dr n. med. Piotr Chornyy

Gastroenterolog

1,3
1,3
1,2

Spotkałam dr na dyżurze internistycznym na Polankach. To jakaś pomyłka!!! Siedziałam tam 26 minut i odezwał się do mnie 3 razy. Kazał na kartce zapisać swoje dane a jak nie miałam długopisu to wysłał mnie do rej. bo on ma jeden i mam sobie znaleźć. Gbur i tyle. Zero podejścia do pacjenta. Z zapaleniem ucha, zatok i gardła twierdził,że bez problemu mogę pracować i z wielką łaską dał mi L4. Czułam się jak jakaś symulantka co chce wyłudzic leki i zwolnienie!!!! Masakra nie człowiek!

Njagorszy lekakrz, którego spotkałam. Miałam rozerwany dysk i ekstruzję jądra miażdżystego do kanału kręgowego. Nie mogłam z bólu stanąć na nogi, była niedziela, więc zadzwoniłam po lekarza dyżurnego. Chorowałam od dłuższego czasu, ale poprzedniego dnia upadłam i nie mogłam chodzić. Potworny ból kręgosłupa. Przyjechał pan Chornyy, który przy potwornie bolącej rwie kulszowej podał mi zastrzyk z ketonalu podczas, gdy od 2 miesięcy od neurologa dostawałam już leki morfinowe! Zwijałam się z bólu jednak pan dotor zupełnie tego nie zauważył. Stwierdził, że nie ma zaufania do leków, które biorę i przypisał kolejny ketonal tylko w MNIEJSZEJ DAWCE!!! i pojechał do następnych pacjentów. Od kilkunastu godzin leżałam beż możliwości ruszenia się choćby do ubikacji. Zadzwoniłam jeszcze raz do przychodni dyżurnej i rejestratorkę błagałam, żeby ten lekarz przyjechał jeszcze raz i dał mi skierowanie do szpitala. Lekszrz oddzwonił do mnie po 2 godzinach, nie spieszył się, stwierdził, że nie ma powodu do wystawienia skierowania i że chcę wymusić na nim skierowanie do szpitala żeby przyspieszyć sobie rezonans magnetyczny, na który miałam czekać 2 miesiące. Tylko tyle z całej sytuacji zrozumiał ten lekarz. Uprzedziłam, że jeśli mi odmówi skierowania, zwróce się po pomoc do pogotowia medycznego. Lekarze z pogotowia mi to doradzili, bo byli oburzeni zachowaniem doktora Chornyy. Byłam w potwornym bólu, nie miałam sił walczyć z bezdusznym lekarzem, który traktował mnie jak symulantkę i manupulatorkę. Kiedy lekarz wreszcie przyjechał zaczął zadawać absurdalne pytania, czy wzięłam leki które mi przepisał. Tłumaczyłam mu, że PRZECIEŻ JA TE LEKI MAM OD TYGODNI I SĄ ZA SŁABE bo aktualnie biorę dużo silniejsze i nie mogę bez ograniczeń brać leków przeciwbólowych, zwłaszcza nieskutecznych. Pan Chornyy była tak arogancki, zarozumiały i pewny tylko swojej nieomylnej diagnozy, że nie chciał tego słuchać. Powiedział, ŻEBYM W OGÓLE SIĘ NIE ODZYWAŁA. Przepisał też moczopędny forosemid, po którym mało nie zemdlałam, bo tak obniżył mi ciśnienie. Lekarze z pogotowia powiedzieli, że nie wolno stosować furosemidu w takim przypadku. GRATULACJE PANIE KONOWALE! Nie wiem, gdzie pan studiował, ale dzięki pana ignorancji o mało na dobre nie starciłam zdrowia. Wspaniali Lekarze w szpitalu na Zaspie przyspieszyli rezonans i kazali jak najszybciej jechać do neurochirurga. Powiedzieli, że to był ostatni dzwonek. Miałam już niedowład lewej nogi. Po przekroczeniu tej granicy choroby nerw mógł być już nie do odratowania. Teraz jestem juz po operacji kręgosłupa, mam uszkodzone nerwy lewej nogi, wycięty dysk i czeka mnie długa rehabilitacja. Tak panie doktorze Chornyy, pańskie postępowanie jako lekarza, który ma przede wszystkim nie szkodzić, jest oburzające. Mam nadzieje, że przypomni pan sobie to styczniowe zdarzenie. Życzę więcej empatii i rozumienia swojej roli jako lekarza. Mam nadzieję, że nigdy pana nie spotkam. Ewa

Lekarz godny polecenia! Przykład do naśladowania, fachowiec w tym co robi, a jednocześnie niezwykle ludzki i skromny. Patrząc na co poniektórych lekarzy załamywałam ręce i zalewałam się łzami, a On jednak potrafi przywrócić wiarę w człowieka i w to, że służba zdrowia jednak stara się pomóc. Dziękuję bardzo za wszystko co Pan zrobił dla naszego Taty!