Neurochirurg Bydgoszcz

Szpital Wojskowy
ul. Powstańców Warszawy 5

Witam,

Witam,
Od około 2 lat miałam bóle głowy. Bóle pojawiały się coraz częściej i były coraz silniejsze, co skłoniło mnie do wizyty u neurologa.
W lipcu 2015 roku miałam rezonans magnetyczny. Wynik - olbrzymia torbiel pajęczynówki (torbiel wewnątrz i nadsiodłowa) około 60mm oraz wodogłowie obu komór mózgu. Od swojej Neurolog otrzymałam skierowanie do neurochirurga Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. Tam neurochirurg tego szpitala stwierdził, że operacji się nie podejmie, gdyż jest bardzo ryzykowna. Torbiel uciska mózg, a więc kiedy zostanie usunięta, mózg może się zapaść i może dojść do nieodwracalnych w skutkach uszkodzeń mózgu a nawet śmierci. Zalecił pozostawienie torbieli i okresowa jej obserwacja. Jestem młodą osobą, całe życie przede mną a tu już miałby być koniec?
Zaczęłam poszukiwać informacji w Internecie. Czytałam rankingi najlepszych neurochirurgów w Polsce. Ale los chciał, że akurat znajomy rodziny miał operacje guza mózgu w Bydgoszczy u dr Furtaka, która w pełni się powiodła. Zaczęłam czytać opinie o Bydgoskim Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Zadzwoniłam do rejestracji w celu zarejestrowania się na wizytę do prof. Marka Harata. Tam Pani poinformowała mnie, że kolejki są ogromne. Zadzwoniłam do prywatnego gabinetu i wizytę miałam już po ok. miesiącu.
Na wizycie pierwsze spojrzenie prof. na rezonans, ze spokojem jakby to był chleb powszechni, „pilnie potrzebna jest operacja”, to usłyszałam. Zgodziłam się bez wahania. Do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy wstawiłam się 3 miesiące później zgodnie z terminem zaplanowanym przez prof. Marka Harata.
Kiedy już w trafiłam na oddział (w grudniu 2015) i przebywałam na Sali, przyszedł do mnie, z wyglądu bardzo młody, dr Marcin Birski i oświadczył, że będzie mnie operował.
Bardzo się przestraszyłam, bo nie wyglądał na doświadczonego lekarza, gdyż jak wcześniej wspomniałam wyglądał na bardzo młodego lekarza, ale wzrok zawodzi. Pacjentka, która leżała ze mną na tej samej sali, była już po operacji mózgu przez dr Birskiego, zaczęła mnie uspakajać i pocieszać. Od niej usłyszałam, że każdy z lekarzy ma bardzo duże doświadczenie w operacji głowy i każdy z nich niejedną taką operację wykonał, bez żadnych komplikacji.
I tak rzeczywiście było. Dr Marcin Birski to wspaniały, bardzo spokojny, kulturalny, cierpliwy lekarz, z powołania, co w dzisiejszych czasach bardzo rzadko jest spotykane.
Bardzo dokładnie i na spokojnie opisał mi przebieg operacji, co potwierdziło mnie w przekonaniu o jego bogatym doświadczeniu w tym, co robi na co dzień.
Tuż po operacji, jeszcze na sali pooperacyjnej usłyszałam od dr Birskiego, że operacja przebiegła zgodnie z planem bez żadnych komplikacji.
Kiedy przebywałam na oddziale, dr Birski codziennie przychodził do mnie pytając o samopoczucie. To naprawdę niezwykły specjalista. Wszystkim bardzo polecam dr Marcina Birskiego.
Panie doktorze bardzo dziękuję za udaną operację.

Opinia dodana przez: Martyna P.

lekarz Marcin Rusinek

10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką
Powstańców Warszawy 5
Bydgoszcz

dr Rusinek zajmował się przypadkiem mojej mamy, która leżała w szpitalu wojskowym na OIOMIE. Bardzo kompetentny lekarz, wyjaśniał wszystko co do słowa , również opinie i badania po wcześniejszych lekarzach, z zainteresowaniem oglądał tomografię , i również porównywał , dokonał opisu do innego szpitala,
, również bez problemu pisał opinie do innego szpitala ( do którego przewieźli moją mamę) . . polecam jak najbardziej.

lekarz Radosław Zaborowski

NZOZ UROMEDIC
Ujejskiego 75
Bydgoszcz

Od wielu lat korzystam z opieki medycznej tego lekarza. Ma ogromną wiedzę i praktykę, jest sympatyczny i wykazuje duży stopień empatii. Polecam.

Opinia dodana przez: Marcin Zaranek

dr hab. Bartosz Woźniak

Bydgoszcz

byłem przez niego operowany potrzebuję znowu jego pomocy ale nie mogę go odnaleść a ja przeprowadziłem się do wrocławia POMOCY

Opinia dodana przez: rysiek

lekarz Maciej Osmański

Akademicki Szpital im DR. Jurasza

Bydgoszcz

Miałam to szczęście że trafiłam na tak wspaniałego lekarza jak dr. M Osmanski ponieważ gdyby nie jego szybka interwencja dzisiaj nie było by mnie, gdyż wszyscy lekceważyli moje dolegliwości z racji młodego wieku jestem już po dwóch operacjach przez błędy innych lekarzy nie da się odwrócić niektóre rzeczy ale po zakończeniu leczenia doktor nie pozostawił mnie bez dalszej opieki pokierowal mnie do innych specjalistów którzy mogli by mi pomóc w dalszym leczeniu. Życzę aby każdy chory spotkał tak oddanego i kompetentnego lekarza jak dr. Maciej Osmanski.

Opinia dodana przez: Anna

Tadeusz Kowalski

Szpital Kliniczny UMK nr 1

Bydgoszcz

Kompetentny lekarz, który zajmie się problemem bardzo konkretnie, wyjaśniając, w czym rzecz i co trzeba zrobić. Jednocześnie bardzo sympatyczny i komunikatywny człowiek. Jedyny, który po latach "zbywania" przez innych lekarzy naprawdę pomógł.

Opinia dodana przez: Beata

dr hab. n. med. Heliodor Kasprzak

szpital kliniczny
Wyspiańskiego 8
Bydgoszcz

Wielkie uznanie dla Pana Profesora!.Kompetentny, szczegółowy, dokładny i profesjonalny. A przy tym bardzo dobry człowiek,który daje wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Uratował mnie przed paraliżem kończyn i niewidzeniem. Miałam guza mózgu. Przychodził do mnie na salę pooperacyjną, dodawał otuchy głaszcząc mnie po głowie i mówiąc, że będzie dobrze :). Wspaniały człowiek!. Bardzo ludzki, wczuwający się zawsze w sytuacje pacjenta. Odpowiadający szczegółowo na wszystkie pytania. Ma równiez ogromne poczucie humoru :), za co tez Go cenie bo potrafił zawsze rozweselić. Dla mnie to najlepszy specjalista w Polsce!!!!. Polecam Profesora z całym szacunkiem. Dziękuję z całego serca za wszystko Panie Profesorze.
Agnieszka Ostrów Wlkp.

lekarz Aleksander Litwinowicz

Przyjazna 13
Bydgoszcz

Spokojny , uprzejmy , cierpliwy , otwarty , objaśniający diagnozę w sposób dostępny , b. kulturalny .

lek. med. Dariusz Paczkowski

Neurochirurg

N.Z.O.Z. Elmed Bydgoszcz Sp. z o.o.
ul. Karłowicza 3-5
Bydgoszcz

Najwspanialszy lekarz z jakim kiedykwiek sie spotkalam. Operowal moja corke( goz kregpslupa ) bardzo skomplikowana operacja. Wstawil dwa implanty. Podarowal mojemu dziecku nowe zycie bez bolu. Serdeczny ,cieply, cudowny. Zycze Panu samych slonecznych dni . Dziekuje Panie Doktorze jest pan wielki!!!!

Opinia dodana przez: Agnieszka

prof. dr hab. n. med. Marek Harat

gabinet prywatny

Bydgoszcz

Pan Profesor jest wspaniałym neurochirurgiem. Operował mnie usuwajac guza mózgu. Przyjechałam do Bydgoszczy z Krakowa. Zanim doparłam do pana profesora byłam na konsultacjach w Warszawie, Katowicach, Gliwicach.
Pan doktor mnie uratował. Jestem innym człowiekiem. Atmosfera panujaca we wrześniu 2014r. na oddziale neurochirurgii była terapią psychologiczną. Lekarze, pielegniarki, rehabilitańci, salowe wspierali zwykłego pacjenta w każdej chwili.
Jest to moja subiektywna opinia, ponieważ kazdy odbiera inaczej trudne sytuacje życiowe.

Opinia dodana przez: Urszula