Art

Najlepsze afrodyzjaki

26.06.2017
Najlepsze afrodyzjaki

Często tak bywa, że jesteśmy zbyt zmęczeni na miłosne igraszki. Brak energii i witalności skutecznie może zahamować popęd płciowy. Dlatego jeśli chcemy mieć udane życie seksualne i mimo całodziennego znużenia stanąć na wysokości zadania, to warto jest spożywać odpowiednie produkty, które spowodują pobudzenie naszego libido.

Owoce morza

Od dawna wiadomym jest, że krewetki, czy też ostrygi powodują zwiększone pożądanie seksualne. Zawierają duże ilości takich pierwiastków jak cynk, fosfor, czy też potas. Wywołują one zwiększenie poziomu testosteronu we krwi, co pobudza pożądanie.

Alkohol

Z napojami zawierającymi alkohol należy uważać. W zbyt dużej dawce mogą niestety osłabić libido i z miłosnych igraszek nic nie wyjdzie. U kobiet efektem upojenia alkoholowego może być suchość w pochwie, a u mężczyzn problem z osiągnięciem erekcji. Jednak małe dawki np. wina potrafią rozpalić zmysły, spowodować że będziemy bardziej rozluźnieni i chętni na seks.    

Pestki, ziarna i orzechy

Podobno nieodpowiednia ilość selenu w pożywieniu może spowodować bezpłodność u mężczyzn. Spożywając orzechy brazylijskie sprawimy, że organizm otrzyma dużą ilość tego pierwiastka. Natomiast kobietom na bezpłodność zaleca się jedzenie ciasta zrobionego z sezamu. Na pobudzenie libido doskonałym afrodyzjakami są też fistaszki, migdały, a także zawierające duże ilości cynku pestki dyni.   

Przyprawy

Przyprawy dodają aromatu potrawom, ale również wyostrzają zmysły. Mielona papryczka chilii sprawia, że wzrasta ciśnienie i krew zaczyna szybciej krążyć. Tak samo jest po przyprawieniu potrawy cynamonem oraz gałką muszkatołową. Bardzo silnym afrodyzjakiem jest imbir. Poprawia kondycję i dodaje energii. Od najdawniejszych czasów wierzono w to, że liście mięty wywołują erotyczną moc. Można je spożywać jako dodatek do potraw, napojów, jak po prostu zajadać się świeżymi listkami.   

Czekolada

Czekolada to przysmak wielu osób. Wpływa na poprawę samopoczucia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Jako napój jest skutecznym afrodyzjakiem. Podana razem z owocami powoduje, że zmysły zostają bardzo silnie pobudzone. Przypływ energii i sił witalnych jest wtedy znaczny. Mocno działa zwłaszcza na kobiety. 

 

Jarosław Cieśla

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Trening z kettlebell

25.06.2017
Trening z kettlebell

Kettlebell to przyrząd do ćwiczeń wyglądający jak piłka z uchwytem. Kiedyś praktycznie tylko trenowano z takim żeliwnym odważnikiem. Teraz wraca do łask, a ćwiczenia z kettlebell są coraz bardziej popularne. Wynika to z tego, że z odważnikiem można ćwiczyć siłowo, ale także pracować nad wytrzymałością. Przyrząd ten również nadaje się dla osób, które szukają sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów.  

Trening z  kettlebell różni się od dźwigania zwykłych hantli. Podczas ćwiczeń pracuje wiele partii mięśniowych, dzięki temu że środek ciężkości znajduje się w centralnym punkcie przyrządu. Poza tym ćwiczący cały czas musi balansować ciałem, po to żeby utrzymać równowagę. Oczywiście wagę kettlebell należy dobrać do zawodnika, żeby się nie przeciążyć. Wraz z nabieraniem wprawy i doświadczenia można korzystać z coraz cięższych odważników.

Ważną kwestią w ćwiczeniach siłowych jest odpowiednie rozgrzanie się przed wykonaniem treningu właściwego. Mięśnie nie mogą być ,,zimne", gdyż grozi to poważnymi urazami, dolegliwościami oraz w konsekwencji nawet przewlekłymi kontuzjami. Najlepiej jest na rozgrzewkę poświęcić od 10 do 20 minut. Można wykonać trucht w miejscu, wymachy rąk i nóg, skłony, podskoki, przysiady, pajacyki. Ważne, żeby wszystkie partie mięśniowe były przygotowane na obciążenia treningowe.

Istotną sprawą jest to, aby nie nadwyrężyć kręgosłupa podczas ćwiczeń. Dlatego unoszeni, czy też podnoszenie odważnika z podłoża należy wykonywać na ugiętych nogach. Plecy powinny być proste. Podczas wyciskania należy ściągać łopatki i napinając brzuch pamiętać o wdychaniu powietrza. W treningu siłowym bardzo ważne jest, aby we właściwy sposób oddychać. Wtedy ćwiczenia są efektywniejsze, a mięśnie lepiej pracują.

Nie należy wyciskać odważnika na siłę, nadwyrężając przy tym mięśnie i stawy, lecz skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Ważne, żeby nie doprowadzić do urazów. Można trenować pojedynczą ręką, jak też trzymając kettlebell oburącz. Wykonuje się wymachy, unoszenia oraz podrzuty odważnikiem.

Po skończonym treningu należy schłodzić organizm, czyli tak jak na początku potruchtać w miejscu oraz przeprowadzić ćwiczenia rozciągające.

 

Jarosław Cieśla

     

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Art

Korzenie maca - na płodność, zdrowie i witalność

23.06.2017
Korzenie maca - na płodność, zdrowie i witalność

Maca to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, a konkretnie z Peru. Rośnie w ekstremalnych warunkach pośród Andów. Jej właściwości zdrowotne jako pierwsi poznali tubylcy, dla których jest to prawdziwa skarbnica dostarczająca mnóstwa energii, wzmacniająca siły i zapewniająca płodność. Maca znana jest też jako pieprzowe ziele i peruwiański żeń-szeń. Spożywają ją nie tylko ludzie, ale również zwierzęta.

Skład

Maca zawiera najpotrzebniejsze składniki niezbędne do normalnego funkcjonowania oraz bycia zdrowym. Energii dodają węglowodany, których jest ponad 59%. Roślina posiada także dużą ilość białka, a także błonnika. W składzie macy znajdują się też witaminy B odpowiedzialne za prawidłowe krążenie i wspomagające pracę serca oraz witamina C wzmacniająca odporność organizmu. Maca to również bogate źródło minerałów takich jak: żelazo, cynk, mangan, miedź oraz selen.

Na płodność i popęd seksualny

Mieszkańcy peruwiańskich Andów od wieków stosowali macę jako skuteczny środek na płodność. Co ciekawe nie tylko sami ją spożywali, ale również podawali zwierzętom. Badania wykazują, że ruchliwość plemników oraz wzrost ich liczebności wzrasta po spożyciu macy. Jednak nie tylko mężczyznom pomagało jedzenie tej rośliny. Maca wykazuje wzrost popędu,  lepsze doznania oraz poprawę sprawności seksualnej również u kobiet.  

Na starzenie się

W skład korzenia macy wchodzą antyoksydanty. Działają one hamująco na rozwój wolnych rodników, które mają negatywny wpływ na tkanki i komórki w organizmie ludzkim. Osoby spożywające macę regularnie mogą spodziewać się wielu lat życia. Roślina ta pozytywnie wpływa na kości odbudowując i wzmacniając ich strukturę.   

Na witalność

Dzięki ogromnym zasobom węglowodanów maca dostarcza organizmowi dużego zastrzyku energetycznego. Jest rośliną, którą powinny spożywać osoby pracujące fizycznie, a także sportowcy. Poprawia ogólną kondycję organizmu oraz sprawność. Jest też doskonałym sposobem na poprawę wytrzymałości, ze względu na dużą zawartość żelaza. 

Na mózg

Maca nie tylko wpływa na lepszą sprawność fizyczną organizmu, ale także właściwie stymuluje pracę mózgu. Dzięki temu poprawia się pamięć, logiczne myślenie i inteligencja. Kwasy omega-3 wchodzące w skład macy mają wpływ na hamowanie rozwoju choroby Alzheimera, czy Parkinsona.

 

Jarosław Cieśla  

 

Dodaj swój komentarz

Komentarzy: 0

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się