Jestem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.W 1996r. ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie na kierunku lekarskim. Po obowiązkowym stażu podyplomowym rozpocząłem w styczniu 1997 roku specjalizację z ginekologii i położnictwa w Klinice Położnictwa i Ginekologii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Pracowałem równolegle jako lekarz w Ratownictwie Medycznym, co wzbogaciło znacznie moje umiejętności i kompetencje z zakresu szybkiej interwencji i diagnozy oraz zarządzania zespołem ratowniczym. Zgodnie z harmonogramem procesu specjalizacyjnego w roku 2000 zdałem egzamin specjalizacyjny I stopnia, a 4 lata później ukończyłem drugi etap szkolenia, żeby uzyskać tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.Po zakończeniu procesu specjalizacyjnego rozpocząłem studia doktoranckie, zakończone obroną pracy doktorskiej w macierzystej uczelni w roku 2011.

Opublikowałem wiele prac naukowych z zakresu ginekologii operacyjnej i plastycznej. Uczestniczyłem w licznych kursach i szkoleniach, tak w Polsce, jak również również poza jej granicami, między innymi w Niemczech wHelios Kliniken w Bad Saarow. Do Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Centrum Leczenia Chorób Piersi prowadzonej przez światowej sławy specjalistę z zakresu chirurgii plastycznej i onkoplastycznej Pana Doktora Marka Budnera jeździłem, i nadal jeżdżę, od dziesięciu lat. W Helios Kliniken nauczyłem się technik operacji plastycznych tak piersi, jak i narządu rodnego. Wiedza ta i umiejętności znalazły swoje uznanie w Polsce i na świecie, szczególnie po emisji trzech sezonów programu telewizyjnego „Sekrety Chirurgii” emitowanych w stacjach TVN Style i TVN od roku 2012.

W chwili obecnej jestem czynnym zawodowo lekarzem i naukowcem, który prezentuje wykłady i nowe badania na krajowych i międzynarodowych sympozjach. Mam pacjentki nie tylko z Europy ale również z USA i Azji.W swojej pracy prowadzę kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób żeńskich narządów płciowych. Podczas organizowanych w Niemczech kursów, a także w trakcie zagranicznej praktyki lekarskiej zdobyłem duże doświadczenie w dziedzinie operacji przezpochwowych w ginekologii. Przeprowadzam małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne z zakresu ginekologii – wykonuję, między innymi, laparoskopię (w tym laparoskopowe usuwanie mięśniaków i macicy) oraz histeroskopię. Posiadam szerokie doświadczenie kliniczne w operacyjnej ginekologii onkologicznej tradycyjną metodą chirurgiczną a także metodą laparoskopową.

Ponadto świadczę usługi z zakresu ginekologii plastycznej. Pomoc medyczną otrzymują u mnie kobiety cierpiące z powodu wyglądu bądź zaburzonej funkcjonalności swoich miejsc intymnych. Dużą grupę moich pacjentek stanowią kobiety, u których kształt i wygląd narządów płciowych zmienił się w rezultacie przebytych porodów i obrażeń okołoporodowych. Zajmuję się również estetyką warg sromowych u osób po zmianie płci. Wykonuję zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając pacjentkom zadowolenie z wyglądu miejsc intymnych oraz satysfakcję ze współżycia, a także podwyższając komfort życia. Wykonuję labioplastykę, czyli korekcję warg sromowych. Podczas zabiegu nadaję im odpowiedni kształt, rozmiar oraz sprężystość. Zajmuję się również przeprowadzaniem zabiegów waginoplastyki, czyli plastyki pochwy oraz perineoplastyki. Ponadto wykonuję hymenoplastykę, czyli zabieg odtworzenia błony dziewiczej oraz hymenotomię – usunięcie lub nacięcie błony dziewiczej. Przeprowadzam także nowoczesne operacje onkoplastyczne piersi u kobiet po amputacji piersi.

Ponadto oferuję wysokiej klasy usługi medyczne z zakresu ginekologii. Otaczam kompleksową opieką nie tylko ciężarne pacjentki, ale również te, które bezskutecznie starają się zajść w ciążę. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem niepłodności. Ciężarnym pacjentkom oferuję pełną diagnostykę prenatalną i prowadzenie ciąży, zarówno w fizjologicznej, jak i wysokiego ryzyka.

Do dr Kuźlika trafiłam przypadkiem ponad 10 lat temu - jeszcze w CM LIM na początku mojej drugiej ciąży. Już przy pierwszej wizycie nabrałam do niego zaufania. Fantastyczny, miły, uprzejmy i przede wszystkim zna się na swoim fachu. Ja jestem bardzo ciężką pacjentką, zawsze panikuje i sto razy muszę się dopyta, aby się upewnić czy wszystko dobrze. Ten lekarz jest bardzo wyrozumiały, każdego traktuje w sposób specjalny. Ciąża, torbiele, przerośnięte endometrium - ze wszystkim sobie poradzi. Szczególnie polecam dla kobiet planujących macierzyństwo.

Witam. Nazywam sie Dorota i mieszkam w Piasecznie. W dn. 15 marca 2012 w szpitalu Sw. Anny w Piasecznie dr nauk medycznych Rafal Kuznik przeprowadzi u mnie operacje wyciecia olbrzymiego torbiela na przysadkach. Dr Rafal Kuznik okazal sie pasjonatem swojego zawodu, jest swietnym fachowcem, ma bezgraniczna wiedze i jest przemilym czlowiekiem. Kobiety z problemami ginekologicznymi szukajcie pomocy u Doktora Kuznika , ktoremu warto zaufac i powierzyc zdrowie a nawet zycie. Pozdrawiam

Czytałam Wasze opinie o Doktorze troszkę i wybrałam go na swojego ginekologa. Nie żałuję! Zgadazam się z Wami, że Doktor jest człowiekiem bardzo miłym, uprzejmym. Jest delikatny podczas badania. Rozmawia jak z człowiekiem, nie trzeba się stresować, czuć nieswojo czy krępować się. Doktor prowadzi "luźną" rozmowę, wprowadza dobrą atmosterę. Nie ocenia, rozumie pacjentkę. Wyszstko tłumaczy, mówi co robi. Spokojnie mogę polecić tego lekarza!

Do Pana doktora trafiłam przypadkiem, okazała sie że jestem w ciąży i umówiłam się na wizytę w Damianie do innego lekarza, ale dzień przed okazało się , że wizyta jest odwołana no chyba, że wybiorę innego lekarza - Pan Rafał miał wolne miejsce i tak do niego trafiłam. Podczas wizyty bardzo miły, rzeczowy, świetnie tłumaczył co i jak! USG niezwykle dokładne! Moją ciążę prowadził wzorowo. W pierwszych 5 miesiącach wszystko było ok ale w 22 tygodniu ciąży pojawiły sie komplikacje - skrócona szyjka macicy itp. Pan doktor w porę zareagował, ...

Moją ciążę prowadził wzorowo. W pierwszych 5 miesiącach wszystko było ok ale w 22 tygodniu ciąży pojawiły sie komplikacje - skrócona szyjka macicy itp. Pan doktor w porę zareagował, skierował mnie do szpitala (Szpital Bródnowski - w którym pracuje), potem doszła cukrzyca ciążowa, hipotrofia płodu – i znowu szpital! W szpitalu interesował się co i jak, poród był wywoływany - zaplanował na dzień w którym miał dyżur-więc od a do z uczestniczył w porodzie a potem przez kolejne 3 dni po porodzie przychodził na położnictwo i sprawdzał co i jak! - rewelacja i niesamowity komfort psychiczny dla rodzącej i młodej mamy:)Dodam, że kosztowało mnie to 0,00zł. Jeśli chodzi o wizyty w Damianie to korzystałam z ubezpieczenia i podobnie poród opieka w szpitalu i opieka po porodzie 0,00zł! Jednak są przyzwoici lekarze na tym świecie i właśnie to nich należy Pań Rafał! nie wyobrażam sobie aby ktoś inny prowadził moje następne ciążę!
Polecam ,polecam i jeszcze raz polecam!!
I jeszcze raz dziękuję Panu doktorowi

Dobry specjalista. Podczas pierwszej ciąży (4 lata temu) przekonał mnie i żonę, że zarówno ona jak i dziecko pod jego opieką są bezpieczne (było cc). Obecnie - odkąd dowiedział się, że poród nie będzie się odbywał w szpitalu Medicoveru ani w Damianie stracił zainteresowanie pacjentką. Co 2 tygodnie inkasował 150 zł w prywatnym gabinecie na Puławskiej i co 4 wizytę raczył zbadać ciężarną żonę. Często wizyta w gabinecie trwała około 5 minut (co można w tym czasie zrobić? Wypisać zwolnienie? Czy coś więcej?) Zlecał badania za późno i często niewłaściwe. Potem miał o to pretensje do pacjentki. Podczas wizyt mylił pacjentki - skandal. Swoim podejściem zmusił żonę do zmiany ginekologa ponieważ z takim podejściem ciężko o zaufanie do lekarza i jego diagnozy. STANOWCZO ODRADZAM, no chyba że macie pakiet medyczny w Medicover !

nie wiedziałam ,ze jeszcze są na świecie tacy lekarze,absolutnie uprzejmy,rzeczowy ,przejął prowadenie ciąży po innym lekarzu bez zadnego problemu ,bardzo dokładnie i cierpiwie odpowiada na wszelkie pytania, ma się wrażnie jakby to tylkotwoją ciążę prowadził -naprawdę godny polecenia-oby nigdy się nie zmienił-choć to chyba już taki charakter

Pan Dr jest po prostu cudowny! Za kazdym razem uzyskuje pelna informacje medyczna, ze wszystkimi plusami i minusami, mozna sie przy nim wyluzowac i nie stresowac, czesto pamieta o problemach z przeszlosci. Bylam pare razy u innych ginekologow i niestety, ale wiekszosc z nich to bardzo nieprzyjemni panowie, przy ktorych chce sie wychodzic z gabinetu jak najszybciej. Mam nadzieje, ze dr Kuzlik bedzie prowadzil moja ciaze i opiekowal sie moim zdrowiem bardzo dlugo, bo ze swiecia jest szukac takich specjalistow. Naprawde polecam i pozdrawiam!

Naprawde polecam i pozdrawiam!

Zdecydowanie polecam. Niezwykle uprzejmy, kulturalny, wprowadza bardzo miłą atmosferę podczas wizyty.

Nigdy nie spotkałam tak miłego, bezpośredniego, nie stwarzającego krępujacych sytuacji mężczyzny ginekologa. Świetnie poprowadził moją ciąże, wszystko wytłumaczył, zrobił szereg badań. No i świetne poczucie humoru, co przy tego typu wizycie ( wiadomo, żadna to frajda wizyta u ginekologa) podnosi człowieka na duchu:).Polecam i jeszcze raz polecam. Dłuuugo szukałam takiego lekarza.

mimo przykrego powodu pobytu w szpitalu (lyzeczkowanie po poronieniu) szokujaco pozytywne doznania i wieLkie podziekowania dla calego oddzialu gin w szpitalu brodnowskim. kompetentnie, zyczliwie i PO LUDZKU.