Doktor Tomasz Basta jest specjalistą w zakresie
ginekologii i położnictwa oraz ginekologii plastycznej .
W 2004 roku Ukończył Uniwersytet ...

Doktor Tomasz Basta jest specjalistą w zakresie
ginekologii i położnictwa oraz ginekologii plastycznej .
W 2004 roku Ukończył Uniwersytet Jagielloński
Collegium Medicum na wydziale Lekarskim , otrzymując prawo wykonywania zawodu. W 2012 Uzyskał tytuł specjalisty z Ginekologii i Położnictwa i od tego czasu poświęcił się kolejnej specjalności – Ginekologii Plastycznej która
rozwija do dziś . Doktorat uzyskał w Klinice CMUJ
w Krakowie . Doświadczenie zawodowe nabywał na
Oddziale Ginekologii i położnictwa w Szpitalu Miejskim
Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, Oddziale Klinicznym Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
oraz Oddziale Klinicznym Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w
Krakowie . Jego kompetencje potwierdzają liczne
certyfikaty, odbyte szkolenia w kraju i zagranica jak
również publikacje naukowe, których jest autorem
lub współautorem. W Klinice SCM doktor Tomasz Basta
specjalizuje się w ginekologii małoinwazyjnej z zakresu
laparoskopii i histeroskopii , gdzie ma przyjemność
operować ze swoim wielkim nauczycielem
dr. Andrzej Wojtyś , wybitnym specjalistą z zakresu endoskopowych technik operacyjnych.
W 2017 roku doktor Tomasz Basta stworzył
INTIMA CLINIC w której spełnia medycynę holistyczną
poprzez interdyscyplinarne podejście do Kobiety
wymagającej rozwiązania jej problemów z zakresu
ginekologii , urologii, ginekologi plastycznej i estetycznej,
seksuologii i psychologii , diabetologii, endokrynologii ,
chirurgii.

Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa
Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej ( PTGPiR)
w którym piastuje równie stanowisko prezesa Sądu
Lekarskiego.

Doktor Tomasz Basta jest lekarzem, który umiejętnie
łączy szeroką wiedzę medyczną i doświadczenie
zawodowe z sympatycznym, otwartym podejściem do
pacjentek i ich problemów. W licznych pozytywnych
komentarzach na jego temat, pacjentki chwalą jego
cierpliwość w odpowiadaniu na pytania, delikatność i takt. Zaznaczają, że dr Tomasz Basta od pierwszej chwili
wzbudza zaufanie, co ma przecież duże znaczenie w
przypadku tak intymnych problemów.

Usługi z zakresu: Ginekologia plastyczna , Ginekologia estetyczna, Endokrynologia ginekologiczna , Położnictwo i ginekologia . Ginekologia operacyjna - małoinwazyjna ( laparoskopia i hysteroskopia ) . Laseroterapia ginekologiczna.

Certyfikaty i nagrody:
• Laur pacjenta 2013
• Polskie Towarzystwo Ginekologiczne — Szkolenie w zakresie badań ultrasonograficznych
• Akademia USG — Echokardiografia płodowa
• Cedus — Diagnostyka prenatalna
• Cedus — Doppler w ginekologii i położnictwie
• Mazurska Szkoła USG i Ginekologii — Ultrasonografia w położnictwie i ginekologii. Kurs teoretyczny dla zaawansowanych
• Sekcja Ultrasonografii PTG — Diagnostyka ultrasonograficzna i zastosowanie techniki trójwymiarowej 3d/4d w położnictwie i ginekologii
• Akademia USG — Echokardiografia płodu
• American Medical System — Elevate and MiniArc Training
• MEDIM — Zaawansowane techniki laparoskopowe — histerektomia, laparoskopowa w ciąży
• MEDIM — Nowoczesne technologie w histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej
• PTKiPSM — Kolposkopia

Publikacje:

Znajomość języków obcych:
angielski

Minął już miesiąc od mojej ostatniej wizyty w klinice Intima Clinic u doktora Basty i muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolona. Zgłosiłam się do kliniki z problemem suchości pochwy. Pan doktor polecił mi wykonanie zabiegu laserowego. Byłam pod dużym wrażeniem już od samego początku tej wizyty, bo przed przystąpieniem do zabiegu wszystko zostało mi szczegółowo wyjaśnione, dzięki czemu miałam stosunkowo mało obaw co do samej jego formy. Myślę, że to przede wszystkim dzięki dużemu zaangażowaniu ze strony doktora Basty. Obecnie nie mam żadnego problemu ani ze świądem, ani z suchością, ani z jakimkolwiek podrażnieniem pochwy. Gorąco polecam wszystkim paniom, które borykają się z podobnym problemem.

Przyznam szczerze, że dotychczas miałam straszny problem z lekarzami ginekologami. Zawsze kierowałam się zasadą, że chcę, aby mnie badała kobieta ginekolog i co ciekawe – nie zawsze dobrze na tym wychodziłam. W końcu za namową siostry postanowiłam zmienić lekarza na mężczyznę i doktor Basta z Intimy Clinic okazał się być strzałem w dziesiątkę! Jest nie tylko bardzo delikatny podczas badania, ale też sprawia, że kompletnie nie czuję skrępowania. Taki lekarz to skarb! Leczyłam się u niego z powodu grzybicy i po wykonanych badaniach wprowadził u mnie leczenie, które od razu okazało się skuteczne. Jak się okazuje – czasem warto słuchać młodszej siostry :-)

W klinice wykonywałam zabieg perineoplastyki. Po naturalnym porodzie długo nie mogłam dojść do siebie, moja skóra znacznie się rozciągnęła i nie czułam się z tym komfortowo. W moim problemie pomógł mi dr Basta, który przed przystąpieniem do zabiegu umówił się ze mną na wstępną wizytę podczas której wyjaśnił mi na czym będzie polegał zabieg. Zlecono mi również różne badania. Jestem już prawie trzeci miesiąc po zabiegu i szczerze polecam go wszystkim tym, którzy wciąż się zastanawiają. Doktor Basta jest naprawdę dobrym specjalistą i jestem pewna, że nie sposób wyjść od niego niezadowoloną,

Przez większość czasu nie zastanawiałam się, dlaczego moja łechtaczka wygląda tak, jak wygląda… i dlaczego w sumie nie działa tak, jak łechtaczka działać powinna (ginekolodzy nie zwracali akurat na ten aspekt uwagi). Aż w końcu wybrałam się do doktora Basty, który wypytał mnie bardzo dokładnie akurat o ten element mojego ciała. Opowiedział o zabiegu zwanym clitoroplastyka (więc po prostu plastyka łechtaczki). A następnie zajął się poprawą tego fragmentu mojego ciała. I cieszę się, bo dzięki temu obecnie podczas zbliżeń odczuwam zupełnie inny (większy) rodzaj satysfakcji niż wcześniej :-)

Moim zdaniem doktor Basta z Intimy Clinic jest naprawdę świetnym lekarzem. Niejednokrotnie odbywałam z nim naprawdę trudne rozmowy na temat mojego stanu zdrowia i zawsze czułam z jego strony ogromne wsparcie. Poza tym ma on oczywiście bardzo dużą wiedzę, a dobrze wiemy, że wiedza to podstawa dobrego leczenia. Nigdy nie czułam się przez niego źle potraktowana – wręcz przeciwnie! Jestem mu bardzo wdzięczna, ponieważ pomógł mi w naprawdę trudnej sytuacji zdrowotnej. Nie chcę podawać szczegółów, bo nie wypada, ale zaufajcie mi – taki lekarz to skarb!

U doktora Basty już na pierwszy rzut oka widać, że praca sprawia mu przyjemność. Człowiek dla którego praca jest pasją musi być dobry w tym co robi. Taki też jest właśnie u pana doktora. Leczę się u niego już od 1,5 roku i jak na razie jestem bardzo szczęśliwa, że na niego natrafiłam. Zawsze wiedział jakie badania mi zlecić, nigdy nie działał po omacku, tylko zawsze miał jakiś plan na podjęcie leczenia. Poza tym jest baaaardzo sympatyczny. Dla mnie wizyty u niego to sama przyjemność!

Udałam się do Intimy Clinic w celu wykonania zabiegu liposukcji miejsc intymnych. Zabieg był wykonywany przez dr. Bastę. Mimo ogromnych chęci, bardzo bałam się bólu, który będzie mi towarzyszyć podczas jego wykonywania Okazało się jednak, że moje obawy są absolutnie bezpodstawne, bo zabieg był zupełnie bezbolesny, a w dodatku trwał raptem 40 minut. Polecam profesjonalizm zarówno samego lekarza, jak i całej kliniki. Uważam, że miejsce jest naprawdę godne polecenia

Czasami idzie się do lekarza, który ma wiele certyfikatów na ścianie w gabinecie i dużo dobrych opinii, a i tak czuje się, że nie trafiło się do właściwego człowieka. W tym wypadku mam zupełnie inne odczucia - jest dokładnie tak, jak piszecie! Ogromnie się cieszę, że trafiłam w końcu do sensownego gabinetu i mogę kompleksowo zadbać o kłopotliwe kwestie. Jedną taką - nietrzymanie moczu, udało się już opanować. Rewelacja

Doktora Bastę osobiście stawiam na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ginekologów, z którymi miałam do czynienia. Wspaniały lekarz i cudowny człowiek. Pomógł mi w bardzo intymnej przypadłości, która od lat uprzykrzała mi życie. Tymczasem dla niego był to po prostu kolejny przypadek schorzenia, z którym ma do czynienia od lat, więc poradził sobie z nim bardzo szybko i sprawnie, bo doskonale wiedział, co robi.

Trafiłam do pana doktora z polecenia, jak to się często zdarza. I był to strzał w dziesiątkę. byłam mocno niezadowolona z wyglądu mojego krocza. Jak rozmawiałam z koleżankami to mówiły mi, że przecież tam nigdy nie jest ładnie, to nie usta czy piersi. Ale jakoś nie mogłam się z tym pogodzić. Dr Tomasz Basta uświadomił że możliwa jest kosmetyczna poprawa, jeden zabieg.