Doktor Piotr Puchała w swojej pracy opiera się na bogatym doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu.

Doktor ukończył studia medyczne na ...

Doktor ukończył studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Staż podyplomowy odbywał w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej.

Dziedziny, które go szczególnie pasjonują to:
- nowoczesna endodoncja mikroskopowa,
- implantologia,
- stomatologia estetyczna
- i mikrochirurgia stomatologiczna.

Większość odbytych specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych dotyczy właśnie tej tematyki. Od 2006 roku wykonuje leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuje najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu jest niezbędna podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Od 2006 roku przeprowadza zabiegi niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia metodą VECTOR. Zajmuje się mikrochirurgią periodontologiczną obejmującą estetyczne korekty kształtu dziąsła oraz przeszczepy i regenerację tkanek.
Jako jeden z pierwszych w Polsce i jedyny na Śląsku ukończył Autorski Podyplomowy Program Curriculum Peiodontologiczno - Implantologiczego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium.

Do swego dorobku zawodowego można zaliczyć liczne publikacje stomatologiczne. Doktor prowadzi specjalistyczne szkolenia dla lekarzy oraz jest twórcą koncepcji leczenia i szkoleń praktycznych "kreatywna endodoncja".

Wolny czas przeważnie spędza z rodziną. Sporty wodne, narciarstwo, fotografia w podczerwieni i modele RC to pasje, którym poza pracą doktor poświęca swój czas.

Jest członkiem prestiżowych organizacji stomatologicznych.

Gdzie przyjmuję doktor Piotr Puchała?

Doktor przyjmuję w placówce Artyści Uśmiechu, która znajduję się w Katowicach na ulicy Chorzowskiej 216. W celu uzyskania większej liczby informacji, z placówką można kontaktować się pod numerem: 32 702 82 82.

Dr. Piotr jest wspaniałym specjalista, a przede wszystkim bardzo dobrym człowiekiem. Po pierwszej wizycie został mi przedstawiony bardzo dokładny plan leczenia włącznie ze skierowaniem do ortodonty. Nie został pominięty żaden szczegół. Artyści uśmiechu cechują się dużym profesjonalistzmem, wspaniałym podejściem do pacjenta, duża dozą wyrozumiałości i empati. Zabiegi są wykonywane z taka dokładnością, z jaka jeszcze w żadnym innym gabinecie się nie spotkałam. Posiadają sprzęt najwyższej klasy dzięki czemu są w stanie w bardzo szybki sposób wyjaśnień źródło problemu i pracyzyknie je usunąć. Wizyta u doktora Piotra była czysta przyjemnością! Dziękuje ...

Wizyta u doktora Piotra była czysta przyjemnością!
Dziękuje <3

Pacjentką dr Piotra Puchały jestem od wielu lat. Od samego początku obdarzona zostałam przez niego profesjonalną opieką stomatologiczna. To profesjonalista w każdym calu z olbrzymia wiedza, cierpliwy, perfekcyjny, korzystający z najnowocześniejszych technologii, dbający o dobre samopoczucie pacjenta podczas leczenia, delikatny. Wizyty odbywają się w pięknych, estetycznych wnętrzach kliniki. Moim problemem były odsłonięte szyjki zębowe i leczenie kanałowe. Zabiegi były wykonywane pod mikroskopem z niezwykła precyzja, a leczenie kanałowe było całkowicie bezbolesne, bez najmniejszego uczucia dyskomfortu. Duży plus za to! Z przyjemnością systematycznie wracam na wizyty kontrolne. Zdecydowanie polecam !

Od lat zawsze balam sie wizyty u dentysty...kladac sie na fotel juz mialam takiego stresa i mokre plecy ze strachu ...kiedy znalazlam ta klinike wszystko sie zmienilo... tam naprawde nic a nic nie boli :) pierwszy raz w zyciu ..a juz zyje troche lat, trafilam na stomatologa ktory powiedzial ze nie bedzie bolalo .. i rzeczywiscie nic nie bolalo. Pozatym atmosfera tam panujaca jest swietna , czlowiek nie czuje sie jakby szedł na " ścięcie " tylko od samego progu widac usmiechniety personel ktory wita i ktory nalezycie zajmuje sie pacjentem. Zarówno panie w recepcji jak panie asystujace przy lekarzu sa przemiłe.
Równiez pani wykonujaca higienizacje to przemila i fachowa osoba ktora jest w pełni profesjonalna w tym co robi.
Bardzo wam wszystkim dziekuje...jestescie super specjalistami...ekipą ...a przede wszystkim wspaniałymi ludzmi...
pozdrawiam... Kasia z Anglii

Polecam Pana Puchałę! Lekarz który zaprasza na fotel, miły i jasno tłumaczy dalsze kroki. Ma doskonałe podejście do pacjenta. To była moja trzecia wizyta wiec nie był to jednostkowy przypadek. Widać, że jest na bieżąco w medycynie jak i w podejściu do pacjenta. To tak jakby otaczał opieką, a to chodzi u lekarzy! dlatego zamieszczam opinię z poleceniem dla innych. Lekarz któremu się chce, który widać że umie bo są efekty, a ty wiesz za co płacisz. Polecam!

Dr Puchała to lekarz z powołania.Ogromna wiedza, dokładność,sumienność i tak zalety można wymieniać bez końca.To jedyny lekarz, który sprawił, że po raz pierwszy od 27 lat wiem jak to jest jak żaden ząb nie boli a to z kolei spowodowało, że za kilka miesięcy będę mamą:):)Przykre jest to, że mamy wciąż za mało takich lekarzy jak Doktor Puchała.Polecam!!!!!

Krótko i na temat - doskonała w pełni profesjonalna regeneracja chorego zęba, który zapewne dla wielu specjalistów po fachu byłyby do usunięcia bez szans na uratowanie. Nie jest tanio, ale jest świadomość, że leczenie kanałowe pięciu kanałów robi się raz na bardzo długi czas w pełni amortyzuje poniesione wydatki. Poza tym szybka linia kredytowa pozwala brak gotówki również uporządkować, a to zawsze w cenie. Działać i się nie zastanawiać :)

Dr Piotr Puchała to profesjonalista w każdym calu. Leczy zęby bezboleśnie, do tego efekt przewyższył moje najśmielsze oczekiwania. To specjalista stomatologii na światowym poziomie.

Polecam wszystkim, którzy zmagają się z wszelkimi problemami z zębami! Doktor Puchała to fantastyczny specjalista i przemiły człowiek. Leczy zęby szybko, bezboleśnie, bezstresowo, delikatnie i w 100% profesjonalnie. Efekt jest rewelacyjny :) Wizyty w Artystach Uśmiechu to sama przyjemność, atmosfera tam panująca jest bardzo sympatyczna, a ich nazwa nie jest przypadkowa! Rzeczywiście osoby tam pracujące to prawdziwi artyści. Byłam u wielu dentystów zanim trafiłam do Artystów Uśmiechu i już nigdy nie pójdę do innego stomatologa. Tylko do Doktora Puchały mam 100% zaufanie :)

Artyści Uśmiechu pod kierownictwem Dr Piotra Puchały to zespół wspaniałych fachowców, dla których słowo "nie da się" nie istnieje. Dzięki doświadczeniu i pasji Pana Doktora jest On w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi przypadkami, takimi jak mój. Polecam szczególnie osobom, którzy boją się wizyt u stomatologa, leczenie odbywa się całkowicie bezboleśnie i szybko, gdyż "kanałówka" jest wykonywana w 100% na jednej wizycie.

.....Gorace podziekowanie dla Dr.Puchaly za wykonanie zabiegu Vector duzy profesionalizm rzetelnosc specjalista godny polecenia wszyscy ktorzy boja sie dentysty powinni sie udac do Artystow Usmiechu