lekarz Maciej Chylak

1,2

Lekarzem tego człowieka nazwać się nie da! Nie zainteresowany pacjentem, traktujący przedmiotowo ludzi.Jego zachowanie jest skandaliczne! Ktoś powinien się tym panem zainteresować!!!!!

Najgorszy lekarz , z którym miałam do czynienia przez całe moje życie. Dziwię się tylko, że pochlebne opinie o tym Panu są anonimowe. To chyba o czymś świadczy.

Jestem młodą osobą , zostałam przyjęta na SOR w Dąbrowie Górniczej z ciśnieniem 210/120, którego nie dało się obniżyć u lekarza rodzinnego . Niestety miałam " przyjemność" poznać sposób w jaki przyjmuje pacjenta p.o. ordynator Oddziału Wewnętrznego Maciej Chyla. Między innymi dowiedziałam się ,że moje wysokie ciśnienie to wina nieznajomości nazw leków. Wmawiał mi ,że na pewno ich nie przyjmuję . Tłumaczyłam mu ,że nie muszę ich znać, bo zawsze mam je przy sobie, zresztą pokazałam mu je. Usłyszałam również, że moim szczególnym przypadkiem się nie zajmie a zbicie ciśnienia to moje pobożne życzenie . Rozmawiał ze mną arogancko i nerwowo. Powinnam być zadowolona , mnie nie straszył jak pozostałych policją czy ochroną. Dziwię się ,że taka osoba, na stanowisku nie jest wzorem dla innych młodszych lekarzy. Zostałam wypisana do domu z ciśnieniem 180/90 ( faktycznie było 190/110, widocznie nie miałam wysokiego ) po 11 godzinach siedzenia na korytarzu.

"Lekarz" ten przez 3 godziny kazał mojej 85cio letniej babci siedzieć na wózku inwalidzkim po zasłabnięciu i migotaniu serca, a na pytanie kiedy ma zamiar się nią zająć nakrzyczał, że wezwie ochronę! Wysłał babcie na serie niepotrzebnych badań, z których nic nie wynikło ale jemu spieszyło się do domu. Kolejny lekarz zrobił wszystkie potrzebne badania i zdecydował, że babcia musi zostać w szpitalu, jednakże ordynatorem oddziału wewnętrznego jest właśnie pan Chylak, który jej na oddział nie przyjął i wysłał do domu! Z migotaniem serca! Nie polecam nikomi kontaktu z tym panem bo prędzej człowiek umrze niż uzyska od niego pomoc!

Słowo "lekarz" w stosunku do tego osobnika to zdecydowanie za dużo. Niemiły, nieuprzejmy, nie chętny do udzielenia jakiejkolwiek pomocy,pacienci najwyrażniej przeszkadzają mu w pracy. Mimo że nie mogłem chodzić chylak stwierdził że mogę "iść" do domu i leczyć się u lekarza rodzinnego. Nie polecam spotkania z tym osobnikiem. Wstyd dla całego szpitala że taki człowiek pełni obowiązki ordynatora!

Słowo "lekarz" w stosunku do tego osobnika to zdecydowanie za dużo.

Spotkanie z lekarzem na dyżurze było dla mnie szokiem. Zastanawia mnie kto dał temu panu uprawnienia do leczenia ludzi i czym taki lekarz się kieruje w swojej pracy, bo na pewno nie przysięgą Hipokratesa ani chociażby zwykłą ludzką empatią. Kiedy poprosiłam o pomoc ponieważ stan zdrowia mojej mamy nagle się pogorszył, ten pan zareagował bardzo arogancko i postanowił przedłużyć swoją drzemkę a przy pacjentce pojawił sie dopiero za godzinę, kiedy stan mojej mamy się pogarszał gdyż miała wysoką temperaturę i drgawki - "lekarz" stwierdził że wszystko jest w porządku. Nigdy więcej nie życzyłabym sobie ani nikomu innemu spotkania z takim lekarzem.

DNO - tak chyba najtrafniej można opisać tego "lekarza"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-(

Dąłączę do grona tych "zadowolonych". Mój tata został przewieziony z OIOMu na oddział wewnętrzny i słowa pana doktora "robię wam łaskę, że go tu trzymaj, zajmuje miejsce bardziej potrzebującym" - 4 dni później tata zmarł, rzeczywiście nie potrzebował pomocy. Piękne słowa i podejście lekarza, taka prawdziwa empatia i serce na ludzki dramat.

To jakiś skandal że taka osoba mogła zostać ordynatorem! Jest nieuprzejmy, pacjentów traktuje jak zło konieczne. Wystawia diagnozy nie poparte badaniami. Chorych wysyła w złym stanie do domu zlecając leczenie w poradni specjalistycznej do której nie ma możliwości się dostać w krótkim czasie! Nie polecam i odradzam jeśli chcecie żyć! U niego się na pewno z niczego nie wyleczycie!

Dla mnie najgorszy na jakiego mogłem trafić jak pełnił dyżur , 24maja przyjechałem do szpitala z ostrą arytmią serca i z ze sztuczna zastawką niestety nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia odesłał mnie z kwitkiem bez żadnego badania chamski arogancki i beszczelny, nie polecam