lek. dent. Wojciech Fąferkolek. dent. Wojciech Fąferko - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6

lek. dent. Wojciech Fąferko

Od początku swojej działalności postawiliśmy na nowoczesność rozwiązań w leczeniu implantologicznym pacjentów. Dzięki współpracy z wiodącą na rynku, amerykańską firmą Biomet 3i w naszym gabinecie dostępne są rozwiązania będące najnowszymi osiągnięciami implantologii na świecie. Jesteśmy także jednym z nielicznych na Śląsku gabinetów posiadającym certyfikat jakości Biomet 3i. Poniżej opis wybranych usług dostepnych w naszym centrum:

WYBRANE USŁUGI DOSTĘPNE W NASZYM CENTRUM IMPLANTOLOGII I ORTODONCJI DENTIM CLINIC

IMPLANTY - implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Ich trwałość, a także łatwość, z jaką są przyjmowane przez organizm sprawia, że jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne, a przy tym zapewniające w 100% poczucie naturalności.
W naszej klinice stosujemy tytanowe implanty. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom nanotechnologicznym implant szybciej zrasta się z kością i jest stabilniejszy już we wstępnej fazie gojenia się, umożliwiając szybsze osadzenie korony, nawet w przypadku rozległych braków. Także specjalna, opatentowana powierzchnia sprawia, że proces gojenia skraca się nawet do dwóch miesięcy. Umożliwia to tym samym ich stosowanie także w przypadkach, kiedy konieczny jest przeszczep tkanki kostnej lub wszczepiamy implant w kość o złej jakości.
Implanty wszczepiane są do kości szczęki metodami chirurgicznymi. Mówiąc w dużym uproszczeniu – wkręca się w kość tytanową śrubę, na której następnie mocowany jest łącznik i sztuczny ząb, czyli korona. Założenie pojedynczego wszczepu zębowego trwa około 15 minut!
Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Samo wszczepienie można porównać do usunięcia jednokorzeniowego zęba. Jest więc to zabieg prosty i niewymagający narkozy.

PROTETYKA - Na sukces leczenia protetycznego wpływ mają dwa czynniki: praca lekarza + praca technika dentystycznego, wykonującego uzupełnienie protetyczne.
Umiejętności lekarzy w DentimClinic są ciągle podnoszone na licznych kursach krajowych i międzynarodowych. Stale śledzimy światowe trendy i proponujemy pacjentom najlepsze w danej sytuacji rozwiązania. Jednakże ostateczny wygląd i funkcjonalność uzupełnienia w dużej mierze zależy od technika dentystycznego. Dlatego po kilku latach poszukiwań i prób wybraliśmy laboratoria protetyczne, ktore wykonują najwyższej jakości uzupełnienia! Zęby wykonane w naszej klinice niczym nie różnią się od zębów własnych, a nawet przewyższają je trwałością i odpornością na próchnicę. Wykonujemy:
Prace osadzone na implantach
odbudowa pojedynczego zęba bez potrzeby szlifowania sąsiednich zębów
odbudowa kilku zębów, również bez potrzeby uszkadzania zębów sąsiednich
odbudowa bezzębia
Licówki porcelanowe - są to cienkie (0,5-0,7 mm) porcelanowe łuski, które po naklejeniu na powierzchnię przebarwionego, złamanego lub w inny sposób zniszczonego zęba całkowicie zmienia jego wygląd.
Korony pełnoceramiczne - jeśli zęby są bardzo mocno zniszczone lub przebarwione możemy wykonać korony pełnoceramicze lub oparte na podbudowie złota lub metalu. Korony i mosty są nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

ORTODONCJA - Dentim clinic zapewnia swoim pacjentom najnowocześniejsze, nie wymagające usuwania zębów leczenie ortodontyczne. Dzięki stosowanej przez nas metodzie opracowanej przez Amerykanina Brocka Rondeau zmniejszamy do minimum obawę przed zabiegami ortodontycznymi, zwłaszcza u młodszych pacjentów dając im to o czym marzą najbardziej - piękny i zdrowy uśmiech.
Każdy pacjent poddawany zabiegom ortodontycznym ma zapewnioną pełną diagnostykę warunków zębowych oraz kostnych poprzez wykonanie na miejscu zdjęć RTG. Nasze zabiegi zapewniają także komfort podczas samego leczenia. Dzięki stosowanym zamkom kosmetycznym aparat jest prawie niewidoczny. Nowością stosowaną przez Dentim są zamki samoligatrujące, zapewniające szybsze postępy w leczeniu oraz rzadsze wizyty. Proponowane przez Dentim leczenie umożliwia korektę zaburzeń zgryzu zarówno osobom starszym, jak i najmłodszym.

DIAGNOSTYKA - Stawiamy na diagnostykę! Od niej zawsze zaczyna się leczenie w Dentim clinic. Chcąc zapewnić najwyższym poziom diagnostyki Centrum zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający przeprowadzenie wstępnego badania w sposób precyzyjny. Profesjonalnie wyposażona pracownia diagnostyczna zapewnia pacjentowi przeprowadzenie wszystkich badań w jednym gabinecie, w jeden dzień. Prowadzona w Dentim clinic diagnostyka ma także ogromną wartość edukacyjną dla pacjenta, ponieważ jej wyniki są każdorazowo dokładnie omawiane z lekarzem.

WYBIELANIE - stosowana w Dentim clinic pozwala na pozbycie się przebarwień podczas jednej wizyty, przywracając biały uśmiech w zaledwie 30 minut. Wybielanie metodą BEYOND polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego opartego na nadtlenku wodoru. Reakcja utleniania jaka zachodzi w trakcie zabiegu ma na usuwa skutecznie przebarwienia, przywracając biały uśmiech. Dzięki zastosowaniu podczas zabiegu specjalnego, niebieskiego światła akceleratora, które aktywuje żel, czas trwania zabiegu jest skrócony do minimum, dając rezultaty nieporównywalnie lepsze od innych metod wybielania.
Dzięki temu zęby stają się bardziej odporne na przebarwienia, zachowując jednocześnie swój naturalny blask. Efekt zabiegu pozostaje widoczny średnio przez 2 lata przy odpowiedniej diecie i higienie jamy ustnej. Zabieg jest w pełni bezpieczny.

HIGIENA - każdy nasz pacjent zostaje objęty indywidualnym programem profilaktyki i higieny. Na wizytach kontrolnych Państwa zęby będą profesjonalnie oczyszczone z kamienia, wypiaskowane, a na koniec wykonamy fluoryzację kontaktową. Przy każdej wizycie kontrolnej sprawdzimy dokładnie czy w Państwa zębach nie pojawiły się ubytki próchnicowe. Pomoże nam w tym rozbudowane centrum radiologiczne, zlokalizowane w naszej klinice. Wszystko po to, aby Państwo przez całe życie mogli cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem.

Publikacje:
- Letni wrogowie szkliwa, RP, http://www.rp.pl/artykul/1018808.html?print=tak&p=0

- Brytyjscy naukowcy: Brzydkie zęby? Zapomnij o randkach, MS, http://www.magazyn-stomatologiczny.pl/aktualnosci/brytyjscy-naukowcy-brzydkie-zeby-zapomnij-o-randkach

- Banki płacą za leczenie stomatologiczne Polaków, MS, http://www.magazyn-stomatologiczny.pl/aktualnosci/banki-placa-za-leczenie-stomatologiczne-polakow

- 3 sposoby na naprawę pojedynczego ubytku, Dziennik, http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/436762,3-sposoby-na-naprawe-pojedynczego-ubytku.html

- 5 momentów w życiu kobiety, w których warto szczególnie dbać o jamę ustną, Dziennik, http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-zdrowa/artykuly/433809,higiena-jamy-ustnej-leczenie-zebow.html

Nagrody i wyróżnienia:

- Certyfikat implantologa wydawany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej

- Członek europejskiego stowarzyszenia lekarzy implantologów - OSIS EDI
Master of Prostodontic (odpowiednik specjalizacji z protetyki) na uniwersytecie w Sienie we Włoszech

- Platinum Prefered Biomet 3i - przyznawany wąskiej grupie lekarzy na świecie mających istotny wkład w rozwój implantologii

- Platinum Elite Biomet 3i - przyznawany wąskiej grupie lekarzy na świecie mających istotny wkład w rozwój implantologii

Znajomość języków obcych:
- angielski

Wykonywane badania:
- rentgen zębów,
- tomografia komputerowa,
- badanie urządzeniem VELScope (profilaktyka raka jamy ustnej).

Świetny specjalista i super klinika, zab z ktorym sobie nie mogli poradzic inni dentysci uratowany. Polecam!

Korzystam z usług tej kliniki od wielu lat i nieprzerwanie jestem bardzo zadowolona. Obsługa jest zawsze bardzo profesjonalna. Do Fąferko to przemiły człowiek, który traktuje pacjenta z szacunkiem. Mimo tego, że konkuencja jest wielka to wciąż nie zawsze spotyka się takie podejście..

Mój problem od wielu lat został rozwiązany za sprawą świetnego Zespołu Dentim Clinic. Serdecznie dziękuje i oczywiście gorąco polecam. Ewa

Z całą odpowiedzialnością polecam Dentim Clinic wszystkim, którzy bali się do tej pory dentysty. Nie do końca wiem jak oni to robią ale wychodzę zrelaksowany z każdej wizyty. Nie tylko dr Fąferko ale cały zespół jest bardzo kompetentny i przemiły. Za każdym razem jak tu przychodzę czuję się jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Obsługa klienta godna pozazdroszczenia! Jakość usług nie wiem jak ocenić - chyba bardzo dobra no nie boli mnie nic ani podczas zabiegu, ani po zakończeniu. Wstawiłem dwa implanty i wszystko w porządku.

Żeby pacjent chciał wystawić pozytywną opinię o gabinecie stomatologicznym musi być wyjątkowo zaskoczony całokształtem wspaniale przeprowadzonych zabiegów. Z taką atmosferą spotkałem się w DENTIM CLINIC gdzie odbudowano mi uzębienie po obydwu stronach szczęki i doprowadzono, że czuję się jak bym wrócił do stanu młodzieńczego. Nie sposób nie skomentować całego procesu leczenia, który zapisuje się tu szczególnie korzystnie w pamięci. Zaskoczony zostałem już na pierwszej wizycie, na której dr Wojciech Fąferko widząc mnie po raz pierwszy bardzo rzeczowo, profesjonalnie i kompetentnie przedstawił zakres leczenia i jego etapowość bez jakichkolwiek przejaskrawień i bez żadnych intencji do jego rozszerzania. Podjęcie decyzji o leczeniu pozostaje po stronie pacjenta ale łatwo było mnie ją podjąć otrzymując od Pana doktora logiczną i wszechstronną podbudowę wraz z precyzyjną dokumentacją radiologiczną. Będąc w przeszłości pacjentem innych gabinetów stomatologicznych obnoszących się wzniosłymi opiniami, w DENTIM-ie zaskoczyły mnie wysoko profesjonalny poziom zabiegów, niezwykle przyjazny dla pacjenta system znieczulenia oraz stosowane implanty i materiały dentystyczne. Zachowana jest przy tym zasada punktualnego przyjmowania pacjentów. Z dentystą człowiek ma do czynienia przez całe życie co kojarzy się najczęściej z bólem, strachem i stresem. W przypadku DENTIM-u można zrekapitulować, że leczenie wiąże się niemalże z relaksem.

Pierwszy stomatolog, u którego nie boję się leczyć zębów! Miałam wycinane 2 ósemki więc stres przed był wielki, ale na szczęście gładko poszło. Teraz mam zamiar założyć aparat, oczywiście też w Dentimie :)

Doktor odbudował moje zęby na implantach. Dodatkowo w Dentimie przeprowadzone było leczenie kanałowe i odbudowa zębów. Oceniam klinikę jako zespół specjalistów pracujących w wąskich dziedzinach ale patrzących na problem kompleksowo. Poleciłem wszystkim znajomym i też nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Zachęcam do skorzystania z usług tej kliniki!