróciłam do pełnej sprawności-jak obiecywał Pan doktor ( praca zawodowa, prowadzenie samochodu, jazda rowerem, piesze wycieczki) bez bólu i jakiegokolwiek dyskomfortu. Oczywiście nie wolno zapominać o zaleconych po operacji ćwiczeniach, a wręcz bezwzględnie je wykonywać. Obecnie minęło pół roku i tylko mała blizna przypomina o operacji, na którą bałam się zdecydować - teraz mogę powiedzieć, że nie warto zwlekać, bo wraca życie bez bólu na własnych nogach.

Pan Prof.n.med.Pawel Skowronek wspanialy lekarz ,specjalista najwyzszej klasy. Jestem po zabiegu( metoda DAA MIS) w klinice NovuMed wykonanym przez Pana Prof. prekursora tej metody, Wreszcie bez bolu!Bardzo dziekuje Prof.n.med.Pawlowi Skowronkowi.Operacja alloplastyki stawu biodrowego lewego m.G7 Taperlock dualmobilty odbyla sie zgodnie z planem tj.czas trwania ok.30min. Po 4-ch tyg. jazda samochodem i codzienne plywanie na basenie powoduje ze moje samopoczucie psychiczno-fizyczne jest doskonale. Podsumowujac;Pan Prof.n.med. Pawel Skowronek jest znakomitym znakomitym fachowcem prekursorem nowoczesnych technik miniinwazyjnych w protezoplastyce stawow biodrowych,jest rowniez wspanialym czlowiekiem.Zawsze mily z dobrym nastrojem.Pana Profesora cenie za profesjonalizm ,zyczliwosc,zaangazowanie ...

Pan Prof.n.med.Pawel Skowronek wspanialy lekarz ,specjalista najwyzszej klasy.
Jestem po zabiegu( metoda DAA MIS) w klinice NovuMed wykonanym przez Pana Prof.
prekursora tej metody,
Polecam Pana Profesora.

Mam 53 lata. W lutym 2022, 3 tygodnie temu, miałem operację (alloplastykę, mis daa) stawu biodrowego. W czwartek była operacja. W sobotę, po 2 i pół dnia byłem już w domu. Kilka dni temu zdjęte szwy. Już w dniu operacji, po zabiegu byłem w stanie chodzić o kulach. Bezapelacyjnie, mogę polecić doktora Skowronka i jego niezwykłe umiejętności. piotr, 662 144 682

Bezapelacyjnie, mogę polecić doktora Skowronka i jego niezwykłe umiejętności.

piotr, 662 144 682

W roku 2010 miałam operacje którą wykonał dr Skowronek stawu biodrowego metoda mało-inwazyjna, po kilku latach nastąpiło obluzowanie panewki. Doktor reklamacji nie przyjmuje. Doktor poprawek zabiegów nie wykonuje. Wizyty moje kilkukrotne w prywatnej placówce na nic się zdały, gdyż doktor wymyśla rożne dziwne choroby których nie posiadam. Za zabieg zapłaciłam, za wizyty wielokrotne które niczego nie wniosły również zapłaciłam. Obecnie żaden lekarz nie chce podjąć się re-operacji gdyż nie będą robić poprawek po tym lekarzu. Pomimo mojego starania się u rożnych lekarzy mam nadzieje ze ktoś w końcu mi pomoże ...

Pomimo mojego starania się u rożnych lekarzy mam nadzieje ze ktoś w końcu mi pomoże w bólu i wieloletnim cierpieniu. ODRADZAM TEGO LEKARZA.

2.12.21 dr.Pawel Skowronek zoperowal mi biodro ,metodą maloinwazyjną DAA. Rewelacyjna metoda, polecam, ale przede wszystkim doktora Skowronka. Profesjonalny , znakomity fachowiec. Juz przy pierwszej wizycie wiedziałam, że jestem w dobrych rękach. I nie pomyliłam się. Po 10 dniach od operacji odrzucilam kule, nie odczuwam zadnego bólu/bezcenne/ , prowadze samochod, ćwiczę wg zaleceń. Jestem Doktorowi wdzięczna, ze tak szybko doszlam do sprawnosci. Zycze sukcesow, bo tacy lekarze, pasjonaci, sa nam potrzebni.

Po wymianie stawu biodrowego na początku listopada, po 2 tygodniach odstawiłam jedną kulę. Już w pierwszej dobie po operacji rozpoczęła się rehabilitacja i chodzenie o kulach. Przed operacją Pan doktor rzeczowo wyjaśnił jej przebieg i rozwiał wszystkie moje obawy związane z wymianą biodra ( metodą małoinwazyjną). Po operacji zniknęły wszystkie zwyrodnieniowe bóle utrudniające normalne funkcjonowanie, stawiam prosto nogi, czuję się coraz pewniej podczas chodzenia, wykonuję wszystkie zalecone przez doktora ćwiczenia. Mogę śmiało powiedzieć, że nie warto zwlekać z wymianą stawu biodrowego wykonaną przez Pana doktora Skowronka-mistrza. Szczerze polecam.

Jestem 51 letnią pacjentką Pana Doktora Pawła Skowronka. Od 7 m-cy po endoprotezie stawu biodrowego. Dysplazja lewego stawu biodrowego od dzieciństwa, krótsza o kilka cm. noga nie pozwalały normalnie funkcjonować. Od kilku lat towarzyszył mi ból podczas wykonywania codziennych czynności. Z wiekiem dolegliwości te zaczęły się nasilać. Bardzo bałam się operacji dlatego też długo nie mogłam podjąć decyzji. Konsultując mój przypadek z innym ortopedą usłyszałam informację, że tak skomplikowane zabiegi wykonuje Pan Dr Paweł Skowronek. Operacja trwała 2 godziny. Dzięki temu, że Pan Dr Skowronek stosuje nowoczesne techniki miniinwazyjne jeszcze w tym samym dniu postawiłam pierwsze kroki pod okiem rehabilitanta. Trzeciego dnia po operacji opuściłam szpital. Potem dalsza rehabilitacja i wreszcie mogę funkcjonować bez bólu. Polecam Pana Doktora Skowronka wszystkim, którzy borykają się z podobnymi problemami ortopedycznymi i potrzebują pomocy. Oprócz tego, że Dr Skowronek jest znakomitym fachowcem prekursorem nowoczesnych technik miniinwazyjnych w protezoplastyce stawów biodrowych prowadzi szkolenia w kraju i za granicą, jest również wspaniałym człowiekiem. Zawsze miły, uśmiechnięty. Cenię Go za profesjonalizm, życzliwość, zaangażowanie i jeszcze raz gorąco polecam.