Jestem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.W 1996r. ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie na kierunku lekarskim. Po obowiązkowym stażu podyplomowym rozpocząłem w styczniu 1997 roku specjalizację z ginekologii i położnictwa w Klinice Położnictwa i Ginekologii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Pracowałem równolegle jako lekarz w Ratownictwie Medycznym, co wzbogaciło znacznie moje umiejętności i kompetencje z zakresu szybkiej interwencji i diagnozy oraz zarządzania zespołem ratowniczym. Zgodnie z harmonogramem procesu specjalizacyjnego w roku 2000 zdałem egzamin specjalizacyjny I stopnia, a 4 lata później ukończyłem drugi etap szkolenia, żeby uzyskać tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.Po zakończeniu procesu specjalizacyjnego rozpocząłem studia doktoranckie, zakończone obroną pracy doktorskiej w macierzystej uczelni w roku 2011.

Opublikowałem wiele prac naukowych z zakresu ginekologii operacyjnej i plastycznej. Uczestniczyłem w licznych kursach i szkoleniach, tak w Polsce, jak również również poza jej granicami, między innymi w Niemczech wHelios Kliniken w Bad Saarow. Do Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Centrum Leczenia Chorób Piersi prowadzonej przez światowej sławy specjalistę z zakresu chirurgii plastycznej i onkoplastycznej Pana Doktora Marka Budnera jeździłem, i nadal jeżdżę, od dziesięciu lat. W Helios Kliniken nauczyłem się technik operacji plastycznych tak piersi, jak i narządu rodnego. Wiedza ta i umiejętności znalazły swoje uznanie w Polsce i na świecie, szczególnie po emisji trzech sezonów programu telewizyjnego „Sekrety Chirurgii” emitowanych w stacjach TVN Style i TVN od roku 2012.

W chwili obecnej jestem czynnym zawodowo lekarzem i naukowcem, który prezentuje wykłady i nowe badania na krajowych i międzynarodowych sympozjach. Mam pacjentki nie tylko z Europy ale również z USA i Azji.W swojej pracy prowadzę kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób żeńskich narządów płciowych. Podczas organizowanych w Niemczech kursów, a także w trakcie zagranicznej praktyki lekarskiej zdobyłem duże doświadczenie w dziedzinie operacji przezpochwowych w ginekologii. Przeprowadzam małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne z zakresu ginekologii – wykonuję, między innymi, laparoskopię (w tym laparoskopowe usuwanie mięśniaków i macicy) oraz histeroskopię. Posiadam szerokie doświadczenie kliniczne w operacyjnej ginekologii onkologicznej tradycyjną metodą chirurgiczną a także metodą laparoskopową.

Ponadto świadczę usługi z zakresu ginekologii plastycznej. Pomoc medyczną otrzymują u mnie kobiety cierpiące z powodu wyglądu bądź zaburzonej funkcjonalności swoich miejsc intymnych. Dużą grupę moich pacjentek stanowią kobiety, u których kształt i wygląd narządów płciowych zmienił się w rezultacie przebytych porodów i obrażeń okołoporodowych. Zajmuję się również estetyką warg sromowych u osób po zmianie płci. Wykonuję zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając pacjentkom zadowolenie z wyglądu miejsc intymnych oraz satysfakcję ze współżycia, a także podwyższając komfort życia. Wykonuję labioplastykę, czyli korekcję warg sromowych. Podczas zabiegu nadaję im odpowiedni kształt, rozmiar oraz sprężystość. Zajmuję się również przeprowadzaniem zabiegów waginoplastyki, czyli plastyki pochwy oraz perineoplastyki. Ponadto wykonuję hymenoplastykę, czyli zabieg odtworzenia błony dziewiczej oraz hymenotomię – usunięcie lub nacięcie błony dziewiczej. Przeprowadzam także nowoczesne operacje onkoplastyczne piersi u kobiet po amputacji piersi.

Ponadto oferuję wysokiej klasy usługi medyczne z zakresu ginekologii. Otaczam kompleksową opieką nie tylko ciężarne pacjentki, ale również te, które bezskutecznie starają się zajść w ciążę. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem niepłodności. Ciężarnym pacjentkom oferuję pełną diagnostykę prenatalną i prowadzenie ciąży, zarówno w fizjologicznej, jak i wysokiego ryzyka.

Pan doktor bardzo miły, wyrozumiały, rzeczowy. Wszystko dokładnie wytłumaczył. W moim przypadku przedstawił dwie metody korekty warg sromowych mniejszych i tym samym dwa różne efekty, ze szczególnym omówieniem tej metody którą wybrałam :)

Genialny lekarz! mogę każdemu z czystym sumieniem polecić. ma ogeromną wiedzę na temat różnych schorzeń nawet tych z którymi sobie nie radzą inni lekarze. polecam serdecznie

Genialny lekarz! mogę każdemu z czystym sumieniem polecić.

Absolutnie wszystkim mogę polecić pana doktora. Jest bardzo konkretny i rzeczowy. Potrafi wszystko wyjaśnić i odpowiada na każde pytanie. To drugi lekarz, u którego byłam z tym samym problemem i całe szczęście ostatni.

Niedawno miałam zabieg labioblastyki, który wykonywał doktor Kuźlik. Jestem bardzo zadowolona z efektu jaki został uzyskany. Pan doktor ma świetne podejście do pacjentki. Jest bardzo miłym człowiekiem, który cierpliwie odpowiada na wszelkie pytania, z wielkim zaangażowaniem, oddaniem i profesjonalizmem podchodzi do wykonywanych przez siebie operacji. Gołym okiem widać, że zależy mu na komforcie i dobrym samopoczuciu pacjentek. Drogie panie, jeśli macie jakiś problem natury ginekologicznej, zapewniam Was, że dr Rafał Kuźlik go rozwiąże. Polecam!

U Doktora Kuźlika odbyłam zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, jestem bardzo zadowolona:) Doktor bardzo dokładnie wytłumaczył mi technikę i przebieg procedury. Efekty były dokładnie takie jakich oczekiwałam, przebieg gojenia bez zarzutu. Jako człowiek jest to osoba o wysokiej kulturze osobistej , bardzo miły lekarz.. Gdybym miała ponownie wybierać , na pewno nie zmieniłabym wyboru. Polecam każdemu :)

Bardzo dobry specjalista! Przyszlam do pana doktora przerazona bo diagnoza byla tragiczna wystawiona przez innego lekarza. Cale szczescie ze na niego trafilam. Porobil badania uspokoil i teraz wszystko jest dobrze! Polecam wszystkim paniom!

Lekarz naprawde godny polecenia. Bylam na oddziale w Piasecznie i od tamtej pory na wizyty chodze regularnie. Doktor jest sympatyczny i widac ze wie co robi. Polecam!

Bardzo dobry lekarz! już od kilku lat do niego chodze i nigdy sie jeszcze nie zawiodlam. polecam....

Serdecznie polecam pana doktora. Nawet do trudnych przypadków! ja się przed wizytą bałam a teraz jestem spokojna bo wszystko miałam wytłumaczone dokładnie, do tego badanie przeprowadzine b. delikatnie

Witam,jestem pacjentką Pana Doktora od kilku lat.Powiem wprost nigdy nie otrzymałam takiego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.Cudowny człowiek ,lekarz z powołani,który walczy o swoje pacjentki.Po śmierci mojego męża bałam się poddać operacji,dzięki ogromnemu wsparciu,bezinteresownej pomocy Pana doktora ,przeszłam to. Mało jest takich lekarzy jak dr.Kuźlik,cudowny lekarz,którego polecam każdej kobiecie,która szuka dobrego specjalisty. Mało obecnie jest lekarzy,którzy stawiają dobro pacjenta ponad wszystko.Przy takim lekarzu pacjentka czuje się bezpiecznie.Profesjonalizm na najwyższym poziomie.