mgr Dominik Konecki

Dietetyk, Dietetyk dziecięcy

Konsultację z Dietetykiem miałam z zalecenia od Gastroenterologa, po diagnozie eozynofilowego zapalenia przełyku. Umówiłam się na wizytę do Pana Dominika. Już pierwszego dnia zrobił ze mną odpowiedni wywiad na temat dolegliwości, omówił ze mną dietę, przekazał zalecenia - nie tylko słownie ale też pisemnie. Z bardzo dużym zaangażowaniem zajął się moim stanem zdrowia. Zaopiekował się mną od samego początku, monitorując moje postępy w diecie. Obecnie nie odczuwam już dolegliwości, które występowały przed stosowaniem diety. To wyjątkowa i kompetentna osoba, cieszę się, ze trafiłam na Pana Dominika. Dziękuje!

Do Pana Dominika trafiłam z powodu zdiagnozowanej insulinooporności. Moje próby redukcji nie były efektowne, więc udałam się po pomoc. Dieta jest łatwa w przygotowaniu, dietetyk bierze pod uwagę informacje, które przekazujemy odnośnie co lubimy. Wydaje się, że wszystko jest na właściwym poziomie. Na Redukcji jestem od krótkiego czasu i mimo że nie stosowałam się w 100%do zaleceń, waga zaczyna spadać.

Bardzo polecam Pana Dominika Koneckiego. Nie miałam zbyt dobrych doświadczeń z innymi Dietetykami ale bardzo mile jestem zaskoczona fachowością i empatią z którą podszedł do moich potrzeb. Dieta jest do wykonania i wcale nie trudna a efekty bardzo pozytywne. Od razu czułam się zmotywowana aby zmienić mój styl życia!

Do Pana Dominika trafiłam z nadwagą a w zasadzie z otyłością, słowa wsparcia i pomoc w sposobie zmiany nawyków żywieniowych oceniam na 99% (zawsze może być lepiej). Efektem naszej "współpracy" za ostatnie 8 miesięcy jest 26 kg mniej wagi :-). Każda wizyta (mniej więcej 1 raz na miesiąc) to motywator i test czy przestrzegałam zasad dobrego żywienia. Na każdej wizycie robimy pomiary , które próżnie P. Dominik szczegółowo omawia i wyjaśnia ich znaczenia dla organizmu i oczywiście otrzymuje dawkę pozytywnej energii na wytrwaniu w swoim celu na kolejny miesiąc. W ...

Na każdej wizycie robimy pomiary , które próżnie P. Dominik szczegółowo omawia i wyjaśnia ich znaczenia dla organizmu i oczywiście otrzymuje dawkę pozytywnej energii na wytrwaniu w swoim celu na kolejny miesiąc. W taki to sposób "pracujemy" razem od kwietnia 2023 roku.
Jeśli poszukujemy dietetyka, który oprócz ułożenia odpowiedniej diety dla nas, wspomoże nas dobrą energią w chwilach słabości, to w 100% polecam P. Dominika Koneckiego :-)

Gorąco i bardzo szczerze polecam Dietetyka Pana Dominika! By nie być gołosłownym, opiszę w "skrócie" dla zainteresowanych moje wizyty/problemy. Kiedy stwierdzono u mnie bardzo wysoką insulinooporność (10 razy nadprodukcja insuliny), Diabetolog zalecił redukcję masy ciała i włączenie leków. Byłam jeszcze bardzo młoda by bez walki przyjmować leki na stałe. Spytałam więc, czy to konieczne, okazało się że NIE, jeśli redukcja zakończy się pomyślnie i zmienię nawyki żywieniowe. Od czytania w Internecie, co osoba z insulinoopornością może jeść, świat mi się trochę zawalił. Doszłam do wniosku, że potrzebuję profesjonalnej pomocy, stąd ...

Kiedy stwierdzono u mnie bardzo wysoką insulinooporność (10 razy nadprodukcja insuliny), Diabetolog zalecił redukcję masy ciała i włączenie leków. Byłam jeszcze bardzo młoda by bez walki przyjmować leki na stałe. Spytałam więc, czy to konieczne, okazało się że NIE, jeśli redukcja zakończy się pomyślnie i zmienię nawyki żywieniowe. Od czytania w Internecie, co osoba z insulinoopornością może jeść, świat mi się trochę zawalił. Doszłam do wniosku, że potrzebuję profesjonalnej pomocy, stąd 1 wizyta ponad 6 lat temu u P. Dominika. Jego wiedza w zakresie dietytyki klinicznej przełożyła się na mój sukces i redukcję masy ciała o ponad 15 kg. Jednak sukces był większy niż tylko redukcja masy ciała. Przez wiele lat byłam w stanie kontrolować swoją wagę, dzięki wiedzy, z którą P. Dominik się dzielił w czasie wizyt kontrolnych. Wiem, co mogę jeść i o jakiej porze, dzięki czemu, mój problem nie jest już tak uciążliwy jak mi 6 lat temu się wydawało.

Niestety, dłuższy pobyt w USA w tym roku, uniemożliwił mi zdrowe odżywianie, nie tyle zaufanie do kompetencji P. Dominika, ale głównie pewność, że nie zostanę w żaden sposób oceniona, dodała mi odwagi, żeby iść znowu po pomoc. Tym razem było mi ciężej, bo po miesiącu rozpoczęcia diety, zacząłam remont mieszkania. Mimo tego, poszłam na wizytę kontrolną i powiedziałam, o tym P. Dominikowi. Poza oczywiście rozmową jak sobie w tej sytuacji radzić (co jeść), zostały mi głęboko w pamięci słowa "Proszę się nie poddawać". No i nie poddałam się, a dzisiaj, na wizycie kontrolnej (2 miesiące później) usłyszałam ogrom gratulacji, że dzięki przestrzeganiu wytycznych, mam prawie 3kg tłuczu mniej i schudłam ponad 5kg! Nie mogę się doczekać badań, żeby sprawdzić jak to wpłynęło na moją insulinooporność!

Pamiętam też inną wizytę miedzyczasie, kiedy to poszłam z problemem wypadających włosów. Oczywiście Pan Dominik ułóżył mi indywidualną dietę. Nie oczekując niczego, po około 2 tygodniach pamiętam jak dziś, nawet jeden włos mi nie wypadł, kiedy przeczesywałam palcami włosy, żeby sprawdzić ile znów wypadnie.

Jestem mega zadowolona. Zawsze jestem powitana uśmiechem, pożegnana dobrym słowem, co z początku było szokujące. Nie znam wielu lekarzy, czy ogólnie ludzi, którzy są tak serdeczni, bo przecież nie muszą. Czuję opiekę, poprzez okazane zaangażowanie, wsparcie, ale gównie słuchanie. Jeśli mówię, że nie umię przyrządzać amarantusa, to go nie mam w diecie. Jak raz w diecie przez pomyłkę rozpisana była zupa, mimo wcześniejszej prośby o nie rozpisywaniu zup, w ekspresowym czasie została dokonana poprawka. Dzięki otrzymanym dietom poznałam nowe smaki, produkty spożywcze i kombinacje, a zapomniałam o "śmieciowym jedzeniu" bo poznałam, że insulinooporność wcale nie ogranicza mnie w dobrych i ZDROWYCH smakach.

Trafiłam do Pana Dominika za namową mojej córki. Od września jestem na diecie przygotowanej specjalnie dla mnie, zostały uwzględnione moje wszystkie wymagania, a nie było łatwo, bo nie jem wielu rzeczy a posiadam wiele schorzeń. Jak do tej pory jest mnie mniej o ponad 6kg. Jestem bardzo zadowolona z kompleksowości podejścia do tematu, wielkiej uprzejmości i wyjaśniania spraw mnie nurtujących. Polecam Pana Damiana bo holistyczne podejście i motywacja do wybranej drogi jest na najwyższym poziomie. Udało mu się zaangażować w odchudzanie nawet mojego męża.

Zdecydowanie nie polecam tego dietetyka. Pan na wstępie zapytał się jakie są moje oczekiwania po wizycie, powiedziałam że choruje na refluks i chciałabym pod to dostosować dietę oraz zredukować wagę. Doktor niemiłym tonem orzekł, że albo jedno albo drugie. Zdziwiona zapytałam czemu i prosiłam o wyjaśnienie. Usłyszałam, że to są dwie różne diety, przy diecie na refluks je się białe pieczywo a przy redukcyjnej ciemne. Cała wizyta wyglądała jak przesłuchanie Pana Doktora a nie rozmowa. Był niemiły i lekceważący dla mnie jako pacjenta. Nie wróciłam na drugą wizytę, za to poszłam do innego dietetyka, również luxmed. Tam powiedziałam lekarce tylko o diecie na refluks a ona sama zasugerowała redukcje wagi, patrząc na moje BMI. Wizyta trwała 4 razy dłużej niż u Pana Koneckiego, mogłam zadawać dowolną ilość pytań. Ja za wizytę u Pana Koneckiego nie płaciłam bo miałam to w pakiecie, ale ostrzegam osoby które muszą wydać własne pieniądze, nie warto. Są inni specjaliści z ludzkim podejściem, dla których rozmowa z pacjentem nie jest problemem tylko normą.

14 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie cukrzycę typu 2, będącą efektem nadwagi. Od tego momentu rozpoczęłam współpracę z Panem Dominikiem. Już przed pierwszą wizytą wiedziałam, że nie idę „po dietę” a po wskazówki, które pozwolą mi na zmianę sposobu odżywienia. Otrzymałam jadłospis pozwalający na redukcję wagi w oparciu o produkty dozwolone przy cukrzycy. Zaczęłam od przeglądu domowych zapasów i oddania produktów zabronionych. Trochę obawiałam się, że będzie mi ciężko utrzymać rygor, ale okazało się to dużo łatwiejsze niż przypuszczałam. Pierwszą reakcją na jadłospis była złość, że na śniadanie owsianka, bo od dziecka mam do niej awersję. Przepis nie wymagał gotowanie płatków, więc postanowiłam spróbować. Teraz jest taki efekt, że to moje ulubione śniadanie. Wniosek: warto nie skreślać dania zanim się go nie spróbuje. Na kolejnych wizytach omawialiśmy jak sobie radzę, czy coś jest trudne czy coś trzeba zmienić. Pan Dominik z cierpliwością i empatią słuchał moich pytań a odpowiedzi zawsze były merytoryczne. Jaki rezultat współpracy? Obecnie waga niższa o 31 kg i cukrzyca pod pełną kontrolą. Czy było łatwo? Nie, nie było, bo największa zmiana musiała zajść w mojej głowie. Jeśli ktoś liczy na cud to go nie doczeka, jeśli sam się nie weźmie za siebie. Ja wiem jedno: bez narzędzi i wsparcia otrzymanych od Pana Dominika miałaby dziś o 30 kg więcej a niemniej.

Do Pana Dominika trafiłam we wrześniu 2022 roku. Moim problemem był refluks spowodowany m.in. nadwagą. Waga startowa 113 kg. Otrzymany jadłospis prosty i nieskomplikowana (żadne z dań nie wymagało długiego przygotowania i zawierało łatwodostępne, proste produkty). Paradoksalnie najtrudniej było zjadać regularnie 5 posiłków. Posiłki skomponowane w taki sposób, że absolutnie nie odczuwałam niedosytu. Po 2 miesiącach z uwagi na zabieg operacyjny musiałam przejść na dietę łatwostrawną ale również posiłki zostały skomponowane w taki sposób aby były łatwe i szybkie w przygotowaniu. Pan Dominik bez problemu udziela informacji i dostosowuje posiłki ...

Pan Dominik bez problemu udziela informacji i dostosowuje posiłki do preferencjim ale ważne jest również podejście pacjenta. Jeżeli ktoś idzie na wizytę i spodziewa się cudu i efektu bez zmiany nawyków w mojej ocenie jest skazany na porażkę. Ja idąc na pierwszą wizytę nie szłam tam z myślą że to będzie chwilowa dieta, szłam tam od razu z założeniem że to będzie zmiana nawyków żywieniowych już na stałe. Dzieki smaczym posiłkom okazało się to bardzo prostę i na dzień dzisiejszy z łatwością przygotowując dania korzystam z zamienników produktów trzymając się zasady co do ilości i sposobu przyrządzania. No i dużo więcej ruchu, przy czym ruchem jest również zwykły spacer.
Na dzień dzisiejszy po 14 miesiącach od zmiany nawyków waga wynosi 75,8 kg.

Odchudzanie i zmiana nawyków żywieniowych to proces trudny i długi, a pacjent potrzebuje dużego wsparcia i motywacji. Pan Dominik, poza swoją ogromna wiedza i doświadczeniem, ma również niesamowicie motywujący wpływ na swoich pacjentów. Mój trzynastoletni Syn od dawna walczy z nadwaga, kiedy stało sie oczywiste, ze sami nie będziemy w stanie Mu pomoc, skierowaliśmy swoje kroki do specjalisty. To była najlepsza decyzja, jaka mogliśmy podjąć. Piotrek jest zachwycony, uwielbia Pana Dominika. Zdarzają sie oczywiście potknięcia, ale dzięki podejściu i pomocy Pana Koneckiego cały czas idziemy do przodu, a mój Syn zyskuje coraz więcej pewności siebie i przekonania, ze da radę! Dziękujemy!!!!