Art

5 sposobów na regenerację włosów

26.09.2017
5 sposobów na regenerację włosów

Wiele osób uważa, że włosy są naszą wizytówką. Ich wygląd świadczy o nas. Kiedy są piękne, lśniące i odżywione, to jesteśmy pewniejsi siebie i czujemy się komfortowo. Warto więc o nie dbać, by były zdrowsze i efektownie wyglądały. Jest na to kilka prostych sposobów.

 1.  Dieta
  To co spożywamy ma wpływ na nasz organizm, w tym także na rozwój i jakość włosów. W ten sposób wzmacniamy ich strukturę, dzięki czemu są zdrowe i pięknie wyglądają. Włosom potrzebne są wartościowe składniki odżywcze, czyli witaminy i minerały. Znajdziemy je w takich produktach jak: szpinak, papryka, marchew, pomidory oraz soki owocowe.

   
 2. Odżywcze maseczki
  Dobrym sposobem na zniszczone włosy jest nakładanie na nie maseczek, które można wykonać samodzielnie. Potrzebne będą do tego: łyżka oliwy, żółtko z jajka oraz miód. Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać, nałożyć na włosy i owinąć ręcznikiem pozostawiając je tak na 15 minut. Później należy wszystko dokładnie spłukać.

   
 3. Masowanie
  Jeśli nasze włosy wypadają i po prostu są słabe, to może oznaczać, że skóra na głowie jest nienależycie ukrwiona. Dlatego należy ją stymulować, czyli masować. Można to robić wcierając olejki odżywcze lub podczas mycia włosów. Taki masaż będzie polegał na ściskaniu skóry i poruszaniu nią w różne strony. Przy okazji usuniemy w ten sposób martwy naskórek, który blokuje pory skórne. 

   
 4. Regeneracja skóry
  Zdrowie naszych włosów zależy od jakości skóry na głowie. Należy więc szczególnie o nią dbać używając do tego mikstur wykorzystywanych od dawna w medycynie ludowej. Może to być np. wywar z pokrzywy na spirytusie. Taki specyfik należy wetrzeć w skórę głowy tak, aby dobrze go rozprowadzić. Następnie trzeba odczekać ok. 15 minut i dokładnie umyć włosy.

   
 5. Delikatnie z włosami
  Ważną kwestią jest także delikatne rozczesywanie włosów. Warto wtedy korzystać z grzebienia, a nie ze szczotki. Szarpanie włosów, mierzwienie ich ręcznikiem może niekorzystnie wpłynąć na ich stan. Suszenie suszarką też ma niszczące działanie. Lepiej, żeby przeschły same. Warto też podcinać włosy, a szczególnie zniszczone i rozdwojone końcówki.

 

Jarosław Cieśla    

 

Dodaj komentarz


Komentarzy: 2

Kinga89

16.11.2017

Ja próbowałam już wszystkiego, niestety moje włosy były bardzo oporne na wszelkie zabiegi. Dopiero po badaniu trichoskopowym w Klinice Zakrzewski u dr Marcina dowiedziałam się jakich kosmetyków mam używać i teraz są w dużo lepszej kondycji.

" OPTYMISTKA " ...

12.10.2017

SUPER INFORMACJA !!! TAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ Z WŁOSAMI ....

Art

Aborcja i jej konsekwencje

23.09.2017
Aborcja i jej konsekwencje

Aborcja,

to określenie na przedwczesne przerwanie ciąży i usunięcie płodu z łona matki. Polskie prawo dopuszcza jej wykonanie, tylko w niektórych przypadkach. Aborcję można przeprowadzić, gdy życie matki jest zagrożone, płód ma poważne wady genetyczne oraz jeśli kobieta zaszła w ciążę w przypadku gwałtu. Podjęcie decyzji o przerwaniu ciąży może nieść ze sobą wiele skutków o podłożu zarówno psychicznym, jak i fizycznym.

Wiele kobiet po dokonanym zabiegu zaczyna mieć poczucie winy z powodu aborcji. Odczuwa też pustkę i nie widzi sensu dalszego życia. Może nastąpić apatia, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Kobiecie trudno jest odnaleźć się w życiu i ma obniżoną samoocenę.

Obwinianie się może doprowadzić do załamania psychicznego. Smutek i żal często są przyczyną depresji. Kobieta nawet jeśli po jakimś czasie zdecyduje się na urodzenie dziecka, to może negatywnie się do niego odnosić, cały czas wyrzucając sobie decyzję o aborcji. Instynkt macierzyński może zostać u niej zaburzony.

Depresja często prowadzi do destrukcyjnych zachowań, takich jak próby samobójstwa oraz uzależnienie od używek. Myśl o kontakcie seksualnym może wywoływać lęk lub obrzydzenie, co prowadzi do zaburzeń na tym polu. Pojawiają się także natrętne myśli związane z dokonaną aborcją, co skutkuje problemami z zasypianiem.

Przerwanie ciąży, to ingerencja w ciało kobiety, która może mieć wiele różnych konsekwencji. Po zabiegu kobieta potrzebuje czasu na regenerację i dojście do pełnej sprawności. Przez ok. miesiąc po aborcji zalecany jest brak współżycia. Zaraz po zabiegu przez jakiś czas mogą występować bóle i skurcze brzucha, a także skłonności do wymiotów. Czasami pojawiają się krwawe plamienia i biegunka.

Często w przypadku źle wykonanego zabiegu może dojść do zakażeń oraz długotrwałych i mocnych krwawień. Zdarzają się także uszkodzenia macicy. W bardzo skrajnych przypadkach dochodzi do śmierci kobiety w wyniku dokonanego przerwania ciąży.

Wiele kobiet ma różnego rodzaju komplikacje zdrowotne związane z wykonaną aborcją. Zdarza się, że stają się bezpłodne. Podczas kolejnych ciąż może dojść do poronień, wcześniejszych porodów oraz różnych powikłań.   

 

Jarosław Cieśla

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Art

O co chodzi z tym powiększaniem piersi? Poddać się czy nie?

09.09.2017
O co chodzi z tym powiększaniem piersi? Poddać się czy nie?

Rzecz o IMPLANTACH PIERSIOWYCH

i jednej z najczęściej wykonywanej na świecie operacji powiększenia piersi implantami

Był wieczór. Kawiarnia. Spotkanie w gronie przyjaciół. Przy stoliku obok toczy się dyskusja dwóch kobiet o chirurgii plastycznej. Nie czułem się zbyt zaskoczony, bo temat chirurgii plastycznej nie jest już tematem tabu, jak wiele lat temu. Od czasu emisji pierwszego w Polsce polsatowego  programu „Chcę być piękna”, w którym byłem jednym z operatorów, minęło ponad 10 lat. Wtedy chirurgia plastyczna nie była tak powszechna jak dzisiaj. To są inne czasy. Przysłuchiwałem się rozmowie Pań i zacząłem się zastanawiać skąd pacjenci czerpią wiedzę nt operacji. Wiedza powszechnie jest dostępna, obecnie główne źródło to Internet. Nie zawsze jest to wiedza rzetelna i merytoryczna. Zainspirowany tą rozmową postanowiłem trochę podzielić się wiedzą na temat toczącej się dysputy obu Pań: implantów piersiowych.  Główny problem poruszany przez kobiety to wielkość piersi - jak dużych piersi oczekuje się po operacji. To dziwne. Zastanawia mnie fakt, czemu tylko ten aspekt się liczy? Mam wieloletnie doświadczenie i wiedzę, prowadzę swój gabinet, jestem czynnym operatorem w chirurgii plastycznej, dużo rozmawiam z pacjentami podczas konsultacji - poświęcam sporo czasu na rozmowę, by bez pośpiechu wytłumaczyć całość zagadnienia - dlatego wiem, że pacjentki kierują się różnymi pobudkami. Wiele z nich nadal oczekuje jedynie bezwzględnego powiększenia piersi – bez względu na budowę ciała czy warunki anatomiczne. Nie rozumieją istoty zagadnienia mówiąc: „Proszę o implanty tej samej objętości co moja koleżanka.” Często Panie nie wiedzą, że po wszczepieniu identycznej objętości implantów jak u znajomej, efekt po operacji może być zupełnie inny. Ten sam implant będzie inaczej wyglądał u pacjentek z różną budową ciała, kondycją piersi (np. po porodzie) czy wymiarami ciała.

To w jaki sposób dobiera się implanty?

Miałem okazję wielokrotnie o tym mówić czy to na łamach prasy czy w telewizji. Ważne są oczekiwania pacjentki – muszą być one realne. Piersi po operacji powinny wyglądać naturalnie i proporcjonalnie do budowy ciała. Istotne, aby Panie wiedziały jaki chcą mieć biust (wielkość miseczki stanika), ale nie kojarzyły go z konkretną objętością implantu oraz by wielkość piersi po operacji nie była jedynym wyznacznikiem – ważne jest uzyskanie dobrego kształtu piersi. Dobór odpowiedniego implantu to połowa sukcesu. W czasie rozmowy z pacjentką określamy oczekiwania, oceniamy warunki anatomiczne, dopiero potem dobieramy odpowiedni implant i ustalamy metodę operacyjną – tu potrzebna jest już wiedza i doświadczenie chirurga plastycznego.

Ocena warunków anatomicznych odbywa się przez….pomiary. To na ich podstawie możliwe jest określenie właściwego implantu. Warunki anatomiczne to budowa ciała i kształt klatki piersiowej (wzrost ciała, szerokość i kształt klatki piersiowej, asymetrie, zniekształcenia itd., położenie oraz wielkość otoczek i brodawek piersiowych, ilość tkanki tłuszczowej piersi oraz przebieg  mięśnia piersiowego większego), szerokość i wysokość piersi oraz projekcję piersi (ocena spoistości gruczołu, rozciągliwości koperty piersi).

Wiedza w dziedzinie powiększania piersi w ostatnich latach się bardzo rozszerzyła i znajomość nowoczesnych zasad jest obecnie niezbędna do uzyskania w miarę przewidywalnego oraz długotrwałego osiągnięcia dobrego wyniku i przede wszystkim satysfakcji pacjentki.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów implantów piersiowych okrągłych i anatomicznych.

Dzięki odpowiednio skonstruowanej otoczce i zastosowaniu zagęszczonego żelu silikonowego nie ma ryzyka, że silikon wypłynie, nawet w przypadku pęknięcia torebki implantu. Ponadto sama struktura żelu silikonowego, który wypełnia wnętrze implantu, umożliwia uzyskanie i wieloletnie utrzymanie właściwego kształtu piersi. Zabieg powiększenia piersi jest dość skomplikowaną operacją  nie tylko pod względem wykonania, ale i dobrania właściwego implantu, zaplanowania operacji oraz prowadzenia pooperacyjnego. Rzadko kiedy zdarza się, aby operowana kobieta musiała w krótkim czasie po operacji przejść kolejny zabieg. Są jednak przypadki, kiedy jest to wskazane. Ponowną operację przeprowadza się, gdy piersi utracą pożądany kształt, przerośnie i obkurczy się torebka łącznotkankowa wokół implantu lub pęknie torebka otaczająca implant na skutek urazu.

A co z karmieniem piersią po operacji?

Nie powinno być z tym problemu. Powiększenie piersi implantami nie wpływa na późniejszą możliwość karmienia piersią. W czasie przeprowadzania operacji cięcie chirurgiczne wykonuje się w fałdzie podpiersiowym, nie ma tu ingerencji w gruczoł piersiowy. Implant wkładany jest pod gruczoł, pod powięź mięśnia piersiowego albo pod mięsień piersiowy większy. Warto jednak zastanowić się nad planowaniem ciąży. Jeśli chce się zostać mamą w krótkim czasie po operacji, najlepiej wstrzymać się z tym tematem, urodzić dziecko i poddać się operacji  najlepiej  rok po zaprzestaniu karmienia. Jeśli nie planuje się  ciąży w najbliższym czasie (do roku), nie ma przeciwwskazań do odbycia się operacji.

Więc co zrobić by piersi wyglądały po prostu dobrze po operacji?

Zachować zdrowy rozsądek. Przez kilka lat byłem biegłym sądowym i opiniowałem różne przypadki. Najczęstszym błędem popełnianym przy operacjach powiększenia piersi implantami jest zastosowanie zbyt dużych implantów, niedopasowanych do kształtu i wielkości klatki piersiowej, jak i  zignorowanie ograniczeń związanych z rozciągnięciem skóry. Jak wspominałem, wiele pacjentek oczekuje bardzo dużego powiększenia piersi z jednoczesnym ich naturalnym wyglądem. Zapewniam, że uzyskany efekt będzie nienaturalny i może wiązać się to ze znacznym  ryzykiem powikłań typu przemieszczenie się implantu, asymetria, infekcje, przetoki, a w ostateczności konieczność wyjęcia implantu lub wymiany. Im większy zastosujemy implant u drobnej pacjentki, tym bardziej będzie on wyglądał nienaturalnie. Po wielu latach efekt nie będzie dobry. Podobnie włożenie dużego implantu u pacjentki z dużym opadnięciem piersi spowoduje powstanie efektu podwójnej piersi twz. double bubble lub asymetrię piersi wynikającą z przemieszczenia implantu, a problem opadnięcia piersi nadal nie będzie rozwiązany. Nieodpowiednia technika chirurgiczna i stosowanie tanich, złej jakości implantów, po kilku latach skutkują odczynami i przerostem torebki łącznotkankowej wokół implantów. To prowadzi do zmiany kształtu piersi, stwardnienia i bolesności. Moim zadaniem należy stosować implanty sprawdzone czyli takie, które posiadają certyfikaty udokumentowane badaniami naukowymi (CE i FDA).

Na zakończenie chciałbym zaznaczyć, że w swoje wieloletniej praktyce zawodowej zauważyłem, że coraz częściej Panie świadomie podchodzą do tematu operacji i więcej zaczyna być tych pacjentek, które mają coraz realniejsze oczekiwania, a przy tym efekty operacji cieszą nie tylko je sam, ale również i chirurga plastycznego, który dany zabieg wykonał.

 

autor:

dr Janusz Greese Łyko

specjalista chirurgii plastycznej

www.greese.pl

tel. +48 696 050 063

e-mail: info@greese.pl

Dodaj komentarz


Komentarzy: 0

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się