Doktor Tomasz Basta jest specjalistą w zakresie
ginekologii i położnictwa oraz ginekologii plastycznej .
W 2004 roku Ukończył Uniwersytet ...

Doktor Tomasz Basta jest specjalistą w zakresie
ginekologii i położnictwa oraz ginekologii plastycznej .
W 2004 roku Ukończył Uniwersytet Jagielloński
Collegium Medicum na wydziale Lekarskim , otrzymując prawo wykonywania zawodu. W 2012 Uzyskał tytuł specjalisty z Ginekologii i Położnictwa i od tego czasu poświęcił się kolejnej specjalności – Ginekologii Plastycznej która
rozwija do dziś . Doktorat uzyskał w Klinice CMUJ
w Krakowie . Doświadczenie zawodowe nabywał na
Oddziale Ginekologii i położnictwa w Szpitalu Miejskim
Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, Oddziale Klinicznym Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy
oraz Oddziale Klinicznym Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w
Krakowie . Jego kompetencje potwierdzają liczne
certyfikaty, odbyte szkolenia w kraju i zagranica jak
również publikacje naukowe, których jest autorem
lub współautorem. W Klinice SCM doktor Tomasz Basta
specjalizuje się w ginekologii małoinwazyjnej z zakresu
laparoskopii i histeroskopii , gdzie ma przyjemność
operować ze swoim wielkim nauczycielem
dr. Andrzej Wojtyś , wybitnym specjalistą z zakresu endoskopowych technik operacyjnych.
W 2017 roku doktor Tomasz Basta stworzył
INTIMA CLINIC w której spełnia medycynę holistyczną
poprzez interdyscyplinarne podejście do Kobiety
wymagającej rozwiązania jej problemów z zakresu
ginekologii , urologii, ginekologi plastycznej i estetycznej,
seksuologii i psychologii , diabetologii, endokrynologii ,
chirurgii.

Jest wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej (PTGPiR) w którym piastuje również stanowisko prezesa Sądu Lekarskiego oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.

Doktor Tomasz Basta jest lekarzem, który umiejętnie
łączy szeroką wiedzę medyczną i doświadczenie
zawodowe z sympatycznym, otwartym podejściem do
pacjentek i ich problemów. W licznych pozytywnych
komentarzach na jego temat, pacjentki chwalą jego
cierpliwość w odpowiadaniu na pytania, delikatność i takt. Zaznaczają, że dr Tomasz Basta od pierwszej chwili
wzbudza zaufanie, co ma przecież duże znaczenie w
przypadku tak intymnych problemów.

Usługi z zakresu: Ginekologia plastyczna , Ginekologia estetyczna, Endokrynologia ginekologiczna , Położnictwo i ginekologia . Ginekologia operacyjna - małoinwazyjna ( laparoskopia i hysteroskopia ) . Laseroterapia ginekologiczna.

Certyfikaty i nagrody:
• Laur pacjenta 2013
• Polskie Towarzystwo Ginekologiczne — Szkolenie w zakresie badań ultrasonograficznych
• Akademia USG — Echokardiografia płodowa
• Cedus — Diagnostyka prenatalna
• Cedus — Doppler w ginekologii i położnictwie
• Mazurska Szkoła USG i Ginekologii — Ultrasonografia w położnictwie i ginekologii. Kurs teoretyczny dla zaawansowanych
• Sekcja Ultrasonografii PTG — Diagnostyka ultrasonograficzna i zastosowanie techniki trójwymiarowej 3d/4d w położnictwie i ginekologii
• Akademia USG — Echokardiografia płodu
• American Medical System — Elevate and MiniArc Training
• MEDIM — Zaawansowane techniki laparoskopowe — histerektomia, laparoskopowa w ciąży
• MEDIM — Nowoczesne technologie w histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej
• PTKiPSM — Kolposkopia

Publikacje:

Znajomość języków obcych:
angielski

Bardzo chcę poleci doktora Tomasza Bastę wszystkim kobietom, które czują, że po porodzie nie wracają do pełnej sprawności. Ja i moja siostra w podobnym czasie urodziłyśmy dzieci i obie miałyśmy problemy z własnym ciałem. Ja męczyłam się z nietrzymaniem moczu, a siostra ze słabymi doznaniami seksualnymi. Znalazłyśmy w Internecie bardzo dobre opinie na temat doktora Basty i zdecydowałyśmy się odwiedzić właśnie jego. Zarówno przy okazji mojego schorzenia jak i niedogodności siostry lekarz wykazał się zarówno cierpliwością, jak i kompetencją. Dziś mija miesiąc od wizyty, a po problemie nie ma nawet ...

Bardzo chcę poleci
doktora Tomasza Bastę wszystkim kobietom, które czują, że po porodzie nie wracają do pełnej sprawności. Ja i moja siostra w podobnym czasie urodziłyśmy dzieci i obie miałyśmy problemy z własnym ciałem. Ja męczyłam się z nietrzymaniem moczu, a siostra ze słabymi doznaniami seksualnymi. Znalazłyśmy w Internecie bardzo dobre opinie na temat doktora Basty i zdecydowałyśmy się odwiedzić właśnie jego. Zarówno przy okazji mojego schorzenia jak i niedogodności siostry lekarz wykazał się zarówno cierpliwością, jak i kompetencją. Dziś mija miesiąc od wizyty, a po problemie nie ma nawet śladu.

U Doktora w Intima Clinic poddałam się zabiegowi perineoplastyki, czyli odbudowy krocza. Było naprawdę w kiepskim stanie po porodzie. Całe szczęście dość szybko udało mi się trafić na specjalistę, jakim jest Tomasz Basta i dzięki temu już nic nie boli, nie przeszkadza, a życie seksualne znacząco się poprawiło.

Razem z mężem zrobiłyśmy sobie prezent na Święta i wykonałyśmy u doktora zabieg o-shot. Wniosło to doznania seksualne na wyższy poziom. Myślałam, że mi - osobie po dwóch porodach nic już nie pomoże – a jednak, przyjemnie się rozczarowałam ;) Polecam bardzo doktora Bastę oraz jego klinikę Intima. Bardzo nowoczesne i czyste miejsce.

Na doktora Bastę trafiłam w sumie przez przypadek, ponieważ moja ginekolog była na urlopie. Tak go polubiłam, że zostanę u niego na dłużej! Konsultacje przebiegały bardzo sprawnie i fachowo, w przyjaznej atmosferze, bez oceniania. Doktor pomógł mi także z moimi problemami seksuologicznymi. W przyszłym miesiącu idę do niego na obkurczanie pochwy 

Lekarz pomógł mi pokonać wysiłkowe nietrzymanie moczu po porodzie. Bardzo kompleksowe podejście sprawiło, że bardzo mu zaufałam. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Zazwyczaj nie zostawiam w Internecie żadnych recenzji czy ocen, jednak w przypadku spraw medycznych i intymnych uważam to za niezwykle ważne, by dzielić się opiniami na temat najlepszych specjalistów. Doktor Basta to pierwszy taki lekarz, który nie był nastawiony jedynie by wyleczyć moją przypadłość ale także bym czuła się całościowo piękna i zdrowa. Patrzy on na kobietę nie jako zespół różnych części ale na zespolony organizm, gdzie wszystko jest ze sobą powiązane. Dzięki temu czuje się dobrze jak nigdy. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ jest to dla mnie dość wstydliwy obszar. Jednak za doktora Bastę jako ginekologa plastycznego i seksuologa ręczę głową!

Nie polecam tego Pana, absolutny brak szacunku do pacjenta, nieprofesjonalne pojęcia, a co więcej niewłaściwa diagnoza, która mogła doprowadzić mnie na stół operacyjny. Na szczęście spotkałam specjalistę, który mnie uspokoił. Pan Tomasz widzi w każdym pacjencie tylko zysk i zarobek, nie zważa na emocje, na to co mówi. Do tego, jeżeli temat zrobił się niewygodny, robił problemy aby uzyskać historię choroby, dopiero po roku od wizyty udało się ją otrzymać. Teraz mam biało na czarnym Pana niewłaściwą diagnozę!

Do doktora Basty zapisałam się na liposukcję miejsc intymnych. Miałam dość spore kompleksy związane z nadmiarem tłuszczyku w tamtym miejscu. Zabieg trwał niecałą godzinę, w ogóle nie czułam bólu. Za to odessany tłuszcz, za propozycją doktora umieszczony został w wargi sromowe, dzięki czemu wyglądają naprawdę pięknie. Już nie wstydzę się chodzić po basenie w bikini 

Niestety dopadło mnie nietrzymanie moczu. To bardzo niewygodna i wstydliwa przypadłość. Dobrze, że trafiłam na tak kompetentnego i wrażliwego lekarza. Wszystko mi wytłumaczył, przedstawił możliwe rozwiązania. Wspólnie wybraliśmy terapię laserem HIFU. Zabieg nie był bolesny, co było dla mnie bardzo ważne. Szybko wróciłam do normalnego funkcjonowania jako pracująca matka nie mogłam sobie pozwolić na zbyt długi odpoczynek. Bardzo polecam doktora Bastę, prawdziwy profesjonalista.

Zanim trafiłam na doktora Bastę, nikt nie potrafił mi pomóc, bym znowu zaczęła odczuwać przyjemność z seksu. Laserowe obkurczanie pochwy okazało się remedium na moje dotychczasowe problemy. Dziękuję doktorze za fachową diagnozę i znalezienie idealnego rozwiązania.