dr n. med. Paweł Skowronekdr n. med. Paweł Skowronek - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8

dr n. med. Paweł Skowronek

Traumatolog, Ortopeda, Chirurg ortopeda

3,9

Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno–Urazowej WSZZ Kielce UJK , Kierownik Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, Kierownik Zakładu Ortopedii I Rehabilitacji II wydz. Lekarskiego WUM, Koordynator oraz Trener Międzynarodowych Ośrodków szkoleniowych technik miniinwazyjnych stawów.

Specjalista w zakresie protezoplastyk stawów, w szczególności technik miniinwazyjnych przednich MIS DAA, oraz zabiegach rewizyjnych protez. Prekursor i trener w Polsce technik miniinwazyjnych w alloplastyce stawów biodrowych. Obecne doświadczenie to ponad 3000 zabiegów z użyciem technik DAA, MIS DAA. Dla pacjenta zabieg z użyciem dostępu przedniego MIS DAA minimalizuje śródoperacyjne uszkodzenie tkanek miękkich poprzez brak lub minimalizację pierwotnego uszkodzenia tkanki mięśniowej w stosunku do standardowych dostępów operacyjnych. Poprzez implantację protezy w przestrzeni miedzymieśniowej uzyskujemy pierwotnie naturalne napięcie i siłę mięśniową bez oczekiwania na zrost tkanek, dzięki czemu przyspieszamy i skracamy rehabilitację, hospitalizację pacjenta. Czas operacji, czyli niższe ryzyko ekspozycji rany na czynniki zewnętrzne, np czynniki infekcyjne
Specjalista z zakresu alloplastyk stawów biodrowych i kolanowych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie implantów typu preassembled , „krótkich” trzpieni , itp.

Ukończone studia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z 3 letnim stypendium naukowym. Specjalizacja w Klinice Ortopedii i Traumatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ukończona egzaminami z wyróżnieniem. W latach 1998-2012 asystent i starszy asystent w oddziałach Protezoplastyk Stawu Biodrowego i Kolanowego, Traumatologii.

Od 2007 prekursor nowoczesnych technik miniinwazyjnych w protezoplastykach stawów biodrowych w Warszawskiej Klinice Ortopedii. Wykładowca na wydziałach lekarskich, rehabilitacyjnym, English division. Autor i współautor prac o tematyce ortopedycznej i radiologicznej.

Od roku 2009 międzynarodowy i krajowy trener-szkoleniowiec technik miniinwazyjnych stawów biodrowych – obecnie z ponad 12 letnim doświadczeniem w powyższych zabiegach w i za granicą , współtwórca modyfikacji techniki i narzędzi MIS DAA. Ponad 300 szkoleń typu chirurg-chirurg dla lekarzy z Polski , Europy , Bliskiego Wschodu, Ameryki Pn. i Płd.

2012 – obrona pracy doktorskiej z zakresu zwichnięć protez stawu biodrowego. 2013 – rozpoczęcie współpracy z Warszawskim Centrum Onkologii w nowatorskich biotechnikach z wykorzystaniem komórek macierzystych w zmianach zwyrodnieniowych stawów oraz zmianach pourazowych.

2014 – Obrona pracy dyplomowej na Uniwersytecie Warszawskim – Wydział Zarzadzania w tematyce „Zarządzania w Służbie Zdrowia w dobie przekształceń własnościowych”. Od 2014 Kierownik Kliniki Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej w Kielcach. Od 2017 roku Koordynator Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.
Znajomość języków obcych: angielski, rosyjski.

Nagrody:
2015 – Nagroda Lekarza roku w Kielcach w roku 2014.
2016 – Nagroda Lekarza roku w Kielcach oraz w województwie Świętokrzyskim w roku 2015, jak również Nagroda „Ortopeda roku” w województwie świętokrzyskim.

Od 2005 liczne krajowe i międzynarodowe wystąpienia w tematyce protezoplastyk stawów oraz dostępów miniinwazyjnych , Europa , Azja , Bliski Wschód.

Publikacje

„Konflikt panewkowo-udowy stawu biodrowego z wykorzystaniem przedniego dostępu małoinwazyjnego DAA”
Paweł Skowronek, Marek Synder, Michał Polguj, Dariusz Marczak, Marcin Sibińsk
“Treatment of Femoroacetabular Impingement with a Mini-open Direct Anterior
Approach”; IJOrtho, DOI: 10.4103/ortho.IJOrtho_248_16 ;

Efektywność czasowa protezoplastyki stawu biodrowego przedniego dostępu operacyjnego vs standardowy dostęp tylny u starszych pacjentów
Paweł Skowronek , Artur Wojciechowski , Krzysztof Wypniewski , Marcin Sibiński , Michał Polguj , Agnieszka Maksymiuk-Kłos, Paweł Piątkiewicz . Time efficiency of direct anterior hip arthroplasty compared to postero-lateral approach in elderly patients. AMS https://doi.org/10.5114/aoms.2018.76945

Konsekwencje wykonania dodatkowej stabilizacji implantu rewizyjnego w zabiegach rewizyjnych stawu biodrowego
Paweł Skowronek, Paweł Olszewski , Wojciech Święszkowski, Marcin Sibiński, Marek Synder, Michał Polguj; An evaluation of the potential consequences of drilling titanium and tantalum implants during surgery - a pilot study ; BMC Musculoskeletal Disorders (2017) 18:426 DOI 10.1186/s12891-017-1784-x

Nieodzyskiwalne produkty wiercenia w rewizyjnych implantach stopu tytanu i tantalu

Paweł Skowronek, Paweł Olszewski, Wojciech Święszkowski, Marek Synder, Marcin Sibiński, Jacek Mazek; Unrecoverable bi-products of drilling titanium alloy and tantalum metal implants: a pilot study; HIP International 1 –4 DOI: 10.1177/1120700018760306

Ryzyko złamania szyjki kości udowej oraz przebieg pooperacyjny u chorych z cukrzycą w wieku podeszłym.
Hip Fractures Risk and Postoperative Period in Elderly Diabetic Patients
Pawel Skowronek, Pawel Piatkiewicz, Andrzej Lewandowicz and Agnieszka Maksymiuk-Klos J Diabetes Metab 2017, 8:6 DOI: 10.4172/2155-6156.1000746

Can diagnostic ultrasound scanners be a potential vector of opportunistic bacterial infection?
Skowronek P, Wojciechowski A, Leszczyński P, Olszewski P, Sibiński M, Polguj M, Synder M.: Medical Ultrasonography 2016, 18, 3, 326-331 DOI: 10.11152/mu.2013.2066.183.sko

Bardzo, bardzo dziękuję Panie doktorze!!! Naprawdę świetny specjalista, nawet jeśli nie tłumaczy wszystkiego szczegółowo to i tak wzbudza zaufanie i odpowiada na zadane pytania. Ciepły, miły i nade wszystko profesjonalny.Dzięki Panu doktorowi pobyt w szpitalu był lepszy.Chodzę, rana jest minimalna, nie czuję bólu. Od 4 doby po operacji bez środków przeciwbólowych. Bardzo polecam i naprawdę bardzo Panu dziękuję.

w roku 2008 wykonał mi dwukrotnie w odstępie czterech miesięcy zabieg wszczepienia protez obu stawów biodrowych-jest wspaniałym specjalistą w tej dziedzinie-przed operacją chodziłem zledwością przy pomocy kul łokciowych-obecnie zapomniałem co to jest ból i trudności z chodzeniem - już poleciłem i nadał polecam wszystkim cierpiącym na to schorzenie tego zdolnego lekarza - osoboście dziękuje doktorze za dobro jakie Pan dla mnie zrobił - Wiesław Leśniewski

Wspaniały lekarz ,super, miły ,uśmiechnięty naprawił mi stawy biodrowe w obydwu nogach, jest bardzo dobrze. Inni ważni profesorowie powinni się uczyć od młodych zdolnych lekarzy takich jak dr Skowronek .Dziękuję

Wspaniały lekarz, kompetentny, zaangazowany PASJONAT. ZAWSZE BEDE PAMIETAŁA JESTEM WDZIECZNA. AGATA - po endoprotezie stawu biodrowego, której nikt nie chciał sie podjąć! :)DZIEKUJE PANIE DOKTORZE

Wspaniały lekarz, kompetentny, zaangazowany PASJONAT.

Wspaniały, wspaniały, wspaniały w życiu miałam doczynienia z wieloma lekarzami tej specjalizacji (bo przez okres 4 lat) nikt niechciał się zająć moim przypadkiem. W lipcu 2010 r miałam operację na staw biodrowy. Cudotwórcą jest dr. Paweł Skowronek. Pozdrowienia i podziękowania, również dla dr Behzad Shirdel Wdzięczna pacjentka.

Pozdrowienia i podziękowania, również dla dr Behzad Shirdel
Wdzięczna pacjentka.

Dr.Paweł Skowronek jest wspaniałym lekarzem,każdemu Go polecam wymienił mi dwa stawy biodrowe.Bardzo szybko wróciłam do pełnego zdrowia bez żadnych komlikacji.Chodzę tak jak zupełnie zdrowa osoba. Jestem Mu za to bardzo wdzięczna! Anna Gralewska

Dr.Paweł Skowronek jest wspaniałym lekarzem,każdemu Go polecam
Anna Gralewska

Lekarz bardzo zadufany w sobie. Ilość czasu jaką poświęca pacjentowi jest niedopuszczalna - ludzie płacą za to a Pan nawet nie ma w sobie tyle przyzwoitości żeby porozmawiać z pacjentem, który przychodząc do Pana wyraża jakąś ufność wobec Pana i Pańskich umiejętności. Absolutnie odradzam, jest jeszcze wielu innych miłym i kompetentnych specjalistów. Nie musimy znosić czyjegoś zadufania i arogancji!

Profesjonalizm przede wszystkim !!! Życzę sobie oraz wszystkim chorym osobom, aby w naszych szpitalach, klinikach i przychodniach było więcej tak wspaniale wykształconych i doświadczonych specjalistów jak dr Skowronek. W tym miejscu pragnę podziękować za pomyślnie przeprowadzoną operację. Dziękuję :)

Super lekarz! Wzbudzający zaufanie, cierpliwy, kompetentny,super chirurg, zainteresowany zdrowiem i stanem pacjenta tak przed zabiegiem jak i po! ZDziwienie budzi fakt,że te wszystkie wspaniałe cechy posiada tak młody lekarz!

Do dziś mam wrażenie, że kiedy tłumaczył mi przebieg leczenia, pomylił mnie z inną osobą. Nie miałem czasu go wypytać, bo sobie pospiesznie poszedł. Spytałem więc innego lekarza, który zdementował, to co mówił Dr. Skowronek. Ogólnie rzecz biorąc czułem się jak ktoś, kto się narzuca. No i nie zostałem kompleksowo poinformowany "co i jak", musze iść do innego lekarza, żeby się dowiedzieć, co dalej.